• Romantický

Rozhýbej to! (2001)

LOOOOOL, ten konec který vykradli z Nevěsty na útěku, nemysleli vážně, že ne?

Love Per Square Foot (2018)

Za těch posledních 15 vteřin přidávám poslední hvězdu..

Before I Fall (2017)

Nenápadný film o tom, jak můžeme mrhat časem, který nám zde byl vyměřen. O tom, že jde žít dobře, anebo špatně. O tom, že není pozdě na to, být milejší k blízkým a být šťastnější. O tom, co je důležité pro mě, ne pro toho vedle mě, pro moji rodinu a kamarády, či pro společnost. O tom, že svůj život máme v rukou jen my sami.

Než přišla bouře (2018)

Velké překvapení na konci. Ani jsem netušila, že nestihnu dojít pro kapesník!

Královské Vánoce (2014) (TV film)

Na TV film slušné. Sympatičtí hlavní hrdinové, a že to bylo předvídatelné? No jistě, snad se stačí podívat na upoutávkový plakát. Copak někdo čekal Jessicu Fletcher či nosorožce?

Brooklyn (2015)

Moc příjemné romantické drama, znásobeno výbornou hudbou.

Obvyklí podezřelí (1995)

Bohužel, v r. 2019 pro mě není možné hodnotit výš. Viděla jsem mnohem lepší, propracovanější, s větším wow efektem. Jsou prostě filmy, které musí být viděny ve své době.

Který je ten pravý? (2017)

Je libo přehlídka "White American teeth"? Tak to jste tu správně. A k tomu přidáme hromadu umělého smíchu a rádoby vtipných okamžiků. Uděláme z rozvodu příjemnou záležitost, z boje o prosazení se v práci drsňácky hrdou whatever záležitost. Přimícháme trochu toho vztahového napětí, a! Celebritu, celebritu přidejme! A nezapomeňme také vyvěsit vlajku! Trošku mě mrzí, že nebyl závěrečný zvrat(k)ový proslov před obecenstvem zakončený radostným potleskem tlustých afroameričanů.

Contratiempo (2016)

Tleskám. Skvělý triller s promyšleným příběhem a nečekaným rozuzlením. Skvěle vymyšlený a promyšlený scénář. Na začátku jsem netušila, že budu na konci sedět s otevřenou hubou a s příjemným pocitem, který vydrží pár dní. Ten konec je tak grandiózní, že se člověku chce až vysmát vrahovi do očí.

Půlnoční láska (2018)

Nevím, zda XP syndrom existuje a v jaké míře zde byl zobrazen autenticky. Nicméně.. Film začíná hezky, pokračuje hezky a divák čeká na zápletku, která děj na chvíli pozastaví a pak zase posune dál. Zápletka přijde a v tu ránu se všichni začnou chovat iracionálně, začnou dělat hloupé věci a pak ještě debilnější rozhodnutí. Ale to nevadí, protože se přece nejedná o lidský život, ale o fiktivní postavu ve filmu, který snese vše... Ústřední dvojice je dokonale se k sobě hodící. Oba jsou krásní, Swarzenegger je k sežrání a moje oko bylo mile překvapeno. Postava otce hrdinky byla umělá, nerealistická a nakonec padlá na hlavu. První hodinu hodnotím kladně, poslední půlhodinu ustřihnout a natočit znovu a jinak.