3:10 Vlak do Yumy (2007)

Po dlouhé době přišel western, na který se dá dívat. A na tento se nejen že dá dívat, je výborně natočený a mně neskutečně uchvátil. Film staví na výkonech R. Crowea a Ch. Balea, což je jedním z klíčů k úspěchu. Dobře vymyšlená zápletka. Závěr velmi povedený, jen nečekané napravení B. Wadea je trochu přitažené za vlasy. 85%

3:15 zemřeš (2005)

Velmi kvalitní spíše thriller než horor. R. Reynolds se tímto snímkem pomalu začíná "cpát" mezi ostřílené americké herce, kterým se teď bude sypat jedna příležitost za druhou. Skvěle vytvořené prostředí umocňuje opravdu mrazivou atmosféru, která fakt funguje. Čekal jsem, co bude a dočkal jsem se solidního závěru. Spokojenost na mojí straně jistě byla.

38 (2014)

Jsem fanoušek hokeje už odmalička, takže ano, znal jsem P. Demitru moc dobře a většinu jeho mezinárodních utkání zachytil. Jeho dráhu NHL už tolik zmapovanou nemám, ale to dokument napravil. Jak to bylo v KHL už všichni dávno víme... Jsem hrozně rád, že tento dokument nebyl o té nehodě, ale o jeho životě. Klobouk dolů. Skvělé zpracování! Trochu si myslím, že lidé, jako byl on, i naši i ostatní ruští i neruští hokejisté by si podobný filmek zasloužili. Možná ani jeden z těch našich nebyl v naší zemi taková osobnost, jako byl P. Demitra na Slovensku, ale nikomu by to neublížilo. Smekám před tvůrci, rodinou, všemi hokejovými přáteli. Krásný snímek a byť už to ke konci hraničilo s lehkým citovým tlakem, slzy mi to vehnalo do očí už několikrát v průběhu, a to se často nestává... Nejsilnější okamžik jasně prohra na MS SVK a jeho loučení. Díky, Palo, Tvůj hokej nebude zapomenut!

4400 (2004) (seriál)

Mysteriózní sci-fi seriál u mě nasbíral spoustu plusových bodů. Sympaťák v hlavní roli. Celková myšlenka se mi moc líbila. 85%

47 metrů (2017)

Dejte mi někdo jeden rozumný důvod, proč nedat 5* a já uberu. Podle mě film dost podhodnocen. Ano, je od začátku zřejmé, o co půjde. Ba dokonce se dá i říct, že je jasné, jak to bude probíhat a víc i jak to dopadne. Možná. Tvůrci možná zbytečně nebádali nad originálním pojetím jinak originální příběhu, za to si dali hodně kvalitní práci s detaily. Protože třeba jen ta urvaná klec podle mě nemá chybu! Herečky suprové. A jestli tu někomu vadilo, že řvaly? A kdo by neřval?? Dost se to zaměřuje na to, jak se dole poperou se strachem, docházejícím kyslíkem a hlavně naprostou beznadějí, přitom se fakt zbytečně nekecá. Líbilo hodně. Žraloci přesně, jak řekl verbal, se chovají jako žraloci a to je mega velké plus celého projektu. Závěr byl luxusní, pro někoho šokující, rozhodně nebylo úplně jisté, jak to bude. Protože to byla asi pro mě jediná chyba filmu. Že někdo prozradí, jak se může část vyvíjet a ono tak pak tak skutečně je. Škoda, ale malá věc. Skoro závěrečný únik na hladinu byl naprosto luxusní, aby se z něj stal i ten reálný - paráda!! Jako fakt, mohl bych tady psát donekonečna chválu. Nadchlo a ve velkém!

47 róninů (2013)

Je škoda, že mi unikl příběh oněch 47 roninů, který má historické podklady. Ale jak píší ve filmu, ono jde opravdu jen o inspiraci. A tento film? Mě to teda sedlo opravdu hodně. K. Reeves hraje moc dobrou roli a jde mu to. H. Sanada je zárukou dobré podívané i kvalitních soubojů, zde tomu nebylo jinak. Fantasy prvky byly taky moc dobře voleny. Čarodějnice si to dávala, ale mě více zaujali draci i ta stvůra na začátku. Jsem rád, že točení těchto samurajských filmů nevymřelo a snad budou další...

50x a stále poprvé (2004)

Moc pěkná romantická komedie. A. Sandler i D. Barrymore jsou zde více než sympatičtí. Originální námět dodává jistotu zábavy po celou dobu a pro celou rodinu. A je tomu tak. Moc dobře vymyšlené a snad ještě lépe zahrané:).

500 dní se Summer (2009)

Moc pěkná a příjemná komedie. Oba hlavní protagonisté jsou ve svých rolích výborní. Trochu mě to teda vrtalo, protože to byl opravdu příběh ze života, a nepřišlo mi, že by se k němu Summer chovala fér. Ale asi to tak mělo být. Dost mě zaujal způsob zpracování, protože ten byl originální a povedený - ty skoky v čase.... Ještě stál za to soundtrack, a to opravdu hodně! Povedené, milé, chápu zdejší oblíbenost.

50/50 (2011)

No, tak další velké překvapení. Jednak parádní a kvalitní obsazení a jinak skvěle vykreslený příběh. Tohle se nám může stát každému a já vůbec nevím, jaký bych byl. A to myslím, ze všech pozic zúčastněných. Je to příběh ze života, ty mívají největší sílu. A tento příběh sílu měl. J. Gordon-Levitt byl famózní. Fakt je to frajer herec. I ten S. Rogen dokáže zahrát i kvalitní roli, i když se od svých klasických nevzdálil. Kočky se taky předvedly. B. D. Howard je nádherná a talentovaná herečka, fakt ji mám radši a radši. Ovšem A. Kendrick nijak neztrácí. Když jí prominu Twilight, je to kus pěkné holky a hlavně dobré herečky. Její hvězda teprve stoupá a já se těším, co bude dál. Víc nebubu plkat. Krásný film, skvěle zahráno a na duši vážně pohladilo. Stále to umí.... točit skvělé filmy!

6. den (2000)

Trochu mě mrzí nízké hodnocení tohoto filmu. Když si to tu čtu, trochu rozumím a názor nikomu neberu, já na to mám jiný pohled. Arnold byl v tomto sci-fi výborný a samotný film mi přišel jako celkem orignální a dobře vymyšlený. Moc hezky se koukalo i na krásku S. Wynter. Filmů s klony moc nebylo a v této době si myslím, že nahodilo slušnou laťku. V tuto dobu Arnold moc dobrých kousků nenatočil a tento bych řadil mezi ty hodně dobré.