To nejsi Ty (2014)

Po "Život nikdy nekončí" a "Nedotknutelní" je tu další film s podobným tématem. I zde se o nemohoucí ženu stará dívka, která rozhodně nepatří do stejné společenské vrstvy, jako ta nemocná. Přesto mezi nima vzniká pouto, které trvá až do smrti. A v tom je právě rozdíl oproti oběma výše uvedeným filmům. Zatímco těm tělesně postiženým se více méně daří pořád dobře, ALS je prostě nevyléčitelná. Silný film, který však už podruhé zcela jistě neuvidím a krásnou Emmy "Fionu" Rossum budu raději sledovat v šesté řadě "Shamelless", na kterou se už těším.

Mládí (2015)

Je to "Velká nádhera 2" s tím, že "Mládí" mě chytlo daleko víc. Klobouk dolů před mistrem Sorrentinem, že dokázal natočit film o ničem a o všem. Mládí je vlastně o stáří, které není příliš radostné a neustále se s tím mládím potýká a poměřuje. Je tu velké množství postav s různými starostmi i radostmi. Tibetským levitujícím lámou počínaje, přes nádhernou Miss Universe a obtloustlým chlápkem s vytetovaným Marxem na zádech konče. Jméno toho posledního není prozrazeno, ale každý fotbalový fanoušek ví, o koho jde, že? Vše je pak zabaleno do překrásné přírodní scenérie švýcarských Alp. Jsem si téměř jist, že se na to časem mrknu ještě jednou, protože je to fantaskní film o životě!

Bereavement (2010)

Nekompromisní, neuvěřitelná a málokdy vídaná řezničina, která nepřináší nic nového, ale má velmi hustou atmosféru! Ve chvílích, kdy si divák myslí, že to už konečně půjde k lepšímu a sadistický pomatenec a vrah bude poražen, přichází další a další masakr a aby toho nebylo málo, tak nám tvůrci připravili ne příliš překvapivý, ale o to drastičtější závěr! Děs a hrůza! Ještě, že tu byl ten skvost v podobě "Saši" Daddario, za kterou už asi budu dávat jednu hvězdu automaticky navíc. Chvíli jsem váhal kolik hvězd dát, protože "Bolestná ztráta" je tím filmem, kdy můžete dát pět * nebo to hodit do odpadu. Za tu odvahu jít tak bezlítostnou cestou dávám 4*.

Vincentův svět (2015)

Jeden z nejzbytečnějších filmů letošního roku. Jediná hvězda za krásné holky.

Přeludy (2015)

Dost "neubližný" horor. Evey má vidiny a slyšiny a má z toho hrůzu, ale co divák? Strašidelnými zvuky a postavou v kapuci už dobrý horor neuděláte. Mnoho nezachrání ani závěrečný masakr, zvlášť když je brzy jasné, proč se tak děje. A Jim Parsons? Doktor Sheldon Cooper nejspíš zůstane jeho životní rolí. Nápad dobrý, realizace slabší.

Sedmero krkavců (2015)

Po Svěrákově propadáku jménem "Tři bratři" jsem doufal, že si má další oblíbená režisérka v tomto nelehkém žánru povede lépe. Vedla si lépe, ale bohužel, ani Alici Nellis se nepovedla natočit nezapomenutelná pohádka. Ani ona se totiž nevyvarovala té přemíry zbytečných slov (a to ještě přes půl filmu Bohdanka nemohla promluvit !). Toho věčného dovysvětlování a neponechání nic na divákovi, aby se dovtípil. Pokud se bála, aby to děti pochopily, tak stejně si myslím, že to většinu dětí bavit nebude, neboť je to natočeno spíše pro "dospěláky". Škoda promarněné šance. Přesto se na to dívalo o mnoho lépe, než na nepovedenou Svěrákovu pohádkovou operetku.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Od samého počátku bylo jasné, že vztah mezi Deanem a Cindy má potenciál ke konfliktu. On nevzdělaný, jednoduchý člověk, ona ambiciózní a to i co se týče počtu milenců. Příběh ze života, který mě však i chvílemi nudil.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Plně chápu "Kleopatřino" rozhořčení nad bídným hodnocením filmu, protože se jedná o velmi kvalitní snímek, takřka bez hluchých míst. Je téměř jisté, že to už podruhé neuvidím, ale jinak thriller splnil, vše co jsem od něj očekával. Sean Penn ve skvělé formě!

Vykolejená (2015)

Takové dívce, která střídá partnery, jako na běžícím pásu, aniž by se do někoho zamilovala jsme za mých mladých let říkali děvka (my jsme to říkali sprostě, ale nechci být vypípán). V dnešní době však je taková promiskuita asi normální a nikomu nevadí. Bylo jasné, že musí přijít někdo, kdo ji přesvědčí, že s láskou jde všechno líp. Kolik takových filmů už tady bylo? Nepřekvapivý, zdlouhavý a dost nudný film. Představitelka Amy mi byla krajně nesympatická a tak mě bavily jen ty narážky na známé filmy či seriály a nejvtipnější byl Daniel Radcliffe, coby venčitel psů. Ale tato scéna ani do Vykolejené nepatřila.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Budu se opakovat. Být to kratší, němé a s ještě více akcemi, dal bych za pět. "Sedmička" nezklamala. Opět spousta humorných scén, kterým vévodí létající auta s padákem i bez a samozřejmě finále. Tato neuvěřitelná kravina stále baví, jen žádný z herců nesmí otevřít hubu. Těch několik posledních minut se nedá vydržet! Úpřimně doufám, že to už byl opravdu poslední zářez rychle a zběsile této sérii dáme konečně sbohem!