Mandy - Kult pomsty (2018)

Uff! Na film jsem narazil úplně náhodou a můžu teda říct, že se mi na dvě hodiny zastavil svět. Takový psychedelický zážitek jsem fakt nečekal. N. Cage a A. Riseborough skvělí. Hudební a vizuální orgie. Jak epizoda z nějaké gore série. Fakt pecka. Sedlo a upřímně teda zanechalo hluboko ...

Střídavka (2022)

Až přespříliš podobný scénář jako u seriálu Jedna rodina... to je ale asi fuk. Podle mě zbytečně vyhnáno do extrému. Jak chování postav, tak situace celé "střídavky". Sympatičtí herci, místy vtipná místa, místy dost divné a trapné. Nevím, smíšené pocity, ale nechci to úplně shazovat, to by fér nebylo.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Nebýt Kostkové a Hofmanna a fakt povedené scény s ohňostrojem, letí to do odpadu... tak špatné, že fakt nechápu, proč to někdo má potřebu točit. Dabing katastrofa, neherecké výkony, ku zblití příběh... nevím... proč? Přežili jsme, ale stěží ...

Hádkovi (2022)

Naprosto pohodová satira s luxusním obsazením. Každá postava je naprostý unikát a herecká esa si to užila a já pak taky. Nejde o nic hlubokého a je nutné to tak ani nebrat. Za mě super a rád kdykoliv znovu :)

Matka (2023)

Na "Aljašku" se moc pěkně koukalo, ono se špatně teda nekoukání ani na J.Lo. Ale... ale dyť to je pořád dokola. Tento žánr je poslední roky snad to, co potřebuje splnit každý, kdo už má malinko jméno. Ano, povedené, i originální prvky, ale nějak mi to celé nesedělo. Málo propracované a myslím se to bralo naprosto zbytečně moc vážně. Zklamání ani ne, ale nadšení sotva.

Děti Nagana (2023)

Vzhledem k tomu, že v roce 1998 jsme byl právě v 5. třídě, kdy neexistovalo nic než hokejové kartičky, všechny kšiltovky jsem měl zničené na Vánoce dostal luxusní retro vyrážečku a jako třešnička přišlo NAGANO, přesně vím, o čem film byl. Sympatičtí herci, super myšlenka. Hokej bylo všechno a i pro to možná * nadhodnocuji, už jen z té nostalgie. Ale i tak jde o lehký nadprůměr. Rodinná příjemná záležitost.

Projekt Power (2020)

Netflix si jede svou klasiku. Všechny dnes potřebné body splněny, můžeme zase pustit něco ven. Super téma, i když na základě dobré myšlenky naprosto nedomyšlený zbytek. Nikdo neví, co to s tebou udělá, ale nějak to těm lidem šlape, jak potřebují... Postaveno na dvou sympatických obličejích. Zajímavé, nudné ne. Ultra nepříjemná "hrdinka", ale to už jsme si taky zvykli. Překvapilo, nezklamalo, ale...

Red Rose (2022) (seriál)

Po prvním dílu byla malá skepse, ale tu další, další a další díly zahnaly rychle. Skvělé postavy, možná ne úplně nová myšlenka, ale určitě povedeně uchycena. Má to super vývoj a díl co díl vše graduje s takovou intenzitou, že jak se první dva malinko táhly, konec nepřišel ale vletěl a bylo strašně rychle po všem a bylo mi to i líto. Ode mě palec hore na britské ostrovy! Co musím, musím a musím vyzdvihnout je famózní soundtrack.

Jan Žižka (2022)

Jak jsme kolem slyšel, všichni se těšili, stejně jako já, na to, co jsme se učili ve škole v dějepisu, kdy Jan Žižka drtí se svou vozovou hradbou nájezdy křižáků, ale .... Ano, "vzestup hrdiny" jako podtitul má dost do sebe. Vlastně všechno. Chybělo mi tam právě jeho vojevůdství a ta část jeho života, kterou známe. Po technické stránce ale na české poměry rozhodně bomba. Silné obsazení, super atmosféra a i fakt solidně zpracované středověké prostředí. Za mě hooodně dobrý. Jen bych asi uvítal i tu druhou část :).

Vlk viking (2022)

Dlouho se tu nějaký ten vlkodlačí biják neukázal a hle na seveřany! Povedené, nápadité. Jede si svou cestou bez větších inspirací klasickými legendami a fakt to funguje. Do toho solidní efekty, nádherná příroda a fakt koukavé psisko. Za mě potlesk a upřímně bych byl rád, kdyby se nebáli a točili dál podobných.