Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Příjemná podívaná na fantaskní příběh sourozenců, kteří se nedobrovolně ocitnou ve starém, černobílém televizním seriálu a svou přítomností mění městečko Pleasantville k obrazu svému. Ze zapouzdřeného a zakonzervovaného města se stává zcela normální americké město se zcela normálními lidmi. Teď jsem vlastně prozradil téměř vše, oč tu běží, ale myslím si, že je toho daleko více k zhlédnutí a hlavně k přemýšlení. Kouzelný film!

Avengers: Age of Ultron (2015)

Nechápu jen jednu věc. proč se scénáristé vůbec obtěžují s vymýšlením nějakých složitých dějů o ultronech a jejich kopiích, když jde u těchto komiksových filmů vždycky jen o jednu věc. Zastavit a zneškodnit někoho, kdo chce zničit svět a udělat to tak, aby aspoň jeden efektní trik byl jiný, než v minulém zneškodňování padouchů. No a na to jsou Avengers nejlepší. Je to pořád stejné, ale z nějakého důvodu stále dost zábavné. Složitá pohádka pro starší a pokročilé nemůže skončit špatně, jen se zase pootevřou vrátka, protože jednak, zlo nikdy nespí a druhak, co kdyby film měl úspěch a bylo třeba něco přivydělat na dalších Avengerech?

Severní blata (2006)

Místy trochu amatérské, ale dobře vystavěný příběh a proslulá severská depresívní atmosféra zajišťuje dobrou zábavu po celý čas. Ti seveřané mají na to snad patent nebo co?

Divoká dvojka (2015)

Velká snaha o bláznivou krimi-komedii vychází tak napůl, neboť dobré vtipy jsou, bohužel vyvažovány těmi trapnými. Reese se mi líbíla více např. v "Divočině", jako komediální herečka není moc přesvědčivá. Takže komedie o horlivé policistce a její společnici mi vychází tak na dvě a půl hvězdy, protože je to tak 60%-40% pro ty solidní fóry přihazuji půl hvězdy navíc.

Obviněný (2005)

Je mi trapné to neustále opakovat, ale Dánové mi opět připravili zážitek, na který se jen tak nezapomíná! Zvláštností už je jen to, že osobu, která se měla stát obětí sexuálního zneužívání uvidíme až po nějakých čtyřiceti minutách filmu. První půle trochu nezáživná a to pravé ořechové se odehrává až po soudním líčení. Je fakt, že vnímavý divák už tak nějak tuší jak to všechno je doopravdy, přesto je závěr dost šokující a přiková vás to do opěradla židle. Malou vadou je podle mě posledních snad deset minut. Tam se to mohlo vyřešit mnohem lépe. Jakoby se tvůrci zalekli efektnějšího finále. Nevadí, i tak jsem dostal za těch 100 minut dost na to, abych mohl popřemýšlet, jak je ten život někdy složitý!

Maggie (2015)

Vždycky, když už se zdá, že nic nového nelze vymyslet přijde někdo, kdo ještě najde skulinku a vydá se cestou neprošlapanou. Musím říct, že tato cesta se mi moc zamlouvala! Místo krvelačných bestií nám tu tvůrci představují zombie jako smutné oběti, které se nějakým způsobem nakazily a my sledujeme jejich postupnou proměnu a nezvratný osud až do konce. Čekal jsem nějaký zázrak a zvrat k happy-endu, ale ten se naštěstí nekonal. To by filmu jen uškodilo. Zvlášť oceňuji výkon Arnolda Schwarzeneggra! Jistě ani tady to není na Oscara, ale už to, že si zahrál roli tak vzdálenou od jeho obvyklých kreací stojí za pozornost a uznání.Horor je to sice jen okrajově, spíše se jedná o psychologické drama, ale žádné akce ani střílečky tu od "Guvernéra" nečekejte. Hraje střídmě a civilně a tedy mnohem uvěřitelněji, než v jakémkoli jeho akčňáku! Líbilo se mi to moc a tak, možná překvapivě dávám za pět *!

Frankensteinova armáda (2013)

Zase ta zatracená roztřesená kamera! Párkrát jsem už psal, že někdy je ku prospěchu věci, ale jindy zas dokáže film pokazit. Nyní jsem si uvědomil, že existuje ještě třetí možnost, že je jedno, jakou kamerou je vše nasnímáno, protože je to tak blbé, že by tu nepomohla ani kdyby kamera byla zlatá! Jistě by se to dalo brát jako parodie a ty výtvory šíleného doktora by tomu napovídaly, ale pak by tu muselo být více humoru. Každopádně se mi líbil Karel Roden, ale to "křížení" komunisty s nacistou bych mu neschvaloval. Mrazí mě jen při pomyšlení, co by z takové kombinace dvou nejhorších ideologií mohlo vzniknout. Ale vtipné to bylo, to zas jo!

Krutý a výjimečný (2014)

Dobře vymyšlený psycho-triller, který na konci je už trochu "gulášem", jak se vše neustále opakuje, ale lze se v tom orientovat a přináší poznání, že i po smrti jde napravit spáchaný zločin a zachránit tak nejeden život. Bavilo mě to, ale ještě tomu přece jen něco chybělo, aby se to dalo hodnotit výše. Těch sedmdesát procent je tak akorát 3 a půl *.

Final Girl (2015)

Dobrý příklad, jak lze zazdít i vcelku solidní nápad. Tváří se to, jako super triller, ale není jím. Opravdu byly ty dívky tak naivní, aby jely se čtyřmi floutky do lesa na odlehlé místo? Nevěrohodné bylo i to, jak se blonďatá "barbínka" uměla prát. Jestliže první část filmu ještě slibovala nějakou pěknou akci, od okamžiku kdy začali hrát v lese tu hru je to už jen nuda a zmar.

Z for Zachariah (2015)

Když si odmyslíme, že vše odehrává po nějaké jaderné katastrofě, tak je to "jen" klasický milostný trojúhelník. Prostě žena mezi dvěma muži. To nikdy nemůže dělat dobrotu, zvláště když jsou to dost možná poslední muži a dost možná poslední žena v širokém okolí, kteří nejsou zasaženi radioaktivitou. Jde spíše o psychologický, než sci-fi film, ale hloubka myšlenek není dost hluboká na to, aby diváka po celou dobu upoutala a tak se tu a tam vkrádá nuda. Je to těžké zvládnout ve třech lidech, to umí jen opravdoví mistři. Přes lehce nejasný závěr lze říci, že to dívatelné je, ale vícekrát viděti netřeba.