Africké kočky: Království odvahy (2011)

Moc hezky natočený dokument. Nádherné záběry - troufám si říct nadprůměrné. Trochu mi vadí ten Disneyho styl. Rodinný vliv je fakt hodně znát. Je to evidentně točeno pro mladé diváky, což snižuje celou kvalitu dokumentu. Upřímně. Jo, život smečky, nebo mláďat - nepřátelští lvi, nebezpeční krokodýli. Ale že ten gepard nebo lev zabil nějaké zebře mládě, o tom řeč není! A v tomto stylu o tom sakra řeč být měla! Protože tomu se říká koloběh života a zákon přírody! Tak proč mám být smutný za mrtvá gepardí mláďata, nebo vyhnaného lvího samce! Ne, takto to nemá být. Ale bylo, a to mi vadilo fakt hodně! Proto nemohu dát více než 3*.

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Marně to stíhá hry starší, ale pořád jde o skvělou zábavu. Seminář je parádní (Opeřený had) a samotná hra také. "Josef Václav Sládek kch." "Dětem a blbcům sirky do ruky nepatří."

After: Polibek (2019)

Ne! Bože neeeee! Tak předvídatelný, naivní, trapný a ubohý "asifilm" jsem ještě neviděl. Tolik klišé narvat do hodiny a půl, to se nevidí. Modelka, model, šablonovité životy, naprosto okoukané - tuctové prostředí, nic nového. Nula. Pro mě naprostá nula a kdyby tam nehrála S. Blair, už to má odpad. Ano, cílová skupina jsou asi tak 12leté holky, ale tím spíše mě vytáčí, jak jim někdo může rvát takové sračky do hlavy. Nemá to s realitou společné zhola nic ! Fuj....

Aftershock (2012)

Páni, tak upřímně, tohle jsem od tohoto snímku nečekal. Na jednu stranu šokující a originální pecka, na tu druhou bohužel trapně utracená perfektní původní myšlenka. Měli všechno, ale postavit půlku filmu na těch trestancích mi přišlo úplně mimo mísu. Hrozná škoda. K filmu mě přitáhla L. Izzo, ale když je někde s E. Rothem a A. Levim, vím, že mi to sedne a sedlo. K tomu skvělá N. Yarovenka a překvapila krásná A. Osvárt. Fakt super, do prvního konfliktu s těmi magory si šel filmek i pro 5*, pak to šlo prudce dolů. Mrzí hodně. Každopádně super. Ta chilská tvorba by se neměla podceňovat, teda aspoň já to nedělám.

Agent bez minulosti (2002)

Těžce nadprůměrný akční film. Zápletka do detailů promyšlená, M. Damon ve světle, ve kterém často vidět není. Moc dobrý příběh! Těším se na pokračování.

Agent WC 40 (1996)

Bláznivé střely to nejsou, ale typický L. Nielsen. Zábava 99% času. Ale místy prostě trapné. N. Sheridan ještě solidní kus!

Agora (2009)

Moc pěkné historické drama. O žádný velkofilm se ale nejednalo. Film krásně popisuje dobu, kdy vrcholil střet mezi náboženstvími a do toho pokusy mladé astroložky a filosofky Hypatie přijít na princip vesmíru. Kostýmy, výprava, herecké výkony, všechno na jedničku. Dal bych 5*, ale... i když vím, že by se na to hledět nemělo, v zajímavostech jsem se dočetl, že tvůrci udělali takovou spoustu HISTORICKÝCH chyb, že nemohu. Každopádně příjemný zážitek a moc příjemný pohled na R. Weisz.

Ajťáci (2006) (seriál)

Opět klasický britský humor. Seriál je skvělý hlavně ve volbě hereckého obsazení. Nemoh jsem se nesmát jen, když jsem na ně koukal... 90%

Ajťáci: Přichází internet (2013) (TV film)

Nebylo poznat, že jde o něco víc, než další díl už tak vynikajícího sitcomu. Je to spíše na 4*, ale dvojice kriminálníků na internetu mě fakt dostala :). Pobavilo!

Akira (1988)

Skvělá myšlenka, u mě stále 100% úspěšnost ve volbě anime filmů. Škoda trochu táhlého začátku, gradace ale v druhé půli nabrala pořádné obrátky. Do toho úžasná "hudba". Děj je celkově dosti náročný, animace v r.1988 bych řekl nadprůměrná, v totálu nadšení. Moje chyba v anglickém znění... 90%