mac000

okres Brno
úředník

2 body

• 5.2.2015  11:27

Spíše 2 a půl * , je to taková tradiční romantická story made in USA s nepostradatelným happyendem. Takže to jsou důvody, proč na film nejít či si jej doma nepustit. Na druhé straně R.Zellweger předvádí solidní výkon a příběh zahřeje lidskou duši uvědoměním si důležitosti mezilidských vztahů a fungující sousedské komunity maloměsta (působivá scéna z vánočního shromáždění New Elmu u obřího svítícího stromku). Takže suma sumarum ty dvaapůl body.

• 9.4.2016  10:55

Citlivě natočené romantické drama, právě tak jak to Jane Campinová nejlépe umí (Piano, Portrait of a Lady). Méně známí herci (s výjimkou B.Wishawa) dodávají příběhu na věrohodnosti a "bezprostřednosti".

• 1.3.2015  18:54
    Ježek (2009)

V tomto případě je asi dobře, pokud film vidí někdo, kdo (jako já) dosud nečetl knihu, která posloužila jako námět scénáři. Kniha má mnohem více vrstev děje, než je schopen zachytit a podat film. Ale přesto je film velmi citlivé dílo, které místy dojme, místy rozesměje, ale nakonec nechá diváka v zamyšlení nad lidskými osudy. Skvělý výkon Josiane Balasko v titulní roli!

• 30.12.2014  16:27

Solidně natočené špionážní drama. Předlohou byla kniha francouzsky píšícího novináře a spisovatele Sergeje Kostina z roku 1997 poodhalující praktiky sovětské KGB. Mnohé z toho činí i film, který více než na akčních scénách buduje na poodhalování motivace a pozadí jednání hlavních protagonistů. Poněkud nejasný je důvod natočení tohoto filmů - téměř 20 let po pádu železné opony (a více než 10 po publikování knižní předlohy)

• 31.12.2016  14:29
    Morganovi (2009)

Konfrontace dvou světů, dvou životních stylů - velkoměstského a venkovského. To vše s typickou americkou pop kulturou. A uprostřed toho Hugh Grant a Sarah Jessica Parker jako manželé v rozluce, jež se snaží k sobě najít cestu zpět. Co myslíte, podaří se jim to?

• 24.11.2018  17:02

Jako by to ani nebyl film napsaný Coenovými. Prozrazuje jen černý humor, jenž se příběhem prolíná. Ve filmu jsou obsazeni málo známí herci, se kterými tvůrci předtím nespolupracovali.

• 17.9.2016  16:16

Aféra kolem utajované zásilky zbraní do afrického Konga zatahuje přes labyrint korupcí stále více prominentních osob do středu pozornosti medií a kolem nich přibývají mrtvoly. Hlavními protagonisty velmi dobře zahrané drama na pomezí politického thrileru a žánru nazývaného Francouzi "Polar" (syrové příběhy s policisty v hlavní roli)

• 21.4.2019  08:42

Michael Mann zvládá mistrně režijní umění, jak vytvořit atmosféru strhujícího napětí, ale tentokrát to až tak nefunguje. Přesto jsou scény přestřelek gangsterů s policisty, snažícími se dopadnout Johna Dillingera, natočeny v dechberoucím tempu a Ch. Bale podle mne možná trochu zastiňuje (herecky) J. Deppa.

• 3.9.2017  17:12

Nemastné, neslané, M. Freeman standardně dobrý, naopak A.Banderas typově do role nesednul. Mimi Lederová je patrně již za zenitem.

• 2.3.2014  13:07
    Bunkr smrti (2008)

Ještě že jsem se pro shlédnutí filmu nerozhodovat podle českého distribučního titulu, to bych se k němu vůbec nedostal. Takhle to nakonec nebylo nejhorší, dokoukal jsem do konce. Dvě a půl hvězdičky.

• 19.2.2017  19:12
    Kurýr 3 (2008)

Jason Statham alias kurýr Frank je stále tím profesionálem, který chladnokrevně provádí "transporty", tentokrát ale musí porušit řadu svých neměnných zásad, jimiž se řídil, a které jej většinou uchránily od mnoha trablů. Kdo viděl předchozí Kurýry, buď jde na trojku proto, že se mu líbí jejich styl, a nebo ať na ni radši nechodí vůbec...

