Domov šedých motýlů (2008)

Ja ako,, expert,, fínskej kinematografie / v štatistikách na csfd som až teraz zistil , že som videl doteraz iba 1 fínsky film / musím podotknúť , že ma film milo prekvapil Skúsiť prevychovať skupinu teenegerov- delikventov prácou na ostrove kvitujem a myslím , že je to možno asi jediný spôsob , ale ja nie som psychológ. A čo sa týka lásky medzi riaditeľovou ženou a chovancom , čo preboha riaditeľ čakal ? Pubertálny teenegery a sexuálne fantázie patria k sebe.

Město Ember (2008)

Čo to malo akože byť ,celý film som sa nudil a čakal, kedy už konečne skončí /a to som minimálne 2 krát chcel film vypnúť,ale aj zlú knihu vačšinou dočítam do konca/ . Film .ktorý mal možno zaujímavú tému /mestečko po zemou, asi chceli rovnaký úspech ako ,,Sexmisia,,/ ,ale nič iné.A to som si myslel ,že herci Tim Robbins a Bill Murray predsa nebudú hrať v ,,D,, filme- no mýlil som sa. Gýčový krtko zabiják ,alebo komplikovaná cesta na povrch zeme v posledných minutách filmu /ešte ,že všetko vyšlo ako malo /.Nikto ma nenahovorí ,aby som si ten film pozrel znovu!!!

Milionář z chatrče (2008)

Jeden z najlepších filmov za posledné roky čo som videl. Viem si živo predstaviť , že život a vyrastanie v indických slumoch ukázané vo filme je úplne reálne.Po pozretí filmu som ešte pol hodinu sedel pred TV a upratoval som si v hlave , pretože to bol veľmi emotívny zážitok. Samozrejme od začiatku filmu bolo jasné ,že chudobný chlapec musí predsa vyhrať tie peniaze , ale tak to predsa v rozprávkach býva a dobro musí zvíťaziť nad zlom. Film som videl zatiaľ len raz a určite po vzhliadnutí filmu 2,3 krát mi bude film pripadať patetický a niektoré scény pritiahnuté za vlasy a moje hodnotenie s odstupom času bude trošku iné.

Nestyda (2008)

Nech sa na mňa Simona Babčáková nehnevá / aj keď ja tiež nie som žiadny lúmen / , ale v tomto dávam Jirkovi Macháčkovi za pravdu , že lepšia šťabajzňa je Eva Kerekesz. Film zo súčastnosti , ktorí verne odzrkadľuje dobu a sympaticky pomaly plynie . Nie je to žiadna pseudo intelektuálna dráma ani ľudová zábava ala Slnko seno .... , ale svoju cieľovú skupinu fanúšikov si to nájde.

Stmívání (2008)

Keď prišiel tento film do kín stáli naňho rady ľudí, boli aj dobré referencie zo zahraničia považoval som ho za trhák sezóny.Po pozretí som bol sklamaný z toľkého očakávania, pretože film sa dá pozrieť ,ale pochybujem ,že si ho pozriem aj druhý krát.Jediné čo na filme o upíroch oceňujem je , že tvorcovia si odpustili hektolitre kečupu na plátne.

Wanted (2008)

Chcel som napísať k tomuto filmu nejaký zaujímavý a vtipný komentár , ale prečítal som si komentár od Enšpígla a skoro som sa ušúľal. A s tou strelou z Wall Streetu a parkovaním susedkinej škodovky ma dostal !!!

Medvídek (2007)

To ,že sa vo filme stretnú najlepší herci a výborný režisér ešte neznamená , že film bude trhák.Herci J.Trojan,J.Macháček,R.Luknár J.Menzel a herečky Z.Fialová T.Vilhelmová, A.Geislerová,K.Issová a E.Vašáryová mali byť zárukou kvality.Bohužial až na pár humorných scén ma film neoslovil.Sorry

Vratné lahve (2007)

Pozretie filmu ma dojalo a očakával som aká bude reakcia mojich rodičov a musím povedať ,že po dopozeraní sme boli na rovnakej vlne.Je jedno či nás chcel Svěrák cielene dojať ,alebo to tak vyplinulo z jeho nostalgických myšlienok každopádne to zabralo. Príbeh učiteľa v dochodkovom veku ,ktorého prestane baviť učiť rozmaznaných frackov a snaží sa ešte dokázať ,že dokáže niečo vyprodukovať pre túto spoločnost a nie je súci v parku krmiť holuby..Pri takýchto príbehoch mám tendenciu sa zamyslieť na životom očami hlavného hrdinu a musím povedať ,že nie som si istý či v tom veku budem mať toľko energie a chuti do života. Z.Sverákovi skvele sekundovali daľší herci D.Kolářová,T.Vilhelmová,J.Macháček.P,Landovský i J.Budař.

Nezvratný osud 3 (2006)

Hlavný predstavitelia filmu sú mi sympatický ,ale v tomto diely to smrť prehnala. Neviem či bol úmysel scenáristou šokovať , pretože nevymysleli nič prevratné ,ale napr. smrť v solárku je cez čiaru. Nevadí mi , že boli uškvarené dve mladé cool blbky , nie som sexista len tých náhod je tam akosi priveľa. A tá mladá čajočka čo sa hrala na Hellraisera to bolo skôr komické ako hrôzostrašné.