Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Po téhle části trasy trans celým světem, nedostanu z hlavy dvě věci... těch pár polských nadávek a poznámku, že slovenskou hymnu zpívají nahý krásný Slovenky, jen to není vidět.

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Ale jo, dá se, když se to tak vezme, je to takový příjemný, zábavný balast fungující jako vhodná letní vycpávka v době okurkové sezóny. U těchto Třech mušketýrů platí pravidlo, že čím déle se na to díváte, tak si na to čím dál tím více zvyknete, načež vám už ani nepřijde, že to není zase tak dobrý seriál. Každý díl se dá zábavnou formou dokonale rozporcovat na vtipné večerní revue. Ovšem i když nejsem divák zatížený či nějak poznamenaný literárním originálem, nemůžu prostě říct, že by to byl dobrý seriál. Má své plusy (hudba, někteří herci, zpracování titulků, které mě teda občas solidně matou), ale stejně je na tom, i přes veškerou snahu, vidět, jak je seriál český. Kdyby titulek zněl "Tři zbrojnoši" tak neřeknu ani bů a budu se královsky bavit, ale když trvají na Třech mušketýrech, přičemž je každý díl prošpikovaný spoustou historických blábolů a nesmyslů... Nejenom, že D'artagnan zná v roce 1630 pojem "exaktní věda", ale dokonce ho umí i správně použít (což v současnosti 90% lidí ani neumí, ale koňák z Horní Dolní někde v Gaskoňsku ano), zkrátka celkově ti mušketýři působí spíše jako "Profesionálové" a vyšetřovalé z CSI v light verzi o 400 let dříve.Po první sérii ze mě nevymáčknou víc než 3*, ale snaha se cení. Uvidíme, kam se dohrabu ve druhé řadě.

Zabijáci (2014)

Detektiv Karel je stejně duchaplný asi jako můj soused Karel. Na všechno se ptá, na všechno nechápavě zírá a ještě je tak důvtipný, že nepředpokládá útok proti vlastní osobě od blázna, od něhož se to čekat dá. Nebýt Asada a malých brambor, který tam jediný funguje, nejspíš by to Karel řešil do teď. Postava Kimy si prošla zajímavou transformací, od zpovykané, prominentní a znuděné krávy, která si to ve výsledku vlastně zasloužila, přes bezdomovkyni až k umaštěné, upachtěné Laře Croft. Od Olsena se mi tahle líbila nejmíň, ale i tak má trošku větší říz než Žena v kleci.

Zimní příběh (2014)

V záplavě polobohů, čarodějů a infantilních upířích ptákovin, které zahltily literární trh, a podle kterých se snaží točit pubertálně úspěšné "megahity", se tenhle snímek mezi nimi podle mého názoru vyjímá. Trochu nemile mě překvapila záplava katastrofálních komentářů i hodnocení, ovšem záleží na vkusu. Možná, že jste od toho očekávali příliš mnoho. Někdy se vyplatí o filmu nevědět ani to nejmenší. Člověk může být jenom mile překvapen. Zimní příběh působí kýčovitě s typickými prvky ala - srdcervoucí láska na první pohled. Dobře, a co na tom? Lidem se to líbí, v určitých obdobích jsou sentimentální a chtějí romantické kýče s dobrými konci. Spojení s fantasy nebyl špatný tah, jen by tam mohlo být několik drobností dovysvětleno. Ale to jen tak pro úplnost. Jinak palec nahoru za naprosto slizkého, úlisného baziliška s vyvalenýma očima, Russela Crowa. Čekala jsem, kdy se mu z pusy vydere rozdvojený jazyk všiváckého hada. Poslední hvězdičku si získal za to, že mě Zimní příběh dokázal dojmout.

Zmizelá (2014)

První půl hodina je vyložená nuda, takže jsem měla chuť to vypnout, jenže pak se tam něco evidentně zlomí, protože to člověka přilepí před obrazovku nebo plátno. Po hodině si začne říkat, jestli je to sakra možný... Geniálně naplánovaný mrazivý thriller, kterému bych dala plný počet, kdyby mi někdo předem nevykecal, jak to skončí!

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Vařili Češi kašičku, na zeleném rendlíčku, až vytvořili po dlouhé době komedii, která pobavila, dalo se na ni koukat, a jejíž kvalita rapidně stoupla, když po skončení titulků se v televizi objevili ukázky na pokračování sprosté debility pro burany Dědictví atd...

Don Jon (2013)

Naprosto zbytečný film, který vážně nemá v šuplíčku "komedie" co dělat. Na první pohled se tváří jako příjemný film na rozptýlení, ve skutečnosti ale úvodní záběry na bezduché prachobyčejně trapné porno naprosto odradí a donutí diváka zavrtat se ze studu do sedačky...namísto odpočinku se jeden akorát modlí, kdy ta ubohá ptákovina skončí. Takhle to dopadá, když se herec cpe na místo režiséra. Když to neumí, tak ať to nedělá...mohli jsme si všichni ušetřit ty zbytečně vyhozené peníze. Takže, jak to shrnout a neurazit...trapnost nejvyššího kalibru s cílovým zaměřením na vymatlaný nadržený dementy.

Drsňačky (2013)

"Hele, uprav se trochu!" Melissa McCarthy bez varování chytne Sandřina prsa a šup s kozenkama do pushupky, ať to nějak vypadá. Jeden z mála momentů, při kterém se nahlas rozesmála. Jinak slabý a sprostý průměr (proti tomu slovníku zas tak krutě nebrojím, někdy to bylo fakt výstižný a trefný, ale před desátou jsem se fakt divila).

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Komentář po první sérii: Vzhledem k tady těm ohlasům a ódám, jsem čekala mnohem větší nářez, víc krve, větší koncentraci žiletkových soubojů a uřezaných uší. Děj je zajímavý a je to rozhodně další příjemná změna po stereotypních kriminálkách a tak podobně. BBC se předvedlo, to bezpochyby, ale na můj vkus je to trošku roztahaný. Představovala bych si to svižnější. Hodinový díl by mi měl utéct ani nevím jak. Ve skutečnosti si myslím, jak dlouho už se dívám a odkoukala jsem teprve 15 minut. To jako vadí hodně. O jejich ušišlané angličtině, ve který rozumím jen jména nebo názvy, radši ani nemluvím. Uvidíme, s čím se vytasí druhá řada. Po druhé řadě zlepšuji hodnocení na plný počet, protože tam jsem našla to, co mi v první chybělo :) Pořád se tam něco děje, přibyla spousta nových zajímavých a charakterově rozličných postav. Celá série utekla jako voda, takže mi nezbývá nic jiného, než to sjet ještě jednou :D PS - skvěle vybraný a sestavený soundtrack!

Iron Man 3 (2013)

Vtipné, akční...ale možná až moc a...dlouhé. Nejspíš jsem jen nebyla správně naladěná, ale dobrou polovinu filmu jsem se vrtěla v kině s přáním, ať už přijdou titulky, třebaže mě dobře mířené hlášky a vtipy bavily po celou tu dobu. Ovšem závěrečný battle si fakt mohli odpustit o takové délce. Chaos létajícího kovu doprovázený miliony výbuchů způsobovaly jistou dezorientaci a chuť usnout.