• 11.4.2018  16:56

Dlouho, dlouho zmatečný děj, podobné typy herců se pletly, všechno si divák pořádně spojí až v samotném závěru filmu. Kromě postavy G. Lanvina hrají všechny role u nás spíše neznámí protagonisté. Tempo filmu je ale výborné, nesmíme polevit v koncentraci. Na kvalitě přidává, že příběh filmu se skutečně stal.

• 16.8.2017  10:54

"Oficiální text distributora" je - jako často - na dvě věci. Ale jinak film je příjemný, zápletka poměrně originální a děj dovedně balancuje mezi dramatem a komedií (blíže má samozřejmě k tomu druhému). Reynolds je výborný v roli puntíčkáře, kterému se převrátí život na ruby.

• 26.11.2016  11:03

Výborný dabing pro českého diváka opravdu umocňuje vnímání této komedie, protože ve francouzském originále s titulky příliš myslí na dialogy a jejich obsah, a to není to pravé. Francouzi komedie umí, počínaje výběrem herců, vtipnými dialogy či zvraty v průběhu děje. Tady máme nejnovější důkaz !

• 10.12.2017  10:00

Vynikající drama Ridleyho Scotta, napínavý a gradující děj, sledující příběh dvou mužů na opačné straně zákona. Ale jak to mnohdy bývá, co je "Dichtung" a co je "Wahrheit"? Skutečný Frank Lucas byl nadšený filmem, ale uvedl, že pravdivá je z něj pouze malá část a že většina byla pozměněna z důvodu dramatického efektu snímku. A podobně i skutečný Richie Roberts zkritizoval na filmu jeho nepřesnost a prohlásil, že líčí Lucase "příliš vznešeného"...

• 12.7.2015  10:04

Britové jsou mistři detektivních zápletek a la "velká poštovní loupež". Když se spojí dobrý scénář s dobrými výkony známých herců, nemůže být výsledek vůbec špatný. Zajímavý je rovněž vývoj a posun charakteru hlavní protagonistky (D.Moore), resp. proměna jejích životních hodnot (zobrazující se i v nečekaném závěrečném "překvápku").

• 20.6.2020  11:27

Film má velmi dobrý příběh (Bariccova kniha určitě musí být zajímavá), ale je vyprávěn způsobem, který nevzbudí divákovu sympatii ani s hlavním hrdinou Hervée, ani s jeho manželkou Helenou. Takže výrazové možnosti Silku zůstávají tak napůl cesty. Ale uchvacující exteriéry, jak z Anglie, tak z Číny

• 13.8.2014  07:46

Příběh, který ukazuje na magickou moc hudby, její nezastupitelné místo v našem životě. Toto poselství - jakkoliv povznášející a optimistické, je zabaleno do formy, která ne každému může sednout. Sladkobolný příběh, který nemůže skončit jinak než happy-endem (na závěrečném happeningu v Central Parku chyběl snad jenom R. Williams alias Maxwell "Wizzard"). Ale jinak roztomilý příběh a dobré herecké výkony.

• 10.2.2019  11:12
    Odvlečen (2007)

Vcelku solidně natočený film, který jsem shlédnul v TV. Mělo to ovšem jeden nedostatek. Neanglicky mluvené dialogy (a že jich tam je opravdu dost !) nebyly ani nadabovány ani otitulkovány. A bylo to opravdu na úkor srozumitelnosti dějě (alespoň jeho jedné větve). Všem, kteří mají podobný zážitek, ale doporučuji anglickou stránku filmu na Wikipedii, kde je podrobný obsah - a mnohé je jasnější !

• 2.6.2014  22:59
    Pokoj 1408 (2007)

Hafstrom nezklame, a když má k dispozici tak solidní herecký "materiál" jako Cusacka a Jakcsona, tak film prostě nemůže být špatný...

• 10.8.2017  17:38
    Pokání (2007)

Znamenitý , především velmi sugestivní herecký výkon Saoirse Ronanové, která později excelovala ve filmech Brooklyn či Grandhotel Budapest.

