Sherlock Holmes (2009)

Páni, já zírám. Podle traileru jsem čekal další nabušenou akční podívanou (jak velí současná móda), ale byl to takový Sherlock, jakého jsem si představoval. Dokonce i Watson nebyl jen takový podržtaška, ale (téměř) rovnocenný parter.

Útok žraloka (2009) (TV film)

Proč já se na to díval... No prostě céčkový film jak řemen- špatný scénář, špatné triky, špatné herecké výkony. Vykrádačka Pobřežní hlídky (vnadné ženy v plavkách a svalnatí plavčíci), katastrofických filmů o tsunami a pravěkých žralocích. Jo a taky Evil dead- věděli jste, že žraloka můžete zabít i motorovkou?

Virtuality (2009) (TV film)

Je to tak na pomezí 3-4 hvězdiček. Ale protože studio neumožnilo rozjezd seriálu, tak dávám 4. Námět rozhodně zajímavý, i když co se týká rekvizit apod., tak tvůrci dosti rabovali v jiných scifárnách (hlavně v 2001: Vesmírná odyssea).

Iron Man (2008)

Rozhodně jedna ze zdařilých komiksových adaptací- narozdíl od Transformers a spol.

Vítejte v KLDR! (2008)

Tak nevím, BBC v Severní Korey natočila lepší dokument- A state of mind. Tohle nebylo režírováno režisérkou, ale severokorejskými úřady.

Wrestler (2008)

Syrový pohled na stárnoucího wrestlera, který už nemá nic jiného, než svůj sport. Pracuje v supermarketu, chodí do stripclubu a doufá v návrat na vrchol. Jestliže Rourke hrál ve špatných a průměrných filmech jenom proto, aby zazářil tady, pak tvrdím, že to stálo za to. Režisér opět dokazuje, že s kamerou umí zacházet. Je snad škoda jen té neproměněné nominace na Oscara pro Rourka.

96 hodin (2008)

3 nebo 4*? Toť otázka. Má to spád, dobrou hudbu. Byť je příběh trochu klišoidní, tak kvůli Liamu Neesonovi(který pro mě vždy bude Qui-Gon Jinnem) dám 4. Přestože již není nejmladší, pořád se umí ohánět.

Californication (2007) (seriál)

Docela se divím, že tento seriál ještě není v USA zakázaný. Spisovatel, který neustále kouří, hulí, chlastá a objíždí každou ženskou, která se připlete do cesty. Snaží se(?) vyřešit problémy s jeho životní láskou a dospívající dcerou. Jeho neustále masturbující agent (který si zahrál náhradníka v pornu) má manželku, která si často a ráda šňupne lajničku. Atd., atd. Sprostých slov je tam nepočítaně, ale rozhodně je to větší zábava, než Ordinace a spol.

Status: Nežádoucí (2007) (seriál)

Novodobý MacGyver, který ke všemu používá mobilní telefon. Občas mi vadí jeho přespříliš morální jednání, ale jinak je to sranda- hlavně díky Bruci Campbellovi.