Push (2009)

Na můj vkus extrémně zamotané. Trvalo mi dlouho, než jsem ten kublanec rozmotala a pochopila, co jsem musela. Ale jo, dalo se to. Trochu jsem se toho obávala, ale docela slušný sci fi. Znám mnohem horší. Dalo se z toho však vytřískat víc. I když je tam několik scén, co se fakt povedly. A Evanse tam je sexy, tak co. 3*

Sherlock Holmes (2009)

Jedno z nejlepších pojetí a ztvárnění obou postav. Konečně někdo dostal rozum a zobrazil hrdiny londýnských ulic v pravém světle. Watson je mladší než Sherlock, který jen potvrzuje svou šílenost snoubenou s jistou formou zvrácenosti. Zápletka, která donutí diváka přemýšlet společně s nimi. Humor a vtip zaručeně nechybí. A navíc...film, který ve mě probudil chuť vyrazit do Londýna a navštívit stejná místa.

Slečna zamilovaná (2009)

Správně trhlé, naprosto praštěné. Přesně to, co člověk potřebuje po velkém psychickém a stresujícím vypětí. Klidně mě zabijte, ale mně se to líbí :D

Upíří deníky (2009) (seriál) odpad!

Vydržela jsem pár dílů a to se podle mě ani moc nedá. Naprostá vymejvárna mozku. Upír není ta krvelačná svině, ale sexy hošánek ze střední školy. Je to tak sladce naivní, pubertální jako Highschool Musical. Hrůza. Zlatá Pravá krev. Netvrdím, že je to kdo ví jakej výtvor, ale je tam aspon detektivní zápletka a je to pojato naturalisticky. Krev, mrtvoly, vraždy, sex. Tady k važdění div nehrajou Celine Dion. Tohle fakt ne.

Užívej si, co to jde (2009)

Snímek postavený na sáhodlouhých úvahách, filozofování, dialogů a Borisova pesimismu. Spousta vtipných poznámek v tom slovním průjmu zanikne, přesto se některé z nich objeví na povrchu a pobaví. Svým způsobem je film plný různých vztahových absurdit, do níž Woody Allen nejspíš otiskl svůj vlastní život, protože mi nápadně připomíná jeho vztah se svou vlastní adoptivní dcerou. Není to špatné, ale Půlnoc v Paříži byla mnohem mnohem lepší

Zvláštní poldové (2009) (seriál)

Nechápu, proč ten seriál po první řadě zrušili. Vždyť je skvělý! Ten černý humor na tom vážně zbožňuju. Co věta, to hláška, které se dají použít téměř denně

Bathory (2008)

Když jsem si poprvé pustila tenhle film, byla jsem zklamaná, že to není podle knižní předlohy od Nižnánského. Po druhé jsem měla jiný názor, jelikož jsem si prostudovala historická fakta a různé podklady. Dívala jsem se na to jinak a ocenila jsem, že se snažil ukázat pravdu a očistit tak realitu od legend a povídaček, které jsou trošku přitažené za vlasy. Ale i přesto je tu několik věcí, které bych vytkla. Celkový dojem z filmu mi kazili dva katoličtí mniši v podobě Jiřího Mádla a Bolka Polívky. Snaha o vtipné situace, kdy si tihle dva mniši hráli na dva geodety (chcete-li zeměměřiče) a vlastnili na tu dobu podivuhodné předměty, skákali z hradeb za pomocí padáku a kočka, co vyrábí elektřinu…to už je trochu přitažené za vlasy. Oproti tomu musím vyzdvihnout herecký výkon Anny Friel. Doopravdy se mi v tomhle filmu zalíbila a své role se dle mého názoru zhostila skvěle. Drastické změny nálad, záchvat šílenství v kontrastu s milující ženou a matkou či trpící obětí ve své době. Jenže je tady i další bohužel. Stopáž filmu mě zpočátku těšila, ale později velice zklamala. Nemohla jsem se dočkat, až bude konec. Mohlo to být klidně o 20 minut kratší. Zrychlil by se děj a film by se stal svižnějším. Ale i to by tomu moc nepomohlo, protože návaznost mezi určitými scénami mi přišla mnohdy až násilná. Jak by se řeklo „hrc, prc“. Nebyla jsem si jistá, co je sen, co má být realita, co jen halucinace, pak najednou z toho skok na hostinu na hradě či do opery ve vídeňském sále. Možná to byl úmysl, aby se divák vcítil do jejích pocitů, kdy sama nerozeznávala skutečnost od snu, ale mě to na tom filmu vadilo. Proto dávám průměrné 3 hvězdičky.

Mamma Mia! (2008)

Barvy, slunce, pozitivní prostředí, ještě optimističtější hudba, kterou si budete zpívat ještě týdny poté, co odejdete z kina, protože Abba je věčná. Což tenhle snímek jen potvrzuje. Zábavné, vtipné, hudební...řecké

Na hraně lásky (2008)

Jednu hvězdičku za kladnou postavu té jedné kostřičky z čápa. Jinak příběh plný idiocie, rádoby "poetických a intelektuálních" žvástů, které by zajímaly leda tak mého učitele češtiny, šílených postav, z nichž většina absolutně nemá tušení, co vlastně chtějí. Vera sice něco tvrdí, ale absolutně se podle toho nechová. Dylan se ukázal býti totálním kryplem, který zamořuje film i mou diváckou náladu. Pak se dvě kostry z čápa vezmou, odjedou pryč a pravděpodobně žijí šíleně až do smrti na strmém útesu kdesi v zapadákově na konci Walesu. Příšerně roztahaná, nudná debilita, která se sice tváří, že je dojemným romantickým příběhem ze druhé světové války. Pravdou je, že druhá světová se odehrávala na pozadí, jakože... jen tak mimochodem, byla válka. Fakt díky za ztrátu dvou hodin mého života.

Návrat na Brideshead (2008)

Natahovaná a utahaná "pohádka" o tom, jak zarytá a zatrpklá katolička zničila své čtyři děti, zvlášť když jedno je jaksi... jinak orientované. Zpracováním nebo spíš jen těmi podivnými postavami mi to nějakým způsobem připomíná Anglického pacienta...