Poslední semestr (2018)

Ač je to film o umírání je krásný. Velkou měrou má na tom zásluhu Johny Depp, který hraje moc dobře. Tragikomický děj trochu odlehčuje neodvratnou skutečnost. Paradoxně právě když se Richard dozví, že mu moc času do konce života nezbývá stává se svobodnějším. Najednou je mu všechno jedno, dopouští se úpřimných a nekorektních přešlapů a závěrečná řeč je pak hodně osvobozující, ikdyž samotný závěr je samozřejmě velmi emotivní. Ne vyjímečný, ale silný film.

Všechno bude fajn (2017)

Depresivní realita natočená jako hraný dokument v hořce komediálním hávu. Na můj vkus poněkud příkrá kritika naší stále ještě křehké demokracie, která by se hodila na kterékoliv město v naší republice. Každý zapomíná na to, že režim se sice změnil, ale lidé ne! Ve velké většině zde žijí stále stejní lidé, kteří poznali život před rokem 1989. A ti si stále myslí, že se všichni musíme mít dobře, tak jak jim to komunisté slíbili, ale nedodrželi. Právě Brno bylo v nedávné poměrně objektivní studii shledáno jako město, kde se u nás žije nejlépe. Takže tak černě bych to zase neviděl.

Stockholmský syndrom (2018)

Tedy, jestli to opravdu probíhalo takto, tak se vůbec nedivím, že zde vzniknul takzvaný "stockholmský syndrom". Možná to bylo schválně natočeno jako komedie, protože chování policistů bylo opravdu groteskní. Nebylo to špatné, Ethan i Noomi hrají výborně, přesto zase převládá pocit, že to mohlo být ještě lepší.

Crash Pad (2017)

Do doby, kdy začalo být jasné, že Grady jen blufuje a že se chce vrátit ke své manželce to byla dobrá a vtipná komedie, s pěknými hláškami a dějem, který byl nasměrován tam, kam to nikdo nečekal. Pak už to byla rutina, která dopadla přesně podle předpokladů. Štve mě to vyústění, které zapadá do dnešní zvrácené doby. Manželka podvede svého muže s nějakým náhodným hejskem, ale na vině je muž, který se jí příliš nevěnoval kvůli kariéře a omlouvá se za to, co nezpůsobil! Neměla se náhodou omluvit ona? Silné 3*.

Cardinal (2017) (seriál)

Vida, i Kanaďané umí ponurou severskou krimi. Pravda ty švédské nebo dánské bývají syrovější a drsnější. Zde je to přece jen umírněné a nejde se až do takových detailů. U toho posledního dílu jsem se trošku škrábal za uchem. Je tu viditelná snaha, aby i téměř mrtví přežili. Tohle by právě seveřané asi nedopustili. No ale bylo třeba natočit ještě další série, tak co! Nicméně všechna čest, bylo to zajímavé, napínavé a tak spokojenost převládá. Vzhůru do druhé sezóny! (15.7.2019) Druhá série je "šťavnatější" a řekl bych že i o fous lepší. Poslední scéna mě hodně překvapila, to jsem vážně nečekal! (17.7.2019) Ani třetí setkání s dvojicí kriminalistů Cardinal - Delorme neslevila příliš z kvalitní podívané, ikdyž třetí "vymývačka mozků" se zdá být nejméně důvěryhodná. Takové vágní, ničím nepodložené tvrzení o konci světa, že by mohlo obrátit tři mladé lidi na její víru? Nevadí, i tak je to hodně dobré a navíc se zde daří vyřešit to, co mě překvapilo na samém konci druhé série. To je bonus třetí řady. A po titulcích upozornění, že Cardinal se vrátí ve čtvrtém pokračování. Rozhodně se budu těšit.

Hotel Mumbai (2018)

Uff! Napínavé, jak kšandy! Přestože se 90% děje odehrává v hotelu, daří se pozornost a napětí udržet pocelou dobu. Je to velmi potřebný film, který dokládá čeho je ta muslimská zvěř schopna. Při četnosti teroristických útoků za poslední léta, jsem úplně zapomněl na tento bombajský masakr. Překvapila mne naprostá nepřipravenost tak velkého města na takový útok. 8 let po 11.září, trestuhodné!

Dokonalost (2018)

Hodně divný film. Nejdřív to vypadá na umělecké drama, chvíli pak na béčkový horor, potom jako msta ze žárlivosti na slávu přítelkyně, aby se nakonec z toho vyklubala pomsta za zneužívání. Takové me#too v praxi, tedy že poškozené se neobtěžovaly žalobami, ale vzaly spravedlnost do vlastních rukou. Čímž se vše vrátilo k béčkovému slashing - hororu. Trochu nechápu, proč se musela Lizzy zmrzačit, aby si najednou uvědomila, že byla po dlouhá léta zneužívaná a měla by se pomstít. Nicméně z nějakého, mě neznámého důvodu se mi to líbilo.

Pomsta (2019)

Ten film je tak drsný, plný rvaček a chlapáckých řečí, že to přerůstá v parodii. Zvláště závěrečný souboj v baru je jak z "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí", jen v hodně drsnější podobě. Vtipný je motiv, který žene Ceina k tomu, aby se tak nekompromisně mstil. No, nasmál jsem se celkem dost, takže za 4*.

Tah pěšcem (2014)

Pamatuji si na ten souboj v Reykjaviku. Komunistické Rudé právo pomlouvalo Bobbyho Fischera, že si neustále něco vymýšlí a tím chce rozhodit Borise Spasského. Brali jsme to jako propagandu a pochopitelně fandili Američanovi, který představoval svobodný svět. Nevěděl jsem, že skutečnost byla ještě horší. Fischer byl nepochybně génius, ale také nezvladatelný, arogantní paranoik. Marná sláva, každý génius je tak trochu blázen, ale tohle bylo opravdu moc. P.S. Ikdybych tenkrát věděl pravdu, stejně bych mu fandil, byly jen čtyři léta od roku 1968!

Heavy Metal (1981)

Hezká blbinka, na jejíž scénáři nepochybně spolupracovala nejedna lajna koksu. Nejvíc se mi líbily ty "kočky", neměly chybu!