Iron Sky (2012)

Ano, je to hrozná blbost, ale je to hrozně dobře natočeno! Tento film si vůbec na nic nehraje, jenom baví lidi, a to mu jde skvěle! Hodně jsem přemýšlel i o plném hodnocení, ale to by nebylo úplně fér vůči dalším filmům... Skvělá zábava, která chápu, že ne každému sedne. Hodně dobře pojaté sci-fi s celkem originálním nápadem, alespoň z mého pohledu. Je to krátké, takže se do té kratší doby narvala hlavně akce a fakt se to povedlo! Do toho opravdu nádherná kočka Julia Deitze! Jo, fakt mi to sedlo! Pobavily mě snad všechny strany, ze kterých se to ve filmu dělo. Paráda!

Muž v ohni (2004)

Tomuto filmu k dokonalosti chybělo už jen malinko. Denzel skvělý ve své roli, ale nejvíce mě svým výkonem potěšila malá D. Fanning. Moc dobře udělaný snímek, který do poslední sekundy na 100% využil všechen prostor. Nevím, co bych rád přesně vyzdvihnul, ale moc se mi to líbilo. Děj měl hlavu a patu a fakt mi to sedlo. A ten závěr! Fakt síla. U mě nadšení. Už jen málo k dokonalosti.

Lost Highway (1997)

Když to srovnám třeba s Muhulland drive, je to trochu něco jiného. Pro mě o dvě třídy výš. D. Lynch nikdy v životě nebude režisér, kterého tvorbu budu vyhledávat, možná spíše naopak. Tento film je jasnou ukázkou jeho tvorby. Děj jde do pozadí. Herecké výkony nadprůměrné těžce. Hudba silná. Tu bych v tomto případě rád vyzdvihl, protože netradiční volba hudby skupiny Rammstein byla moc dobře volena. B. Pullman byl skvělý ve své roli. Stejně jako většina dalších postav. Zde vůbec nejde o to, co se ve filmu děje, ale jak. Tady to mělo sílu. Síla zvítězila nad efektem a vizuálem. Nerozumím tomu filmu, proto nemohu dát 5* a upřímně ani nechci. Není to můj šálek kávy. Ale je v tom cítit něco víc, než se zdá. Ale stejně se Lynchovi dál budu vyhýbat a tento film už nikdy nechci vidět.

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Tahle dvojice se jasně postarala o to, že je z této pohádky taky výborná komedie. Ano, Pascal a Maximus. A tento bonusek to jen dokazuje. Skvěle vymyšlené a namalované postavičky. Pobavilo nadmíru!

Dannyho parťáci (2001)

Hodně kvalitně provedená práce! Já sice na tady tyhle typy filmů moc nejsem. Myslím, když se sejde parta dokonalých podvodníků a se vší suverenitou a dokonalým předvídáním dokáží nemožné. Ale je to dobře natočené, vtipné a trefné. Hlavní úspěch na všm má samože hvězdné obsazení. A to teda nezklamalo. I té Julii to hodně slušelo. Spokojenost!

Jak ukrást nevěstu (2008)

Nerad někoho beru "v ústa", ale nějak se ztotožňuji s komentářem KevSpa. Nádherné záběre Skotska a K. McKidd jsou jediné klady této pseudokomedie. M. Monaghan je hezká holka a P. Dempsey sympaťák. Rád se koukám na B. Philipps, která ukázala celou svou krásu aspoň na chvilku. Ale film jako takový je úplná hovadina. Hodně legoických věcí. Spousta blbostí proti přírodě i lidskému myšlení. Ale na tu délku to šlo... Hudba se mi naopak zdála hodně dobrá. Proto nakonec "kladné" hodnocení.

Signál (2012)

Nízké hodnocení mě vůbec nepřekvapuje. Ostatně jako u většiny českých filmů. Ano, není to dokonalá komedie, ale mně se to líbilo a hodně. Jak nesnáším K. Hádka, zde byl výborný stejně jako V. Dyk. A další obsazení natolik hvězdné, že to nemohlo být zlé - a taky nebylo. B. Polívka, J. Menzel, K. Roden a další. Kočka E. Josefíková konečně hraje svoje já a moc jí to slušelo. Děj byl jednoduchý, ale mně se to i tak líbilo, a to jak to dopadlo jsem sice nečekal, ale potěšilo to. Zklamání určitě ne a spíše pohoda.

Magnolia (1999)

Ze začátku (tak 20minut) jsem si fakt říkal - WTF!! Tolik sprostých slov a děj nulový. Chtěl jsem tomu vrazit jednu * a hned to vypnout. Ale jsem teď fakt hodně rád, že jsem to neudělal. Zdánlivě spolu nesouvisející příběhy téměř obyčejných lidí se začnou brzy proplétat a odkrývat staré vazby a brzy přijdeme na to, že život vážně není tak jednoduchý, jak by se mohl na první pohled zdát a ne zrovna každý člověk je takový, jakým se na první pohled jeví. Poslední hodina filmu byla dokonalá. Lehce SPOILUJU! Když se to ve všech začne lámat, teprve přichází herecký koncert v podání hlavních představitelů a je vážně na co koukat. Skvělá J. Moore i M. Walters. A opravdu úžasní W. H. Macy, J. C. Railly, T. Cruise i P. S. Hoffman a samože i další. Poslední hodina filmu má tak úžasný spád, že jsem snad ani nedáchal. Při zpěvu hlavní písně mi běhal mráz po zádech, skvělý zážitek umocnění konečným deštěm žab, který byl natolik šokující, že byl dokonalý! Hodně zvláštní film, ale na mě působil tak silně, že ho hůř hodnotit nemohu a přesto všechno nevím, jestli se mi to vlastně líbilo... Ale byl to úžasný zážitek. Zapomněl jsem ještě dodat parádní soundtrack.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Whaw, tak tento film měl opravdu hloubku. Poté, co jsem se díval na Řád saténových mašlí (katastrofa), nedá mi to než srovnávat. Hlavně tedy výkony dětských herců. Protože tady to jak chlapci tak dívka zvládají na výbornou. Film je kratičký, ale to mu jen přidává na síle. Příběh zasazen do nacistického prostředí je vyprávěn z pohledu té nejnevinnější duše. A fakticky famózně. Závěr je natolik šokující a krutý, že jsem posledních několik minut snad ani nedýchal. SKvělý výkon i V. Farmigy a D. Thewlise. Pro mě opravdu zážitek...

Tarzan (1991) (seriál)

Přemýšlím, co tady všichni blbnete... Tento seriál jsme hltali úplně stejně a každej! Nehraju si na nostalgii, ale ve svojí době to mělo kvalitu. W. Larson coby Tarzan neměl chybu, mně se teda Jane (L. Denier) nelíbila, ale zvířata byla zmáknuta dobře. Vidět asi všechny díly, mluvím třeba trochu jinak, ale to, co jsem viděl se mi líbilo a dobře si to pamatuji.