Rodiče (2020) (seriál)

Nó po pravdě dávám tři hvězdy za Freemana a první půlku. Pak se to už začalo zadýchávat. Vadily mi ty neustálé omluvy, jen aby se náhodou někoho (hlavně žen) něco nedotklo. Na hony je tu cítit ta nesnesitelná korektnost, což v mém překladu znamená pokrytectví. Hodně vtipných hlášek, ale brzy to omrzí.

Kokuhaku (2010)

Z mého pohledu dokonalé jak v tématu, tak ve zpracování! Je mi jasné, že pro mnohé to bude těžko stravitelné. Cynický, bezohledný a těžce depresivní děj, který hodně vypovídá o současnosti. Tohle mi bude ještě dlouho ležet v hlavě.

Vyloučený (2021)

V životě by mě nenapadlo, že se budu dívat na turecký film a už vůbec bych nečekal, že se mi to bude líbit. Pravda, někdy to byla trochu nuda a některé fóry byly laciné, ale naopak jsou tu scény naprosto skvělé. Dvě obzvlášť vynikají. Azízova přítelkyně v kavárně nemá chybu, ale vrcholem je jeho synovec s oficiální diagnózou - zmetek! A tak trápení muže, který chtěl jen trochu klidu o samotě mě opravdu pobavilo 3 a půl *.

Synchronic (2019)

Do jisté míry tento film funguje, ale přes dojemné finále zůstalo něco nedokončené, nedopovězené.

Zvrácenost strachu (2020)

Drama a napětí až do samotného, uznávám že trochu přepáleného konce. Skvěle natočeno! K navození atmosféry stačí jen prostřihy mezi Josephem pátrajícím po vlku, jeho dcerou vracející se domů a manželkou vracejíc se s vědry vody. Pro mne zpětně jednoznačně horor loňského roku!

První kráva (2019)

Děj filmu by se dal napsat možná do dvou vět, vleče se jak směna v práci a přesto tvrdím, že je krásný. Antiwestern o dvou snílcích, jejich pochybném podnikání a přátelství až za hrob.

Letuška (2020) (seriál)

Velmi mě to bavilo! Neobvyklý způsob vyprávění, zajímavé flashbacky, rozhovory s mrtvým. Přesto, že se tu i dost brutálně vraždí a občas je z toho i psychologické drama po většinu času se vše odehrává v úsměvném tónu. Věřil jsem, že Kaley Cuoco může být i něco víc, než být ozdobou kultovního seriálu TBBT a tady to dokázala. Dva zápory. Do děje neměli zatahovat tu korejskou linii, vůbec to tam nesedělo. Druhý povzdech je ten současný trend, kdy všechno řídí ženy (nebo barevní). Jsou panovačné a dominantní, muži jsou jen kompars. Nevím, jestli si na to někdy zvyknu.

Třináctý příběh (2013) (TV film)

Tedy horor rozhodně ne, ale tajuplný a zajímavý příběh bezpochyby ano. Ty staré anglické domy jsou předurčeny k takovým záhadným událostem.

Vadí nevadí (2018)

U těchto " týnejdžerských" hororů je třeba protrpět ty počáteční kecy a stupidní dialogy. Asi jsem už starý, ale to chichichi chachacha a ty jsi má nejlepší kámoška mi fakt leze na nervy. Naštěstí to netrvalo dlouho a začalo se něco dít a je fakt, že některé výzvy byly drsné a ještě drsnější bylo jejich plnění. Trochu to připomíná Nezvratný osud, ale nevadí dívat se na to dá. Oceňuji závěr, který není úplně obvyklý.

Servant (2019) (seriál)

Proč tento seriál vybočuje z průměru a podle mého názoru je téměř dokonalý? Je to proto, že po celou dobu drží diváka v nejistotě a to vlastně až do samého konce. Pravda, to rozuzlení je trošku zklamáním, ale jen doplňuje tu nejistotu, jak to všechno je doopravdy. Musím vyzdvihnout výkony herců a to všech v hlavních rolích. Neuvěřitelně "nanervyjdoucí" Dorothy (souhlasím s verbalem), ušlápnutý Sean, výborný ochlasta Julian a samozřejmě s dokonalou mimikou Leanne jsou velkou ozdobou série. Navíc skvělá kamera, která neustále zkoumá každý detail. Moc jsem se bavil!