old_school

Milan Zahradník

okres Pardubice

<< předchozí 1 2
    • 1.10.2019  21:13

IFF Karlovy Vary: ocenění za režii, Český lev: vítězství v šesti kategoriích... Jedinou hvězdičku jsem filmu dal za výkon Elišky Křenkové. Vše ostatní je balast. Myslím tím režii, scénář, střih. Balast. Film, který se opravdu nepovedl. Předpokládám, že bez finančního příspěvku ČT, by ani nevznikl. To se fakt musí povinně tleskat vestoje, když vznikne takový průšvih, byť má to "správné" zaměření?

• 1.10.2019  21:01

Žádná povinná korektnost, žádná úcta k divákům, kteří to v kině nevydrží 3 hodiny bez čůrání, žádné vysvětlování, co je to za kino, o kterém se ústřední čtveřice "zcela zbytečně" baví před vstupem do restaurace... Tohle je biják, ke kterému bys potřeboval osmdesátistránkový manuál. A je to tak správně.

• 27.12.2018  22:30
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

My všichni, kteří kritizujeme toto veledílo Zdeňka Zelenky, jsme lidé čtvrté cenové kategorie. Autor scénáře a režisér štědrovečerní pohádky financované z koncesionářských poplatků se v médiích vyjádřil takto: Drsným komentářům se Zelenka jen směje. „Myslím si, že lidé, kteří něco takového něco píšou, vůbec nerozumí oboru, nevědí, jak herecký výtvor vzniká. Jsou to lidé, jak já říkám ze čtvrté cenové kategorie. Tam univerzitní profesoři nepíšou, většinou jsou to bezcharakterní nuly, kteří mají jediný cíl ublížit. Kolik těch lidí se takhle vyjádří? Asi tak pět set, to nejde ani srovnat s tou sledovaností,“ má jasno režisér štědrovečerní pohádky.

• 4.12.2018  17:19

Jasným kandidátem pro nominaci a výrazným favoritem pro zisk Oscara za hlavní mužskou roli je filmový představitel Freddieho Mercuriho bakalář výtvarných umění z University of Evansville Rami Malek. Další nominace asi přijdou v kategorii hudba i v hlavní kategorii. Hudbu si opravdu vychutnáte, když budete mít vstupenky pokud možno uprostřed řady. Film si vychutnáte, když budete sedět opravdu vzadu. Zážitek, který je nutno vidět na velkém plátně a slyšet v sále s kvalitní nazvučením. V TV to bude desetinový zážitek. Něco jako klíčovou dírkou koukat na El Clásico na Camp Nou v Barceloně.

• 30.9.2018  11:29

POZOR obsahuje SPOILER!!! Za co zde tento film dostal hodnocení 74 %? Za příběh trestance bez vzdělání, který v roli falešného učitele napraví žáky na německém gymnáziu? Nebylo něco podobného ve filmu Sestra v akci? Za zobrazení výsledků německého vzdělávacího systému? Dávám hvězdičku za výbornou scénu s učitelkou, která vyskočila z okna a žáci školy si fotí, jak tam leží. Před tím a potom nudné, jak veřejná vystoupení toho skoroprezidenta s indiánskou přezdívkou Ten, co sice neví, ale umí to s králíkem.

• 30.9.2018  11:18

Nuda. Vypadá to jako televizní film s rozpočtem BBC. Jedna hvězdička za masku Gary Oldmana a jeho ochotu vstávat brzy ráno, aby mu to stihli napatlat na obličej než začne natáčení. Další hvězdičku by si zasloužil za ochotu vykouřit tolik doutníků. Třetí hvězdičku by si ten film zasloužil za výkony písařek na psacích strojích. Divadelní hra tvářící se jako velkofilm. Dlouhých 125 minut mluvících hlav.

• 27.5.2018  10:44

V době, kdy psal scénář, tak zřejmě měl Jan Svěrák od doktora zakázané psát film, který by měl příběh. Lokomotiva na uhlí, kříž držící upravené vlasy na hlavě, poetické záběry s odrazy slunce... Kde končí talent, tam začíná nuda.

