Lili Marleen (1981)

Skvělý příběh, skvělá (jako vždy) Hana Schygulla. Snad nejvíce mezinárodní film R. W. Fassbindera, zdařile navozující dobu nacismu a stísněnost života v Německu.

Strach jíst duše (1974)

Pro mně (spolu s Manželstvím Evy Braunové ) asi nejlepší Fassbinderův film...

Angelika, markýza andělů (1964)

V kontextu doby a žánru  nepřekonatelný majstrštyk B. Borderie. A jako "ideologicky nezávadného"  jej čs. filmová distribuce (a později i ČST) dokázaly skvěle využít. Ale přiznám se, že byl docela zábavný i při opětovném shlédnutí před pěti lety (lví podíl na tom ovšem má vynikající dabing!!)

Angel-A (2005)

Jo, Besson je skvélý režisér, ale po roce 2000 to s ním začalo jít s kopce. A Angel-A je toho důkazem . Na francouzský film velmi dobrý kousek, ale na Bessona zklamání.

Eva tropí hlouposti (1939)

Klasika  prvorepublikové komedie. Ideální skloubení knižní předlohy F. Vavřincové a Fričova filmového rukopisu !

Andula vyhrála (1938)

Tento film v ČST pro mě objevil  (poměrně dosti pozdě) Hugo Haase a jeho herecké mistrovství. Od té doby jsem viděl řadu Haasových filmů a ani v jednom mě nezklamal.

Andrej Rublev (1966)

Skvělý film, klasika pro filmové kluby v ČSSR v 60. - 80. letech. Ale přesto, tříhodinová minutáž byla tak na hranici. Nedovedu si představit Director´s Cut ještě o půl hodiny delší ...

Andělské oči (1994)

Nedosahuje švihu Kleinovy filmové série "Básníků", ale potěší vydařenou sestavou předních čs. herců a vtipnými dialogy.

Anděl s ďáblem v těle (1983)

Možná trapná náhražka (pane Tetsuo), ale kde jste chtěl v ČSSR roku 1983 porovnávat s originálem a "pravým pornem" ?? Rozhodně se špička tehdejší plejády našich herců vyřádila ve svých rolích a diváky pobavila (o čemž svědčí natočení již ne tak vydařeného pokračování)