Barokní srdce Evropy - Města (2020) (epizoda)

Tohle bylo dost velké sousto a zpracování rozhodně nebylo vyčerpávající. Kromě toho se leccos i opakovalo z předchozích částí a byť je opakování matkou moudrosti, zde zbytečně ubíralo z krátkého času, který byl k dispozici. Takže slabší 4*. (1)

Přelud (1965)

Mám takový dojem, že první polovina filmu toho hodně naslibovala a druhá? Druhá toho moc nesplnila. Všechno se poskládalo dohromady poněkud naivně, zjednodušeně. Jsem ráda, že se film, v němž hrají dva moji oblíbení herci (Gregory Peck a Walter Matthau), jiným uživatelům líbil. Já jsem čekala víc a odcházím od obrazovky poněkud zklamaná.

Hledá se Bunny Lakeová (1965)

Stále hustší a hustší atmosféra strachu a napětí! Ke konci už jsem počítala každou minutu! Co minutu! I vteřiny mi byly dlouhé, jak moc jsem toužila, aby to dobře dopadlo!

Georges Bizet: Carmen (2017) (divadelní záznam)

Divadlo jako zdroj zvrhlostí, semeniště dekadence! V současnosti mezi divadly žádná výjimka! - - - Samozřejmě, že se inscenace neobešla bez trans- a homo-postav, bez hnusných kostýmů a nudné scény. To poslední bych vzhledem k přírodnímu divadlu nejsnáze odpustila, to ostatní už nikoliv! Kalhoty a šortky u dělnic z tabákové továrny jsou úplně mimo, všechny kostýmy jsou podobně nehezké - něco mezi uniformami Hitlerjugend a hadry osazenstva koncentračního tábora Mauthausen... Že se v závěrečné scéně herci brodí ve vodě a že José v závěru Carmen utopí, je sice originální, ale to je tak všechno, prostředí a době to neodpovídá! Ale holt, když už tam je to jezero... Kudlu by snad nějakou našli, ale to by bylo moc drsné, současné elity jsou, ó bóžínku, tak změkčilé a tu originalitu spíš ocení, že? Celkové vyznění: JEDNA VELKÁ UBOHOST! Za hudební stránku: * (Jsem opravdu hodně naštvaná!)

Melodie podzemí (1963)

Aha! Konečně už vím, co to znamená, když se řekne "praní špinavých peněz"! :-)))

Barokní srdce Evropy - Kostely (2020) (epizoda)

Už ani nevyzdvihuji filmařské kvality a exkluzivní podívanou, to se od prvního dílu stále drží na vysoké úrovni, ale tentokrát bych ještě chtěla pochválit mimořádně pěkný komentář. (1)

Barokní srdce Evropy - Mistři (2020) (epizoda)

Některé díly se tak trochu prolínají a částečně opakují, a některé "srdcovky" každého z nás tam zase nutně musejí na druhou stranu chybět, což je asi pochopitelné. Já jsem třeba očekávala, že u F. M. Kaňky bude zmíněn klášter na Karlově. Ale neviděla jsem ještě zbývající díly.

Barokní srdce Evropy - Zámky (2020) (epizoda)

Jako když se otevře pokladnice a vyndavají se ven na světlo nádherné rodové šperky! Ani tento díl nezklamal. Také komentář je stále velmi dobrý - snad až na tu "nejtragičtější dobu české historie", to staré a obnošené klišé, to si mohli autoři odpustit.

Barokní srdce Evropy - Rody (2020) (epizoda)

Nádherné obrazy, kouzelné putování krajinou! To, že jsou využity záběry z dronu, považuji za velké plus a jen lituji stavitele, že svá díla takto nemohli vidět! Mnohá známá místa byla pro mne objevena znovu a mnohá z nich jsem zatoužila opět vidět. A stejně jako po prvním dílu i tentokrát patří Petru Krejčímu můj obdiv a dík!