• 8.4.2018  22:06

Stopáž 8 minut tento formát zvládá na jedničku, na desetinásobek to nestačí. Zklamání.

• 5.4.2018  10:30

Nejcennější na tomto filmu je, že donutil Rusy k odkopání a přiznání, že se dosud nevyrovnali se Stalinem a dobou jeho hrůzovlády. Zákaz tohoto filmu v zemi, kterou Stalin nevratně poznamenal, je smutná zpráva o zemi, kde již včera snědli to, co měli sníst až zítra. Za pozornost stojí postava generálního tajemníka Malenkova. Kterého neúspěšného kandidáta na českého prezidenta z voleb v zimě 2018 ten člověk připomíná? Molotov v podání Michaela Palina je nezapomenutelný. Ono celé sovětské politbyro byl asi takový Monty Pythonův létající cirkus... Pro středoškoláky by to mělo být povinné. To však místní bolševici rozlezlí napříč společností nepovolí. Pět hvězdiček. Kdyby to šlo, dám víc. BACHA: Lidi, co tento film pochválí se automaticky ocitají na seznamech současných Stalinů.

• 3.4.2018  19:42

POZOR SPOILER: Proč KGB nevydírala baletku mučením její matky? Přes Skype by to byl takový pěkný aktuální masakr... Jak mohla nová primabalerína přežít baletčiny údery holí do hlavy? Aha, v Rusku mají odolné primabaleríny... Rudé volavce nechybí žádné klišé požadované žánrem: Výsledek práce řezníka romanticky odložený do vany, prostory neveřejné části zvenčí vyleštěného moskevského divadla, kde dávají ty mega moc nejlepší ruské balety (Bolšoj těatr?), vypadající tak, že by z nich evropský hygienický úředník zešílel hrůzou, byty v Budapešti špinavé jak svědomí kamaráda, který mi tento film doporučil, špičkoví kágébáci vypadající jak špičkoví kágebáci, sex s baletkou schovaný v páře divadelních sprch... Vše však je silnější než ve většině předchozích filmů tohoto žánru. Víc se mučí, víc krve na kachličkách v koupelně, víc vynálezů pro efektivní metody výslechů (zubní vrtačka z Maratónce je proti kožnímu škrabátku z Rudé volavky fakt trapná hračka určená do oddělení Žabiček v místní mateřské školce), legendární posez Sharon Stone z Basic Instinct tu má remake bez sukně. Spíš se však naučím formátovat texty v komentářích na ČSFD, než bych pochopil, proč by mělo víc násilí znamenat víc umění nebo zábavy. Víc proužků prostě není víc Adidas. A navíc, ty nohy do véčka byly schované za zády vojáka trpícího mizernou erekcí. Dvě hvězdičky.

• 24.11.2017  23:33

Rudolf Havlík se při psaní scénáře řídil pravidlem lidí bez talentu: Proč vymýšlet něco, co už vymysleli jiní, stačí jen změnit detaily. Z chlapečka bez rodičů udělal holčičku. Krásnou zpěvačku nahradil krásnou hotelovou manažerkou. Místo ztracení chlapečka v metru tu kreativně zařadil hledání holčičky na staroměstských střechách. Jako bonus svítící vánoční výzdoby dole na náměstí. I horečka opuštěného dítěte s pečujícím zmateným mužem obohatí dojemnou vánoční romantiku. Ema Švábenská však není Andrej Chalimon, Ondřej Vetchý není Zdeněk Svěrák, ba ani Aňa Geislerová v sobě nemá kouzlo Libuše Šafránkové. Pohádky pro Emu zkrátka mají ke Koljovi stejně daleko jako Smarty Dominika Haška k Red Bullu.

• 1.10.2017  12:30
    Modrý samet (1986)

Americký režisér David Lynch nevyužil šanci, aby svůj talent zaměřil k nastavení zrcadla americké společnosti plné sociálních rozporů, chudoby a nezaměstnanosti. Místo toho zneužil tento film k exhibici podivných postaviček, které nejsou pevně ukotveny ve společnosti a nevytváří hodnoty. Film je oslavou dekadence, kapitalistické úchylnosti, prázdnoty životů, odcizení a důsledků konzumace buržoazních alkoholických nápojů a jiných návykových drog. ***** Takto by o tomto filmu Modrý samet psalo v době jeho vzniku Rudé právo. Film je skvělý. Ujetý, dokonalý v detailech, má perfektní kameru, úžasnou hudbu..., a přitom taková blbost :) ***** Povinný film!

