Anděl Páně 2 (2016)

Rodinná hromadná návštěva kina na vánoce 2016. Obsazení skvělými herci, kteří si své role (a dialogy v nich) užívají, je snad ještě lepší než v "jedničce"

A Bůh stvořil ženu (1988)

Tento film je pouze velmi volným "remake" raného Vadimova díla s Brigitte Bardotovou, využívá pouze stejnojmeného titulu (na který má Vadim autorské právo), aby proslavil Rebeccu de Mornay a přilákal do kin diváky, kterým jméno slavné BB již nic neříká a na černobílý film starý více než 30 let by se nepodívali ani v televizi...

Anatomie vraždy (1959)

Rozhodně jedno z klasických soudních dramat, definujících hlavní atributy tohoto specifického (sub)žánru (dalším pozdějším milníkem byla např. ... a spravedlnost pro všechny od Normana Jewisona)

Anatomie pekla (2004)

Útok na divákovu trpělivost (s ohledem na minimum děje a nezajímavé dialogy)

Můj bratr Anastasia (1973)

Roku 1976 uvedeno v čs. filmové distribuci, nadabované s výborným M. Kopeckým (Albert Sordi alias pater Anastasia)

Rosemary má děťátko (1968)

Film jsem viděl několikrát, černobíle (v netitulkované kopii čs. filmového archivu, uváděné v kinech Ponrepo, kterou jsem i tlumočil) a po roce 1990 i barevně v TV, a pokaždé mě uchvátil. Mia Farrow zde prokazuje herecké mistrovství, kterého Roman Polanski skvěle využil. A ješte jedna složka je pro film podstatná - Komedova do uší lezoucí hudba navozující tísnivou atmosféru...

V zajetí rytmu (1978)

Pro ceskoslovenského totalitou odchovaného filmového diváka bylo naprosto úžasné moci vidět v kinech takový nářez rock´n´rollu. Nic jsme nevěděli o Alanu Freedovi (diskjockey, jenž se dožil pouhých 43 let), ale za způsob, jakým proslavil tento hudební žánr, mu nepochybně patří tento životopisný film. (viděno roku 1981 v brněnském kině Jalta)

Starej chlap (2022) (seriál)

Stará škola, to je asi to správné označení této první řady The Old Man. Diváka lačného akčních scén a pyrotechnických efektů zklame, rozjíždí se trochu pomaleji, ale kdo tyto premisy příjme (a dokáže se orientovat v dějových flash-bacích), bude odměněn napínavou hrou na kočku a myš, které kralují J. Bridges a J.Lightow. A nejasný konec ? Příslib pro druhou řadu !!

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Možná je český dabing dobrý, jak píše recenze, ale v originále jsou Antonio Banderas a Salma Hayek jako kočičí "stars" filmu úžasní. Ale zdaleka nejenom oni!