• Thriller

Don't Tell a Soul (2020)

Jednoduchej, ale efektivní thriller s nečekanou etickou výzvou. Podzimní studenej vizuál taky funguje a vytváří depresivní náladu, která ovládá celej film. Překvapivě dobré.

Zvrácenost strachu (2020)

Pomalý začátek mně vůbec nevadil, ale bohužel, jediná smysluplná postava zmizí po půlhodině z obrazovky, pak zmizel vlk a objevil se cizinec. Konec byl pro mě směšný, takže nakonec velmi slabej průměr.

Pod širým nebem (2019)

Díky lokalitě vyprahlé španělské pouště vypadá film nesmírně atraktivně, ale jinak jde o poetickej western s klasickým bojem mezi dobrem a zlem, konkrétně mezi malým klukem a jeho pronásledovateli. Tak trochu se tam přimotá Luis Tosar a příběh nabere na dramatičnosti. Vizuál opravdu kraluje filmu a pro mě jako fanouška Luise Tosara to byla stará dobrá podívaná bez zbytečných slov.

Všechno, co měli (2018)

Pulzující trio Swank, Foster a Shannon je lahůdkou v povedeném režijním debutu o zemitém pohledu na vážné téma.

Země nomádů (2020)

Ač se počítám mezi trpělivé diváky, v Nomadlandu nenacházím přes veškerou snahu žádné oscarové záblesky. Skoro bych napsal, že Frances McDormandová nemá v téhle melancholické meditaci o životě co hrát, je bezdomovec z vlastní vůle a nestojí o sympatie. Pravdou teda je, že její tvář a unavené oči jsou pro film jako stvořené, ale tentokrát mně to přišlo málo.

Night Stalker: Hon na sériového vraha (2021) (seriál)

V prvních třech dílech je tehdejšími policisty popisován mord za mordem, aby v posledním díle do soudní síně nakráčel slavný Night Stalker se sexappealem rockové hvězdy. Povedená věc.

Zprávy ze světa (2020)

I když obsazením Hankse do hlavní role bylo jasné, že nepůjde o žádný krvavý western, na prošedivělej a empatickej Tomův ksicht je prostě spoleh.

Synchronic (2019)

Stylový scifíčko o cestování časem, v kombinaci se staromódním filmem o dlouholetým přátelství. Po překombinovaným Tenetu je tohle cestování docela úleva. Film ani nelpěl na nějakejch násilnostech a soustředil se spíš na emocionální stránku, kterou podtrhl dojemnej konec. Přesto všechno mě film nedokázal strhnout a hodnotím průměrně.

Střípky ženy (2020)

Tohle bych od Netflixu nečekal. Hodně intimní a dojemný film s bezchybnou hlavní dvojicí, která se v důsledku tragédie rozpadne a truchlí. A to velmi odlišně. Překvapil mě Shia LaBeouf, v téhle roli mě mile překvapil. Film je výzva a ne každej ji dá, ovšem stojí za to. Pro mě bezvýhradně za plnej počet.

Hlasy (2020)

Tak u mě se bohužel nespojila první lekavá půle točící se kolem Erikovy smrti, s druhou, kdy film nabral směr k čarodějnici a španělské inkvizici. Jinak to bylo zajímavý a párkrát jsem se lekl jako prase.