Hancock (2008)

První část filmu byla fakt dobrá, ožralý Will jako superhrdina se strništěm a v pocintaném triku sliboval dosud nepoznané. Škoda, že druhá polovina byla mnohem, mnohem slabší. A ty citovky... no, škoda. Ale aspoň to nebyla úplná nuda.

Já, robot (2004)

Ten, kdo při reklamní kampani předcházející uvedení filmu do kin zmiňoval Isaaca Asimova, zřejmě nedlouho předtím absolvoval strašnou ránu do řepy. Já blbec se nechal nachytat a čekal jsem nekonvenční zpracování výborné literární předlohy... no nekonvenční to svým způsobem bylo. Škoda jen, že jsem zarytý fanda sci-fi. Já byl opravdu zklamán. Tedy hlavně v místech, kde jsem se nesmál.

Legenda o slavném návratu (2000)

Himl, měly by tady být i půlhvězdičky. Tohle je u mě těch pověstných 4 a půl. Deset procent bych rozhodně ubral za určitou lehkou přeslazenost, ale jinak - tohle stojí za to vidět v každé roční době.

Den nezávislosti (1996)

Jak říkal Honza Werich - to je blbý, to se bude líbit. Jedno voko nezůstalo suchý, když Bill Pullman zachránil zeměkouli i ztebekouli. Američani si museli v kinech učůrnout. Ovšem když nemůžete v noci spát, asi si nebudete pouštět Buňuela.

Muži v černém 2 (2002)

Sice slabší, než jednička, ale za kouzelnou Laru Flynn přidám jednu * navíc. Byla totiž rajcovní a drsná, no prostě "k sežrání". :-)

Muži v černém (1997)

Bezvadná ptákovina, moc jsem se bavil. Tommy Lee byl k sežrání a Will Smith možná odehrál svou nejlepší roli vůbec (ještě ve dvojce byl kouzelný).Vůbec jsem tehdy netušil, že se budu Willovi smát ještě daleko víc v Já, robot a Já, legenda, ale to už je jiná historie. Tady musím říci - skoro na jedničku.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Málokdy se mi stane, že bych litoval půldruhé hodiny strávené s nějakým filmem. Takže BRAVO, Time Story, tys to dokázal.

Zlatý kompas (2007)

Těžký průměr. Spletitost zápletky nezachránilo vůbec nic, herecké výkony zcela standardní, animace místy až legrační, celková nálada filmu nevysledoivatelná, neboť se stále měnila... 55% maximálně. Ale pro rodiny s dětmi do deseti let věku vcelku slušná možnost, jak zabít volné deštivé odpoledne.

Troja (2004)

Skoro až podprůměrné. Homér se musel v hrobě obracet rychlostí mixéru. Ale za to Banovo a Pittovo kočkování jednu hvězdičku přihodím. Celkově ovšem opravdové zklamání.

Hra (1997)

Nesdílím úplně zde přítomné téměř úplné nadšení, pro mě osobně tohle byla příliš velká konstrukce a místy působily některé scénky násilně až směšně (vše bylo tak skvěle naplánováno, včetně pádu ze střechy proskleným stropem... no to jsem se spíš uchechtl, než zasmál). Za sebe tak 7/10, protože připouštím, že napětí a tempo ten film měl vynikající. Zato Douglas se s tou rolí zřejmě moc neztotožnil, v tomto případě z mého pohledu podal jeden ze svých nejslabších výkonů.