Akt (1997) (divadelní záznam)

Záskok to není, ale u mě TOP5 z Cimrmanů. "Tos mě tenkrát nasral."

Aladin (1992)

Hrozně mě mrzí, že tomuto filmu nemohu dát 5*. Zasloužil by si to. Animace ničím překvapivá, ale ač je příběh úplně jednoduše postaven, u málokterého animáku jsem se tak nasmál. Opička Abu, koberec a Džin jsou taková komediální komebinace, že by jejich kousky vyšly na další tři filmy. Fakt jsem se moc bavil. Příběh dopadl dobře, Jasmína je kus krásné ženské. Jediné, co mi vadí - u všech Disneyovek, ale tady je to až přehnané, jsou ty trapné písničky. A tady jich bylo moc a byly fakt hloupé. Škoda. Jinak moc fajné.

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2014)

Řekl bych průměrný dokument o jednom magickém místě. Komentář pana Kaisera sympatický a živí, ale směřovaný spíše pro mladší publikum. Pěkné, ale ničím ultra výjimečné.

Alenka v říši divů (2010)

Za prvních 15 minut jsem si říkal WTF!? A jako co to na nás T. Burton zase připravil?! Ale když jsem o tom začal trochu přemýšlet a lehce se ujasnilo, o čem vlastně tento film je, začalo mě to nejen bavil, ale více než méně mě to chytlo. J. Depp i H. B. Carter pod Burtonovou taktovkou tradičně úžasní. Dokonce i A. Hathaway se mi tu líbila. Jinak pro mně tajná neznámá M. Wasikowska více než okouzlila! Nestydím se za svých 5*!

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Ze začátku jsem si říkal, že to asi už nebude nic moc. Ani to hodnocení tomu nijak nenapovídalo. Prvních 10 minut ani nenasvědčovalo opak. Ale to jsem se spletl. Nabralo to moc prímové otáčky a já si filmek fakt užil. Nasmál jsem se. Nejvíc asi u čajového dýchánků s Časem... Celkově tomu zde S. B. Cohen dodal té komické rovině, kór když J. Depp nedostal tolik prostoru. Mia stále krásná, H. B. Carter skvělá. Dobré, vtipné a krásné. Příběh taky moc povedený a sakra, ono se to nezdá, ale mělo to fakt hloubku,

Alexander Veliký (2004)

Srdeční záležitost. A to nemusím být teplej. To je opravdu jediná nepříjemná část filmu. Nikomu neberu, že to tak třeba nebylo, ale to neznamená, že nás tím musí z těch 170 minut nejmíň půlku krmit. Jinak paráda. Úžasný historický velkofilm. C. Farrell jako Alexander nemá chybu. Vangelis a jejich soundtrack je dokonalý. Kostýmy i celková výprava skvělá. Scéna jeden na jednoho kůň x slon, to je hodně luxusní! Herecké obsazení je skvělé a akorát mě mrzí tak slabé hodnocení zde. Podle mě hodně nedoceněný film!

Alf (1986) (seriál)

Od dětství totální maximální fanda! Alf je prostě nejlepší! Proč teda nedávám 5*? Protože rodinka, ke které přistál mi přijde trochu... jak to říct... hodně divná. Víc divná než sympatická. Ale tahle chlupatá potvora to dosti silně vyvažuje! Stačí jen pohnout tím jeho rypákem nebo v podání Oty Jiráka jen zachrčet! 90%

Alfa (2018)

Hrozně moc jsem se na to těšil. Pro mě hrozně těžké hodnotit. Protože příběh a postavy byly peklo, za to vizuál, efekty, čs. ovčák na 100% ! Nakonec jsou to hrozně slabé 4*, protože zklamání se rozhodně nedostavilo. Příběh byl bohužel slabý, o tom se nedá polemizovat. Měl jsem radost, že můžu mně jinak naprosto nesympatickému herci K. S.-McPhee dát takovou šanci.. A i když mu těžko něco vytknout, prostě neoslnil... Zvířata krásná, krajina nádherná, efekty fakt dobré. Chyběl tomu možná tvrdší závěr. Spousta věcí upřímně nedávala smysl, ale čert to vem. Já spokojen.

Alfa a Omega (2010)

Alfa a Omega je přesně ten typ animáku, který nebude mít nikdy velký úspěch, ale zároveň neurazí, tedy animák pro mladší generaci diváků. Jednoducšší animace, hodně nereálné dění, za každou cenu být co nejvíc vtipný, což přerůstá v trapnost, skupinka až dvě, které jsou jen od toho, aby bavily (ptáci a parta omega). Škoda. Asi. Malým dětem se to jistě musí líbit a mě to určitě nijak neurazilo. Ale fakt hodně mi vadilo to vytí - zpívání = debilní, trapné, nepovedené, degradující celý film...

Alf versus U.S. Army (1996) (TV film)

Film navazuje právě tam, kde seriál skončil a musím říct, že drží stále skvělou úroveň. Alf je alf, a když ho dabuje Ota Jirák, stačí když něco plácne a je o zábavu postaráno. 80%