• Pohádka

Za plotem (2006)

"Hemi, ta sušenka je šmejd." - "Když mně hrozně chutná, já mám su-su-sušenku." Už jen kvůli téhle hlášce jsem se to tohodle animáku zamilovala.

Léčba rakoviny zevnitř (2008)

Byť mi není moc sympatická forma sdělení, která na diváka dost tlačí, faktům ve filmu musím dát za pravdu. Znám pár lidí, kteří se z rakoviny vyléčili svépomocí bez chemo apod a jsou stále mezi námi,přestože jim bylo dáváno pár let života. Naopak znám i "smutnější skupinu", kde se lidi sice z jedné rakoviny "vyléčili", ale za nějaký čas se u nich objevila znovu na jiném místě, přišla znovu chemo, znovu se "vyléčili" a tak stále dokola, dokud nezemřeli. Takže věřím, resp. vím, že je možné rakovinu vyléčit svépomocí, odstraní-li se příčina, která většinou začíná "v hlavě" (plus samozřejmě pokud člověk výrazně změní životní styl, jídelníčkem počínaje). Ale tohle rozhodnutí je na každém z nás. Je to hrozně simple - buď budeme patřit mezi líné lidi, kteří raději hodí starost o svoje zdraví na lékaře nebo mezi zodpovědné, kteří ví, že o svoje zdraví se nejlépe můžeme postarat jenom my sami.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Hodnotím bezprostředně po zhlédnutí. Když od filmu nic neočekáváte, většinou to pak stojí za to. Neviděla jsem jedničku, ale po dnešku to napravim, šéfové na zabití jsou pro mě osobně příjemným překvapením.

Pohádkář (2014)

Bohužel pro mě jsem měla od filmu jistá očekávání, proto když pan Michálek s herci přišel před začátkem předpremiéry na jeviště a prohlásil o filmu, že je docela dobrý (a ať si ho užijem, když ho máme zadarmo, Michálek je vtipnej :D), řikala jsem si, že je zbytečně skromný. Po zhlédnutí jsem mu však musela dát za pravdu. Pohádkář se aspoň u mě zařadil mezi české průměrné filmy, u kterých za pár dní nebudu vědět, o čem vlastně byly. Je to škoda, protože by úplně stačilo "dotáhnout" to do konce. Konec je totiž něco, co mi na tom filmu asi nejvíc vadí. Abych neubrala třetí hvězdu, raději se nebudu zmiňovat o "hereckých výkonech" neherců.

Kmen (2014)

Při tomhle filmu jsem poprvé viděla hromadně odcházet lidi z kina. Já mezi ně sice nepatřila, ale měla jsem pro ně celkem pochopení. Kmen je ten nejbrutálnější film, co jsem do svých 28 let viděla. Z traileru to vypadá celkem slibně, taková předvídatelná pohádka o jednom internátu, myslela jsem si, jenže opak je pravdou, brutalita ve filmu graduje tak, že se vám nakonci bude chtít zvracet a řvát "WFT?!" zároveň.

Vlk z Wall Street (2013)

DiCaprio to zahrál tak skvěle, až mi z toho bylo špatně. Jsou filmy, byť skvěle zahrané, které už podruhé vidět nemusím a Vlk z Wall street se zařadil mezi ně.

The Opus (2008)

Já prostě tyhle agitky na pozitivní způsob myšlení žeru.

Celestinské proroctví (2006)

Režisér si vzal v tomto případě těžké sousto, protože jak chcete zfilmovat duchovní knížku? Nakonec si myslím, že se mu to v rámci možností povedlo. Víc hvězdiček dát nemohu, protože jak by k tomu přišla např. mnou milováná Proměna s dr. Dyerem.

Tři bratři (2014)

"Když jsme malí, všichni jsme upřímně ochotní postavit se proti kruté ježibabě. Když pak vyrosteme, někteří se klidně dají do jejich služeb. Zapomněli pohádky. Nebo jim je nikdo nevyprávěl." -Zdeněk Svěrák. Pohádka je milá, vtipná a originální. Dávám pět hvězd, protože mi přijde hrozně nefér, když ji tu někdo dal odpad, jen třeba kvůli tomu, že nemá rád Kluse apod.

Na shledanou v září (2010)

když se zrovna necítíte dobře, něco na vás leze, takže zrovna nejste na výběr filmu extra nároční, dívat se na to dá, byť bych to znovu vidět nemusela