Jedna rodina - Promiň! (2023) (epizoda)

Je symptomatické pro dnešní dobu (a výchovu juniorů), že ta nejpodstatnější příčina či podstata celého konfliktu, jenž je osou dějové zápletky v tomto díle, se řeší až v samotném závěru...

Ještěr (2023)

Opravdu velmi důmydlně vystavěná dramaturgie zápletky i celého filmu. Del Toro svým minimalistickým herectvím dodává věrohodnost své postavě zkušeného detektiva, který se najednou ocitá v téměř bezvýchodné situaci, když neví , komu může věřit. Od Singera se možná dočkáme ještě pěkných kousků !

LaRoy, Texas (2023)

Mnoho mrtvol v komedii s mnoha dějovými zvraty a nepředvídatelným "happy endem".  Mohlo to být inspirováno Coenovými filmy, ale chybí tomu onen nadhled. Jako režijní debut Atkinsona ovšem není špatné.

Místo zločinu České Budějovice - Slunovrat (2023) (epizoda)

Takové na rozjezd... Zápletka inspirována vzory francouzskými (Meurtres au...) či německými (Die Toten von Bodensee). O jednotlivých protagonistech  (vyšetřovatelích) jsme se toho v prvním dílu moc nedozvěděli. Tak snad další epizody.

Mon crime (2023)

První polovina byla parodie tak přehrávaná, že to až nudilo. Ale ejhle, v polovině nastal zlom a děj ožil novými motivy a propletenci mezi postavami a rázem se z toho stal docela koukatelný film,  Huppertová jako vždy uchvacující, Dussolier měl příliš málo prostoru, aby se mohl projevit výrazněji.

Muž, který stál v cestě (2023)

Kvalitní zpracování historických událostí, které je třeba připomínat nejmladší generaci. I pamětníci se dozví řadu detailů, o nichž (dodnes) nevěděli. A Tomáš Töpfer? Naprosto geniální výkon! Jediná chyba je, že když už se našel prostor (a finance) pro samostatný film o F. Krieglovi, měly se zachytit i klíčové události z jeho života před srpnem 1968. Rozhodně stojí za připomenutí...

Na vlnách Jadranu - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Taková selanka z letního dovolenkového Chorvatska. Jak to chtějí utáhnout po zbývajících osm dílů ? Herci silně přehrávají, jsou nevěrohodní (hodnocení práno po shlédnutí prvního dílu, kterým jsem skončil)

Někdo klepe na dveře (2023)

Prozatím nejslabší Shyamalan, kterého jsem viděl. V ději jsou hluchá místa a zápletka působí nevěrohodně, zahrává si s divákovou důvěrou. Ale některé scény jsou natočeny působivě. Bautista je opravdu neobvyklý (a výborný).

Obchodníci s bolestí (2023)

Zpočátku rozjezd děje začíná pozvolna, takový miš-maš známých klišé. Zato druhá polovina filmu všechno vynahradí. Jenom v těch farmaceutických tricích se neznalý divák trochu utápí (POMO to pochopil ?). Emily Blunt je přesvědčivá, Andy Garcia nám zestárnul (!)

Oktopus - Jordán (2023) (epizoda)

Seriál uzrával jako víno. Ale možná dobře, že v nejlepším skončil, protože zde je (snad) prostor pro pokračování druhou řadou. Už jen pro skvělé výkony M. Krobota a Z. Stivínové