Zredigováno (2007)

Myslím, že snaha dodať sčasti reálnym udalostiam ešte viac reality pomocou záberov z neexistujúcich bezpečnostných kamier, videodenníkov, dokumentov a reportáží, ktorých fiktívnosť priam bije do očí, je skôr na škodu. Kritickému divákovi zbytočne pripomína že ani jeden záber nieje autentický a naivný by si dej stotožnil so skutočnosťou aj bez toho.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jar Jar Binks. Odkedy sa po prvý raz objavil v zábere, bolo mi jasné o čo pôjde a mal som strach, že bude v poslednej scéne filmu tancovať. Tiež si myslím, že pri snahe dostať do filmu všetky postavy posledných epizód, mohli tvorcovia rezignovať na zúfalú snahu aby to vyzeralo vierohodne. Keby sa na závodisku "náhodou" objavili ešte aj Han Solo a spol. bolo by to určite vtipnejšie a menej blbé ako "groteskné" scény so spomínaným gunganom. Inak dobrý film dôležitý pre príbeh celej hexalógie.

Super Tanker (2011) (TV film) odpad!

Asi najzábavnejšie bolo pre mňa sledovať, ako vo filme so železnou pravidelnosťou padajú vrtuľníky. Vždy tá istá predvídateľná príčina, ten istý priebeh a aj ten istý záber.

13 (2010)

Režisér do svojej pôvodnej trinástky pridal farbu, známych hercov, pozadie niektorých postáv, vedľajšie dejové línie a osvedčené triky na upútanie diváka. Podľa mňa tým zničil svoj geniálny film. Zápletka sa proste nehodí pre tento spôsob podania a inak to dopadnúť nemohlo.

Proboha! (2008)

Myslím, že tak tendenčný film, kde sa nedá veriť jedinému prestrihu sa nedá považovať za dokument. Ale ako komediálnemu zostrihu konfrontácií veriacich s otázkami tomu niet čo vyčítať.

Peacemaker (1997)

Nočným Ruskom sa v čele krátkeho vlaku rúti parná lokomotíva s červenou hviezdou - je to armádny transport desiatich jadrových hlavíc... Onedlho nato musia Američania nájsť tú poslednú. Jediné čo majú k dispozícii, je faktúra za zapožičanie vojenského náklaďáku obsahujúca miesto nakládky, miesto doručenia, číslo účtu jedného moslima a poznámku s cieľovou ulicou v New Yorku. Bude to stačiť? Za zmienku ešte stojí, že Mnohé z lokácií sú v Bratislave a okolí (viz. zaujímavosti).

Revizoři (2003)

Viac ako komédia.

Poslední pevnost (2001)

Veliteľ vojenskej väznice odopiera svojim zverencom potešenie salutovať si, robiť nástupy, oslovovať sa hodnosťami, vyťahovať americkú vlajku a plniť rozkazy nadriadených väzňov. Na druhú stranu je celkom tolerantný ku stavbe katapultu.