My (2019)

Celé mi to připadá nedomyšlené, zmatené a nedává to smysl. Nebo mi něco uniklo? Jako že hladoví a chudobní vylezou z děr a mstí se těm, kteří měli víc štěstí? První půlhodinu se neděje vůbec nic, pak se začnou objevovat stínové rodiny a konečně je tu nějaká akce. Přechází to do lehké parodie, když se členové rodiny začnou hádat, kdo zabil více "červených". Zvláště Addy se to začne vyloženě bavit a pořádá na ně hon. Jasně, že posledních 5 minut leccos vylepšuje, ale zase, dává to smysl? jedno se však tvůrcům povedlo. Všichni ti zlí běloši, kteří mohou za celosvětovou bídu byli vybiti a přežili jen ti černí, utlačovaní chudáci.

Padesát odstínů svobody (2018)

Podařilo se udržet úroveň, proto je to stejná pitomost, jako předešlé "Odstíny". Jedna hvězda za Dakotu "Vilhelmovou" Johnson.

Vyměněná (2018)

Proč musí být blbé české komedie jenom blbé a ne vtipné? Sin rodeos je pěkná ptákovina, ale je vtipná, na nic si nehraje, prostě jen baví. Je tu spousta dobrých scén. Sousedi - pařmeni, sestra - kočičí máma, malíř Dante a jeho obrazy, ale hlavně samotná Paz, která díky tajemnému léku získává ztracené sebevědomí a začne být úpřimná!

Černobyl (2019) (seriál)

Můžete stokrát slzet nebo se obávat o osud svého oblíbence v nějakém fiktivním seriálu, ale vždy se jedná o pohádku pro dospělé. Seriál podle skutečné události a zvláště tak tragické, je úplně jiné kafe. Tvůrci Černobylu si na tom dali záležet a odvedli výbornou práci. Styl vyprávění mi připomínal naši Duklu 61. Výborný výběr herců. Především Stellan Skarsgard se naprosto hodí do role zoufalého ministra, který se promění z arogantního aparátčika do pokorného muže. O svinstvu, zvaném komunismus se už nechci moc rozepisovat (udělal jsem to už mnohokrát). Nechť si každy divák udělá svůj obraz. Tak to fungovalo v praxi. O jiném hodnocení, než za 5* jsem neuvažoval.

Zmenšování (2017)

Velké zklamání! Čekal jsem komedii, která staví na konfrontaci "velkého" a "malého" světa s pěknými triky. Dostal jsem jen multikulturní, ekologickou agitku s chabým scénářem a nudným příběhem. Stačí se tedy nechat zmenšit na 10 cm, jako "Pavel Šafránek", vzít si beznohou Vietnamku a hurá, jde se zachránit svět.

Fauda (2015) (seriál)

Jako silně proizraelský smýšlející člověk jsem seriál přivítal, protože Izrael je jediným demokratickým státem na Blízkém východě a proto věřím, že to natočili objektivně. Hon na Abu Ahmada je strhující podívanou, ve které jsem držel palce Doronovi a jeho partě a jsem rád, že jej uvidím i v druhé sérii, na kterou se ze zvědavostí vrhám.

Genesis (2018)

Tři příběhy, tří lidí zdánlivě nesouvisející se propojí v jedné tragické události. Malý chlapec přežije jako jediný pogrom na svou cikánskou rodinu. Mladá lukostřelkyně se seznámí se sympatickým hochem, který však má děsivé tajemství a právnička, která se ještě nevzpamatovala ze ztráty dcery má obhajovat toho "sympatického chlapce". Výborný film, ve kterém jsou romové prezentováni jako oběti rasových útoků. Všichni víme, že to je jen jedna strana mince. Romové (Cikáni) jsou časovanou bombou všude tam, kde je jich hodně. U nás už druhá generace romských dětí neviděla své rodiče odcházet do práce a tak život na sociálních dávkách považují za normální. A těch problémů je více. Ale zpět k filmu. Smutný příběh s trochu idylickým koncem.

Bezohledný (2019)

Silné tři hvězdy za mafiánské drama natočené v lehce humorném duchu. To ale vůbec neznamená, že je film prost loupežných přepadení, vražd a vyřizování účtů. Dobře do toho zapadají i žhavé erotické scény. Škoda, že druhá polovina trochu ubrala na zajímavosti. Santo má charisma a ikdyž svými názory působí jako buran z venkova, nakonec si dovede vše dobře spočítat a svou temnou minulost hodí za hlavu.

Potomek (2019)

Při letošní hororové mizérii musím vzít zavděk i tímto nepříliš povedeným kouskem. Při poměrně krátké stopáži je budování napětí pomalé, vlastně žádné. Je to prakticky Chuckie, jen s tím rozdílem, že Miles není panenka. Film ozvláštňuje jen šílený, ale logický nápad matky, jak dostat z chlapcova těla zlého ducha. No a samotné finále trochu napravuje pošramocený dojem.

Pan a paní Adelmanovi (2017)

Konečně! Po dlouhé době komedie, která baví a není trapná. Nenechte se zmást tím, že je to prezentováno jako drama. Když už tak komediální drama. Velmi hořká komedie je postavena na skvostných dialozích. Má to švih, má to spád a energii především v mladých letech života Viktora a Sáry. Na závěr nás čeká hezké překvapení, které vnímavý divák tak nějak tušil. Mě to moc bavilo a tak mi nezbývá, než dát plný počet *. P.S. Líbil se mi dabing a to už je co říct!