• Pohádka

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Je mi jasný, že většina lidí se na prostřeno nekouká kvůli novým receptům, ale zhruba ze stejného důvodu, proč se dívá na večerní zprávy nebo čte bulvár. Lidi holt potřebujou vidět nějaký drama, aby se pak mohli poplácat po ramenou a říct si, jak jsou na tom vlastně ještě dobře. Prostřeno jsem sledovala docela dlouho, než přišel "den D" a já se rozhodla nechat TV vypnutou. A musím říct, že pocit klidu, který se dostavil, byl k nezaplacení. A tak jsem si díky tomu uvědomila, že mi vlastně tenhle zvláštní pořad vůbec nechybí. Naopak se mi velmi ulevilo, že už ty trapný a stokrát omletý kecy Vydry (jeho maminka se podle mě musí otáčet v hrobě, co její syn poslední dobou předvádí) a jeho manželky nemusím poslouchat. O soutěžících ani nemluvím. Za ty roky jsem si vytvořila teorii, že normální člověk do Prostřena nevleze. Je mi z tohohle pořadu hodně smutno.

Zlatá mládež (2015) (pořad) odpad!

Bohužel mi ušel smysl tohoto dokumentu, proto dávám odpad. Nechci si hrát na moralistu, ale na těch dětech (protože to v mých očích jsou opravdu jen děcka) je hrozně hezky vidět, jak jsou posedlí svým egem se vším, co k tomu patří. Naivně jsem po prvním dílu doufala, že jim hodně drsná tvář jatek aspoň trochu otevře oči, začnou o tom přemýšlet nebo s těmi zvířaty budou aspoň soucítit. Jenže bohužel to, co tam viděli a zažili, jim vůbec nevzalo chuť na maso ani nezměnilo jejich myšlení. Pouze zjistili, že tam by pracovat nemohli. Na závěr si udělali ještě grilovačku, bez jakýchkoliv výčitek.

Hodný dinosaurus (2015)

Jak jsem tak cestou domů po včerejší předpremiéře přemýšlela, kolik hvězd tomu dám, uvědomila jsem si, že jsem vlastně hodně zklamaná. Postava Arla mě prakticky celou dobu štvala, bylo to zbytečně natahované, předvídatelné, vykradené z Nema, že se mi po dlouhý době nechtělo čekat ani na závěrečné titulky. Pixar to podle mě umí prostě líp, byť mi poslední dobou přijde, že ty nejlepší nápady už bohužel vyčerpal. Pro děti to je ale určitě pěkný zážitek. Ty mají totiž narozdíl od nás dospělých ten dar, že se smějí všemu. A to jsem jim včera dost záviděla.. Hlavně ve chvílích, kdy jsem umírala nudou a modlila se, ať už to skončí. Abych to jen nehanila, je tam pár hodně povedených scén, díky kterým dávám dvě hvězdy.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Nepopsatelný zážitek.. Netajím se tím, že mi je osoba Jaroslava Duška velmi blízká. Jarda byl vždycky výbornej mistr improvizace, kterej se skvěle dokáže napojit na publikum. Viděla jsem záznam z roku 2005, sama jsem byla na představení nedávno, tj. o deset let později a musím říct, že hra neztratila nic ze svého původního kouzla, ba naopak se na ní (v pozitivním slova smyslu) velmi podepsal jeho "duševní posun", energie z něj sršela na sto honů a ta pokora, skromnost, radost, s jakou tu hru hrál, byla prostě neuvěřitelně nakažlivá.

Jmenuji se Khan (2010)

Kdyby to mělo o hodinu méně, je to určitě snesitelnější. Místy je to fakt přehnaný, spoustu věcí vykradených z Forresta Gumpa, konec předvídátelný, přesto dávám bezprostředně po zhlédnutí tři hvězdy, jestli si to do zítřka nerozmyslím :))

Český sen (2004)

Skvělý dokument, který mě jen utvrdil v tom, jací jsme šílení konzumenti. Sama nakupování nesnáším, vždy u něj trpím (kdo má furt číst ty mrňavý etikety, kde člověk občas marně hledá složení vyrobku), a proto mě vyloženě dostaly do kolen odpovědi typu, že ideální den je pro některé ten, který je strávený v obchodaku. Pro mě osobně smutná výpověď o tom, jací jsme Češi tupí ovce, kterým je úplně jedno, co jedí, hlavně, když je to v akci. Vždyť o nic nejde. Jen o naše zdraví..

Stále spolu (2014)

Nebudu lhát, že se mi pohled na divoký děti lezoucí po stromech líp jak opice, nelíbil. Na druhou stranu mi dost vadilo, že většina dětí má vadu řeči, za kterou ať se to někomu líbí nebo ne, můžou jen rodiče. A hlavně ty děti pouze papouškovaly slova toho sprominutím magora, žádný vlastní názor, nic. Obecně se mi ale myšlenka žít soběstačně v souladu s přírodou moc líbí, jen bohužel v tomto případě je podle mě velmi špatně provedená.

Bez kalhot XXL (2015)

Tenhle film je hrozná p*del, i když se děj rovná nule. Jenže pro úsměv (a tělo :D) Channinga Tatuma odpustíte režisérovi cokoliv :))

Lavina (2004)

Nic proti béčkovým filmům, ale tenhle je vážně těžko nekoukatelný.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Asi jsem divná, ale umírala jsem nudou od začátku do konce, resp. jsem to ani nebyla schopna dokoukat. Celej Tolkien jde jednoduše mimo mě, jednu hvězdičku dávám za novozélandskou přírodu.