• 1.5.2015  11:59
    Riddle, The (2007)

Možná měl být film pojmenován "TheRiddle of the Riddle", protože těch záhad je zde skutečně přehršel. Spíše než drama a thriller bych klasifikoval jako moderní detektivku (s politickým pozadím) A někdy se v nich divák trochu ztrácí. Ale jinak britský trhiller ve slušné kvalitě a přinášející téměř 2 hodiny napětí, ženoucí vás k závěrečnému "whodunit" (britská stopáž filmu je 117 min)

• 20.6.2020  10:19
    Symbol smrti (2007)

Co do originality zápletky vůbec nic moc, ale francouzi tento typ filmů umějí. a Když jim (vedle vynikajícího Michela Serraulta) "vypomůže" španělský charismatický herec José Garcia, jedná se nakonec o docela napínavou zábavu.

• 3.2.2019  14:33

Přestože mezi filmy 12 rozhněvaných mužů a Dokažte mi vinu uplynulo téměř 40 let, Veterán Lumet i zde ukazuje, že je mistrem svého řemesla. A zejména soudní dramata mu jdou mimořádně (matří k nim i neméně zdařilý "kousek " Verdikt s Paulem Newmanem - Je zajímavé, že Vin Diesela si pro hlavní roli přál i samotný J. DiNorscio , údajné poté, co shlédnul film Rychle a zběsile. Předtím byl jedním z adeptů produkce na tuto roli mj. Joe Pesci

• 13.3.2016  15:09
    Déjà Vu (2006)

V jistém ohledu nadprůměrný akční thriller osvědčeného tvůrce T.Scotta, zatahující do děje a jeho zápletky technické prostředky umožňující sledovat jedince v minulosti. Mnoho prvků popisovaného mechanismu surveillance je věrohodných, zejména pak motiv "velkého bratra", avšak jejich vyústění v závěrečnou zápletku (a její rozuzlení) jsou v oblasti čiré sfi-fi. A právě tento zlom a prudký předěl děje od věrohodného k nevěrohodnému ubírá filmu, zejména pak jeho konci, na kvalitě. Každopádně ale velmi příjemné dvě hodhiny napínavé zábavy.

• 9.8.2015  18:53

Výborné herecké obsazení. G.Lanvin je skvělý v roli Nickyho, ztraceného muže, jenž začíná poznávat své děti až teprve poté, co zemře jeho nejlepší přítel Gabriel (C.Brasseur), majitel kabaretu Le perroquet bleu. Typ filmu, kterémuFrancouzi říkají "films chorale" (film, který nemá hlavního hrdinu). C.Lelouch je v nich skvělý...

• 29.1.2017  10:11

Dráždivá je samotná knižní předloza, dráždivé je i její filmové zpracování. Vybudované na solidním scénáři (B.Eichinger), podepřené výbornými hereckými výkony podává film dvě a půl hodiny napínavé podívané, na níž je paradoxne nejslabší... její závěr.

• 28.10.2016  10:46
    Spojenec (2006)

Velice slušná "Cat and Mouse Play", inteligentní zábava. Denzel Washington je skvělý (jeho v pořadí již čtvrtá spolupráce s režisérem S.Leem), spolu s ním i kvalitní "squadra" dalších špičkových herců. Jodie Fosterová má má pouze několik hlášek, ale stačí jí na to, aby upoutala. Film měl původně režírovat Ron Howard, ale R.Crowe mu nabídnul, aby s ním natočil film "Těžká váha" (Cinderella Man) a Howard mu dal přednost .

• 7.9.2014  09:34

Povedené retro, které stojí za to vidět přinejmenším kvůli skvělým hereckým výkonům Jareda Leto a Johna Travolty (i když Salma Hayek nezůstává poc pozadu). Kdesi jsem četl, že film je jako L. A. Confidential zkřížený s Černou Dahlií. Docela to sedí. Režisér věnoval film svému dědovi, skutečnému policistovi Elmeru C. Robinsonovi

• 23.9.2018  11:38

Jako celek působí film vel,mi kompaktně, de Palma je zkušený režisér a nezapomněl nic ze svého umění. A herecké kvarteto Harnett- Eckhart- Johansson -Swank tomu dodává potřebnou šťávu ( jen se podívejte jak se na posteru k filmu tváří zarputile) . Krimi klasika v té nejlepší podobě.