Thor (2011)

Moc se mi to líbilo, doopravdy. Je to jedna z mála fantasy, co se mi takhle líbila. Triky a grafika byly naprosto super, říkala jsem si, kdyby to bylo i tady ve 3D, tak to musel být teda zážitek. I když Asgard z leteckého pohledu mi trochu připomínal Avatara a jiný záběr Atlantidu ze seriálu Stargate Atlantis :D, ale to jsou detaily, které mi nijak neznepříjemňovali zážitek z filmu. Kupodivu musím velice pochválit Američany, protože se málo kdy drží fakt a dalších věcí. Tady se drželi naprosto přesně severské mytologie, jména, funkce, postavy, osoby, charakter postav, dokonce i vzhled Odina, to všechno souhlasilo. Akorát není teda stoprocentní, zda obři z Jotunheimu byli doopravdy mraziví. O tom jsem zmínky nenašla. Jen tam na můj vkus bylo trochu málo vtipu, i když se tam vtipné scény nebo dialogy vyskytly. Mohlo jich být o trošku víc a to tomu ubírá jednu hvězdičku. Uvidíme, jaké ovoce přinese druhý díl.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

"Ty vodopády jsou naprosto úžasný... málem jsem si tam zlomil nohu, málem jsem si tam zlomil ruku, máme mokrý všechny prachy, já mám promáčenej pas... ale o tom to je! :)" A přesně o tomhle jsou i jejich filmy - ne o památkách, přírodě, ale o těch řečech a jak má někdo dost velký koule na to, aby se do něčeho takovýho pustil.

Válka Bohů (2011)

Unavené roztahané krveprolití ve spoďárech na boso

Velkolepé století (2011) (seriál)

Alepson jednu hvězdičku...a to za to, že se u toho díly nehorázně zasměju

Voda pro slony (2011)

To hraje Christopher Waltz všude jenom hajzlíky? :D Hald Němec no...

Warrior (2011)

Spousta z vás tohle nebude chtít slyšet - ale je to opravdu špatný film - protože má OTŘESNÝ konec. Měl skončit jinak - kdyby svýho bratra zmlátil do bezvědomí a pak nasraně odešel z klece, pak bych dala i víc hvězdiček. Celý film je jen o privilegování jednoho ze dvou synů. Otec na dvě věci, na nic a na h..., a ve výsledku Tommymu nezbyde vůbec nic, protože i ten podělanej otec fandil tomu špatnému ze dvou bratrů, přestože trénoval někoho jiného. Takže ať si tvůrce trhne nohou.

Finanční krize (2010)

On tu hypoteční krizi vyprávěl Matt Damon?? Nemít to při ekonomii s dabingem, tak bych třeba i udržela větší pozornost...

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Nijak výjimečný film, který přece jenom svým způsobem zanechá dojem a zaujme hezkými, scenerickými záběry plnými světla a barev různých částí světa. Část Itálie působila velice příjemně, navodila chuť k jídlu a společně s částí z Bali i k cestování do jiných částí. I přes svůj prvotní záměr duchovna s filosofií, vyvolá několik otázek.

Počátek (2010)

Neuvěřitelně spletité, zamotané, zmatené, chaotické, fantasmagorické a místy psychedeické. Prostě úžasné

Prokletý ostrov (2010)

Prvních a posledních 19 minut stálo za shlédnutí. Zbytek se dá chytit, zmuchlat a zahodit.