Warrior (2011)

Trochu pridlhé, no o to efektívnejšie, predstavovanie postáv v úvode... veľmi uveriteľné, hlavne vďaka slušnému výkonu hercov... skvelá hudba a neskutočne dobré spracovanie, hlavne strih... to sú dôvody, pre ktoré som im to celé zhltol aj s navijakom, a to aj napriek predvídateľnému deju a scenáru plného lacného klišé.

Serenity (2005)

Predvídateľné, úboho spracované a veľmi umelo a neprirodzene pôsobiace, najmä kvôli slabým hereckým výkonom, stupídnym dialógom a nezmyselnému scenáru. Najprirodzenejšie pôsobiaci herecký výkon bol paradoxne v podaní Summer Glau (paradoxne preto, lebo hrala postavu, ktorá to nemala v hlave v poriadku). Dávam 2 hviezdy za pár, graficky celkom slušne spracovaných, záberov (hlavne zábery na planéty) a skvelú hudbu od Newman-a.

Requiem za sen (2000)

Zábery, vyvolávajúci vo mne zmiešané pocity (vľúdnosť, znechutenie, súcit, ľútosť...), k tomu výborná kamera, strih a skvelá hudba... no privítal by som pestrejší scenár s väčším dôrazom na dej ;)

Den před krizí (2011)

Perfektne spracovaná výpoveď o tom ako to celé začalo... čo si vážim na tomto filme najviac je geniálne stvárnenie každej jednej postavy v rámci svojho postavenia v spoločnosti - od mladého ambiciózneho analytika Seth-a Bregman-a (Penn Badgley), ktorý zisťuje aké sú jeho možnosti a vyzvedá, koľko zarábajú jeho nadriadený, cez senior salesman-a Will-a Emerson-a (Paul Bettany), ktorý má nervy v prdeli a neustále prežúva nikotínové žuvačky... vedúceho oddelenia Sam-a Rogers-a (Kevin Spacey), ktorý musí hrať formu pred zamestnancami svojho oddelenia až po generálneho riaditeľa spoločnosti John-a Tuld-a (Jeremy Irons). ... Takže ja len dodám, že pod "obsadením", ktoré tu všetci vyzdvihujú sa nemyslia len herci ako taký, ale hlavne ich dokonalé stelesnenie svojich postáv ;)

Čistá duše (2001)

Neskutočne silný príbeh, výborný scenár a skvelá hra v podaní geniálneho obsadenia. Nápis "NEJLEPŠÍ FILM" na posteri nie je až tak ďaleko od pravdy ;)

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Perfektný originálny scenár, výborné grafické spracovanie, geniálny Jim Carrey a sympatická Emily Browning... skvelá atmosféra počas celého filmu, miestami som sa schuti zasmial... musím povedať, že fakt podarené, ja som sa bavil :)

X-Men: První třída (2011)

Celkom podarené, no nie o moc lepšie než Last Stand... najlepšia scéna: Jackman v bare :D

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Veľmi sľubný úvod, no druhá polovica sklamanie... miestami tak príšerný scenár, že som sa len chytal za hlavu.

Půlnoc v Paříži (2011)

Zaujímavé, originálne a celkom vtipné... výborná, príjemná hudba a sympatické obsadenie... vzťahu Gila a Inez sa mohlo venovať menej pozornosti (v úvode to bolo miestami až otravné), no inak takmer dokonalé ;)

Osudový dotek (2004)

Zaujímavý scenár, napínavá a skvelá atmosféra... neskutočne dobre som sa bavil až do konca, pri ktorom som dostal záchvat smiechu... ten záver by sa dal vymyslieť aj realistickejšie ;)