Imigranti (2009)

Běžte do perdele s Crashem, tyhle filmy mají kulové společného. Jak už název vypovídá. Jediná spojitost je v tom,že to asi sranda nebude a není. Zajímavý pohled na imigranty z více různých zemí a také z různých možných pohledů. Místy, i když člověk nechce až doják. Harrison Ford je prostě borec a celkově je to herecky svižné. Potěšilo.

Julie a Julia (2009)

Vždyť ono to vaření je vlastně takové nedoceněné umění. Spoustu receptů člověk tvoří i několik hodin , musí dodržet určitý postup a špetku experimentovat a samotné dílo je pak "hlavě v zemích českých" snězeno za pár minut ne-li vteřin.A ani nepochváleno. Kdo nevaří, neví. Velmi příjemný film s neokoukaným tématem a užasným Stanley Tuccim a Amy Adams. Maryl je fajn, ale poslední dobou si se svým hlasem až příliš hraje a někdy mám pocit, že přehrává...no třeba se mýlím.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

No abych se vážně bála při animáku , tak to se mi ještě nestalo, tedy doteď. :O)).Temné, strašidelné, napínavé, překvapivé. Dokonalé vizuálno, líbilo moc.

Láska a jiné kratochvíle (2009)

Natalia Portman pro mě není nijak oblíbená,ale zárovaň ani neoblíbená herečka. Líbila se mi -opravdově- jen ve třech filmech. Černá labuť, Na dotek a teď tady. Že bych ji začínala mít ráda? Věřila bych,že podobného ražení bude i v reálu. Láska a jiné kratochvíle je film o vztazích,ať už se jedná dítě vs. dospělý nebo dospělý vs.dospělý..... a také a tragické události,která se všemi těmi vztahy pořádně zamává, i když byly nahnuté i předtím. Musím uznat,že Pufina má pravdu a Scott Cohen u mě také zabodoval hlavně jako Max Medina z Gilmorek,ale zároveň hrozně potěšil jako Jack tady. Jeho smutné oči hrají více,než celá tvář a věkový rozdíl mezi Natalií a jím mě nějak nedochází. Pěkný a až zbytečně nenápadný film.

Líbáš jako Bůh (2009)

Líbila se mi ta zakomponovaná hudba, která vytvořila o hodně příjemnější atmosféru a film po celou dobu podporovala. Jo a paní Magálová je docela sympaťačka.

Lítám v tom (2009)

Velice příjemná komedie, která určitě neurazí. Bavil mě George Clooney, u kterého mimika dělá hodně. Když řekne např." na čem tak zuřivě pracuješ", tak je to právě jeho podání a mimika, která vás tak rozesměje, než přímo věta, kterou jste slyšeli. A tak to hezky plyne po celou dobu filmu.Barevný, ale pro mě tak nějak šedomodrý a já mám tuhle barvu hódně ráda.

Mother and Child (2009)

Film se zezačátku rozjíždí docela zajímavě, jenomže s postupem času nabývám na dojmu, že až přehnaně moc. Pro mně se některé věci na konci dějí příliš moc rychle/vzhledem k počátečními tempu/, je jich hodně a jedna věc mně přišla zbytečná, ale kdyby tomu tak nebylo-byl by to spíše jen můj film. Takže opět musím vychválit herecké výkony, hlavně dvou ústředních hrdinek, ale i ten zbytek se snaží. Kdo má tyhle psychologická dramata rád, určitě si tam najde něco svého.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Tři hvězdy za neokoukané tváře, které zase hrají úplně jinak, než jsme zvyklí, za tu severskou nepřikrášlenou syrovost a naposled za pátrání po čtyřicet let staré záhadě, která člověka zvědavě naladí. Časem možná o jednu * přidám.

Na odstřel (2009)

Russel má charisma i s dvaceti kily navíc- stejně tak Rachel McAdams s krátkými vlasy. Bylo to napínavé a zároveň zábavné a chytré. Kvalitní podívaná spojená s novinařinou, která má pro mě zase jiný, kvalitnější rozměr. Místy mlha, která se postupem času rozpouští a to je možná to malé mínus, které bych jinak skvělému thilleru vytkla.

Návrh (2009)

Mám pro romantické komedie slabost, se Sandrou Bullock obzvlášť, ale udělala jsem chybu, že jsem dala přednost dabingu a ten je tady opravdu šílený. Dagmar Čárová snad spolkla knedlík a cedila slova přes zuby. No,ono to možná sedělo, protože jsem měla pocit, že Sandra je čestvě napíchaná butolotoxinem a její mimika je tak značně omezená, ale jinak klobouk dolů, na svých 45 vypadá skvěle. Vcelku příjemná komedie, u které je konec tak nějak předvídatelný, ale hezky to odsejpá a lidi to maj asi rádi. Další z filmů na nědělní odpoledne a hlavně pro maminy.