• 17.4.2017  12:15

Děj se vleče jak schůze poslanců, dějová linka s pejskem je dojemná jak reklama na vagínu, která je konečně pod kontrolou, po nadějné hře ve výtahu už scénáristovi došla invence, hudba Šimona Holého ti rozhodně nebude znít v hlavě cestou z bijáku (naštěstí), instantní klišé... Jednu hvězdičku si to zaslouží za Elišku Křenkovou. Tu další jsem dal za Jenovéfu Bokovou, ale pak jsem ji odečetl kvůli tragickému banálnímu scénáři. Jako absolventský počin nějaké filmové akademie v Burundi by to bylo výborné.

• 22.3.2017  22:16
    Masaryk (2016)

Roden skvěle. Kaiser skvěle. Kolečko je génius. Perfektní lokace. Výborná hudba. Nezapomenutelná scéna umírajícího TGM, natočená tak, že mladým to musí připadat, jak opakování live streamu z té události. Odpouštím i ten trik s nominací do Českých lvů. Asi půjdu ještě někdy do kina na český film...

• 6.3.2017  21:56
    Učitelka (2016)

Film pro ty, kteří uvěřili heslu "Nejsme jako oni" a nyní nemohou uvěřit tomu, kdo nám tu káže o etice. Ti ostatní tento film musí nenávidět. Za deset let tomu filmu skoro nikdo neporozumí. Hřebek - Jarchovský skvěle, ale asi zcela marně o tom, že pravdu si mohou dovolit ti, kteří nemají co ztratit.

• 18.11.2016  23:03

Film, který se nepodělal z tématu "svatého" 17. listopadu 1989. Nula patosu, cimrmanovské vysvětlení, jak to vlastně bylo při té sametovce "doopravdy", krásná zrzka, nádherně rostlé houby... Něžné vlny vyčnívají z marasmu posledních let českého filmu jak půvabná akvabela ze zelené vody.

• 17.9.2016  22:09
    Spectre (2015)

Výborné intro. Dál však (skoro) nic. Výjimky: Product placement dostal nový rozměr. Lyžařské středisko Sölden zjevně muselo zaplatit za to, že se pár minut mihlo v jinak zbytečné scéně filmu. * Pár připomínek dob, kdy filmy s Bondem byly vtipné (funkce páček na středovém panelu v autě ukradeném agentu 009). * Výborné odkazy na dřívější filmy. /// Průšvihy: Nikdo nechce, aby se filmy s Bondem tvářily důvěryhodně, ale tolik zbytečných dějových vykolejení nebylo snad v žádném z 23 filmů, které Spectre předcházely. * 150 minut je fakt o cca hodinu víc, než měl Spectre trvat. * Filmová klišé tvářící se zcela vážně beze špetky pokusu o sebeironii byla snad uvěřitelná v dobách, kdy vznikl Moonraker. Spectre jimi však přetéká v dobách, kdy Soutpark má za sebou víc než 260 epizod... :(

• 4.2.2016  22:54
    Domácí péče (2015)

Ošklivou neléčitelnou nemocí zřejmě trpí řada tvůrců tohoto smutného debutu Slávka Horáka. Pokud platí, že první film bývá tím lepším, co tvůrce světu předvede, tak má čtyřicetiletý režisér i scénárista tohoto zhoubného bujení zbytečných filmových políček výhodu, protože k výrobě většího průšvihu už mu, doufejme, žádný producent nedá šanci. Kameraman Jan Šťastný nominovaný na Českého lva za nejlepší kameru je dokladem, že členové akademie se na soutěžní filmy zřejmě nedívají ani ve zrychleném přehrávání. Takto diletantkou práci na úrovni snaživého amatéra s kamerou by si nedovolila ani náctiletá youtuberka Teri Blitzen. Možná je ta nominace na Lva za to, že si kameraman vzpomněl, že se filmy netočí na výšku. Asi bych měl ocenit tento výkon alespoň jednou hvězdičkou, ale to bych urazil Babovřesky. Základní otázky: Jaká je cílová skupina diváků filmu? Kolik lidí tento film spolehlivě odradil od další návštěvy jakéhokoli českého filmu? Otráví nám ČT první lednový den příštího roku právě tímto filmem?

