• Pohádka

Svatba naruby (1997)

Neurazí, nenadchne, to je asi tak vše, co k tomu můžu říct :)

Jiný kontinent (2018) odpad!

Tenhle film byl zajímavej asi jako diskuse na e-miminu. Příště až si budu na HBO vybírat náhodný film bez ověření tady na čsfd, tak mi vražte pěstí, bude to furt lepší jak hodina a půl utrpení..

Bezpečný přístav (2013)

Tahle "Sparkovina" je teda pěkná volovina :) Utrpení to dokoukat, ani nevím, co bylo horší, jestli trapný děj nebo strašné herecké výkony. Jednu hvězdu za "závěrečné překvapení", to bylo jediné fajn :)

Ptáče (2012)

Depresivní film naprosto nevhodný pro malé děti.

Nádherná Zelená (1996)

V rámci ezo-eko-bio filmů snesu fakt hodně, ale tohle mě tak strašně nudilo a prudilo, že to ani není možný. Nápad to přitom nebyl špatnej, kdyby se nám to ovšem nesnažili podat tak černobíle. Takže ač mi je tenhle způsob života sympatický, na rovinu říkám, že bych to nechtěla. Nejsem pokrytec, takže mi nedělá problém přiznat si, že jsem vděčná za spoustu moderních vymožeností (a řadím mezi ně i teplo a pitnou vodu), který nam ulehčují život.. Abych ho ale jen nehanila, je tam minimálně jedna scéna, která se mi fakt líbila (ta se škrábnutým zrcátkem aneb řešíme občas fakt totální kraviny) a za tu dávám tu jednu hvězdu, když mi teda ten film nepřijde už nikdy více na oči :))

Mikulášovy patálie (2009)

Boží film.. Trochu jsem se bála, jak na něj bude reagovat můj 4letý syn, protože je na svůj věk hodně náročný divák, který jen tak u něčeho nevydrží. A Kryštůfek se po celou dobu ani nehnul, jen se se mnou strašně smál. Takže jsem usoudila, že má buď dobrý vkus po mamince, tenhle film je prostě dokonalý anebo oboje :))

Dívka, která odpustila nacistům (2016) (TV film)

Tak si jenom říkám, že když dokázala odpustit paní Eva Kor, tak to dokážeme všichni. Celý dokument byl pro mě velmi nepříjemný, nemám ráda téma druhé světové války.. Kvůli čemu ale pro mě mělo smysl dokument dokoukat, byla tato slova paní Evy: "Nastal čas odpustit ale nikoliv zapomenout.. Do té doby jsem vždycky reagovala na to, co mi udělali jiní lidé. A mnohokrát jsem reagovala jako oběť. Nyní jsem udělala něco sama a dalo mi to sílu. Odpustila jsem a pochopila, že to, jak se cítíme, můžeme mít ve vlastních rukou. Setřásla jsem tak tím ze sebe obrovský tlak a hněv. Nejvíc jsem tím obdarovala sebe. Z mého pohledu je velmi smutné, že oběť zůstane obětí. Můžu udělat jen to, že jim ukážu, že existuje možnost výběru. Jsem přesvědčená, že odpuštění je nesmírně mocná věc.. Pokud budu žít dostatečně dlouho a budu o tom dostatečně mluvit, třeba to lidé zkusí, protože svět zoufale potřebuje odpuštění. A já chci, aby mi všichni pomohli zasít tato semínka míru po celém světě." Paní Eva už bohužel není mezi námi, ale nenechala tu toho po sobě zrovna málo..

Bez věcí nad věcí (2018)

Hodnotím srdcem za plný počet, protože a) jsem u toho neusla b) miluju filmy s hlubší myšlenkou c) oprášila jsem svoji chabou znalost němčiny d) už dlouho tvrdím, že čím méně věcí mám, tím jsem šťastnější d) ti dva jsou fakt sympoši

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Mně to zase tak strašný nepřišlo :)). Jako jasně, není to pohádka, kterou bych chtěla vidět víckrát jak jednou a některé herecké výkony jsou fakt tragické. Na druhou stranu ale opravdu oceňuji myšlenku "živé přírody", která je mi hodně blízká. K tomu krásné prostředí Slovenských tater a nakonec té hodiny a půl ani tak nelituji :)

Zrodila se hvězda (2018)

Strašně slabej film, zbytečně natahovanej, příběh rovná se nule, hlavní hrdinové mě hrozně štvali, klišé na klišé. A když už jsem toho měla akorát tak dost, tak mi na konci ještě zahráli na city, a to mě dodělalo tak, že jsem musela ještě o jednu hvězdu ubrat. Never more