• 3.2.2016  22:47
    Marťan (2015)

Natočit úžasnou reklamu na izolepu a plastovou fólii tak, že to diváci spontánně řadí mezi top filmy, to umí asi jenom Ridley Scott. To nejlepší ze seriálů Pat a Mat, Kutil Tim a Mac Gyver spojené tak, že si tento film zamiluješ. Pocta disco hudbě udělaná tak, že se baví i fanoušci Pink Floyd.

• 26.1.2016  22:52

Milý, křehký film. Možná trochu Amarcord, možná Rain Man, občas Sheldon Cooper... Místy absurdní (ne)komedie. Nečekané zjevení, kvůli kterému existují TV kanály jako je ČT Art. Asi to má o něco méně diváků než Babovřesky, zcela určitě se množina diváků Babovřesků nikde neprotíná s množinou diváků Simonova vesmíru.

• 17.1.2016  00:32

Zkuste si představit, jak by úplně stejný film dopadl, kdyby pod ním byl podepsán nějaký noname režisér... Film by zde komentovali oba dva diváci, kteří by ho v Česku viděli v nějakém zapadlém artovém kině, dostal by mizerných 60 % a příslib, že příště, až bude i na více záběrů v exteriérech, to může být lepší. Megatuna dialogů, jen občas Tarantinovsky geniálních, stopáž 182 minut, což je tak o hodinu více, než mělo být. Po prvním zhlédnutí Gaunerů, Pulp Fiction, Hanebných panchartů či Kill Billa jsem věděl, že jsem tyto filmy neviděl naposledy. U Osmi hrozných si nejsem úplně jist, že najdu tři hodiny abych si dal repete. Snad kdyby Petr Zelenka natočil remake o tom, jak je VŠ studentka brutálně vyšetřována, protože je podezřelá z vykradení společné kolejní lednice v kuchyňce na patře a snaží se ji zachránit její bratr. Studentku by hrála Eva Holubová, jejího bratra Ivan Trojan a brutálního předsedu kolejní rady Miroslav Krobot.

• 3.1.2016  22:17

Film, který nestojí ani za to, aby byl odněkud stažen. Ani na ČT 1, nepřerušováno reklamou, v neděli od 20:00 večer to nebylo k ukoukání. Počtem postav, které se představí v první čtvrthodině, si to hraje na Umění. Dál už je to jen o tom, jestli se všichni zachrání kvůli Lásce nebo všichni zemřou. Vlastně ani nevím, proč jsem tomu dal jednu hvězdičku. Snad proto, že uvedení autora na plakátu mě včas varovalo před tím, abych na to šel do kina. Vývoj tvorby Michala Viewegha je ukázkou toho, kam až člověka může dohnat splácení hypotéky. Proč? PROČ??? Proč vznikají tyto zbytečné filmy?

• 12.12.2015  23:11
    Let Fénixe (2004)

Film, který při uvedení v komerční televizi je vskutku CELOVEČERNÍ (s mnoha nekonečnými reklamními bloky 20:00 až 22:30), je natočen v takovém "tempu", že když na začátku třetího reklamního breaku vlezeš do vany a vrátíš se na konci čtvrtého reklamního předělu, tak v pohodě nastoupíš do děje bez toho, že bys v ději jakkoli tápal. Jednu hvězdičku jsem dal za nyní již asi hrubě politicky nekorektní nekompromisní (pro přežití celé skupiny trosečníků zjevně jediné možné) řešení etického problému se záludným nepřítelem, v okamžiku, kdy je zcela závislý na toleranci většinové společnosti. Druhá hvězdička je za občas hezké záběry pouště. Třetí hvězdičku bych dal za ukázku boje o to, kdo je tu šéf, ale to by film nesměl mít původní stopáž 113 min. Let Fénixe měl max. 90 minut, ideálních by bylo 24 minut jako epizoda seriálu Letecké katastrofy VII. SOUHRN: 113 minut filmu + 40 minut reklam je pro Let Fénixe vzdálenost, kterou Fénix neuletí. Tento Fénix nezvládá ani svých čistých 113 minut. Gobi hezká. Zobrazení místního obyvatelstva přesvědčivé.

• 19.10.2013  22:14

Od filmů na Nově v sobotu večer obvykle utikám. Muži v naději mě přitáhli a nepustili. Výborný Polívka, Macháček i Kerekeš. Vynikající kamera i hudba. Vše tak příjemné, že ani mnoho reklamních pauz neodradilo.

• 10.3.2013  20:46
    Ve stínu (2012)

*** plusy: neuvěřitelně věrné reálie, temná atmosféra padesátých let cáká z každého záběru, Trojan *** mínusy: předvídatelný řidký líně plynoucí děj s očekávatelným finále *** celkově: pokud tohle byl nejlepší film roku 2012, tak chápu, proč tolik lidí chodí na Babovřesky

• 4.9.2012  11:53

Krátký příběh ještěrkáře Klause využívám při bezpečnostních školeních. K situacím uvedeným ve filmu existuje řada reálných analogií. Zde použitá nadsázka udělá z jinak nudného školení akci, kdy lidé sledují výklad. Doporučuji!!!

• 26.8.2012  18:12

Jedna hvězdička patří Merryl Streep. Druhá je za výběr exteriérů. Třetí za kameru. Děj předvídatelný. Hlavní padouch jasný krátce potom, co řekne první větu. Dodržena základní klišé žánru: psík i hošík to přežijí. Hajzlík nezvítězí. Objímačka na konci. Přes tuto všechnu sra*kovitost se film dá dokoukat do konce i za střízliva.

• 22.7.2012  22:37
    Osudná láska (TV film) (2010)

Body plus: + Nadia Fossier a Grégory Fitoussi v hlavních rolích + dobré tempo děje + dobře napsaný záporný hrdina + vcelku uvěřitelný děj s překvapivým zvratem v nečekaném místě + film z Francie a nikoli z USA (a je to vidět). /// Body mínus: - to fakt je francouzská policie na úrovni četníka ze Saint Tropes, že podezřelou nehledali ve sklepě? /// verdikt: Ačkoli TV film, tak z něj omezený rozpočet nekoukal jak tomu bývá u TV filmů. Neodešel jsem pryč během prvního reklamního breaku, což udělám u většiny filmů... => pochvala!

• 8.4.2012  23:46
    Lovci hlav (2011)

Film, který nenudí. Dočkáš se severského deště, žumpy i sexy blondýny. I patologie bude. Pravda a láska tentokráte tak úplně nezvítězí nad lží a nenávistí. Znova bych si to však nepustil. To je rozdíl tento Tyldum versus jakýkoli Tarantini.

• 4.4.2012  23:02

Viewegh musí každý rok vydat román, aby bylo na splátky hypotéky. Lidé to kupují, protože stále věří, že se objeví Báječná léta pod psa II. Donutil, Vladyka a Budař je také sázka na jistotu... Kniha Román pro muže nejsou žádná nová Báječná léta, plačícímu Donutilovi slzy nevěříš, Budař by byl snad uvěřitelnější, kdyby hrál Bonda než lokálního lumpíka v Románu pro muže. Dlouhé záběry panoramat Vysokých Tater, pohledy z ona jedoucího vlaku..., pan režisér bude asi romantik. To konečně předvedl již v Bobulích, unesen letní krajinou pod Pálavou. Škoda filmového materiálu. Škoda času diváků. Tak jako Vasil Bilak měl na výučním listu napsáno "Nedávat na saka", tak by měl mít Tomáš Bařina na svém vysvědčení poznámku "Nedávat na filmy". Má jediná hvězdička patří Miroslavu Vladykovi.

<< předchozí 1 2