Sněžné ticho (2011)

Inspektor Andrade vyšetřuje sérii rituálních vražd. Na tom by nebylo nic až tak divného, kdyby se nepsal rok 1943 a vyšetřování by neprobíhalo v řadách španělských vojáků na sovětské frontě za války. Téma atraktivní, umocněno motivem výše zmíněných vražd. Výsledek je poloviční úspěch. Nepovedlo se do toho dostat, až na samotný závěr více napětí, leč za zhlédnutí to určitě stojí. Silné 3*

Dark (2017) (seriál)

Jak už to u cestování časem bývá, je třeba vše sledovat se zvýšenou pozorností, protože figur je tu jako na orloji a děj je vyprávěn hned ve třech časových rovinách. Pokud se to posouvalo jen od současnosti do roku 1986 bylo všechno v pořádku. Když to sklouzlo do roku 1953, začal jsem se trochu v těch jménech ztrácet. Navíc závěrečná scéna vyhrožuje ještě dalším rokem. Nicměně jádro pudla je jasné a přináší fanouškům tohoto žánru výbornou zábavu. Těším se na druhou sérii. 4*. Druhá sezóna přinesla částečné dovysvětlení, ale také přeplácanost. Když se Jonas objevil už ve své čtvrté verzi a přibývalo setkání osob se svým minulým či budoucím já, mávnul jsem ještě nad tím rukou. Když jsme se však dozvěděli, že matka je zároveň dcerou své vlastní dcery, to se mi zdálo už moc! Poslední scéna pakotevřela vrata do třetí série a to je škoda!

Dohonit vítr (2013)

Anna přijíždí kamsi na norský venkov k mrzoutskému dědečkovi na babiččin pohřeb. Děda je naštvaný na celý svět, protože nejen že ovdověl, ale před časem přišel i o syna a snachu, Aniny rodiče. Jak už to tak bývá, hrany se časem obrušují a vnučka s dědou nacházejí k sobě cestu. Dobré, ve druhé půli emocemi nabité drama.

Deathdream (1974)

Jak už to u těchto filmů pro pamětníky bývá, tempo je velmi pomalé a děj nikam nekvaltuje. Směs upířiny ( v netradičním pojetí) a slashingu není špatný, jen na takový způsob vyprávění už nejsme zvyklí.

Vražda na jachtě (2019)

Říkal jsem si Adam Sandler? To nevěští nic dobrého. Na druhou stranu je tu Jennifer, která se mi už i jako zralá žena líbí. Nakonec to taková katastrofa nebyla. Opravdu dobrých vtipů tu sice moc není, většinou je divák zase násilím tlačen, aby se právě teď zasmál. Překvapivě i těch trapných fórů je tu málo a to v Sandlerových filmech bývá vždycky většina. Takže taškařice s detektivní zápletkou alá Agatha Christie se dá bez úhony přežít a sem tam i nenáročně pobavit.

Profesor a šílenec (2019)

Skvost! Přestože vše začíná vraždou je to film nesmírně pozitivní, dojemný a duši hladící. Nikdy by mě nenapadlo, že film o něčem tak nudném, jako je sestavování a sepisování anglického slovníku mi připraví takový zážitek. K tomu všemu ještě výborné výkony obou hereckých hvězd v hlavních rolích. Maximální spokojenost!

Zlo s lidskou tváří (2019)

Lidská mysl je neuvěřitelná! Co dožene milujícího a slušného člověka brutálně vraždit nevinné dívky a tvářit se jako by se nic nestalo a myslet si, že mu všichni ubližují? Ted musel trpět zvláštní anomálií, protože si vůbec nepřipouštěl, že by dělal něco špatného. Na svou obhajobu vystupoval suverénně a nepočítal s tím, že by ho mohli odsoudit. Vždyť on nic neudělal, že? Téma pochopitelně zajímavé a bylo nabito na výbornou podívanou. Bohužel, dalo se to udělat mnohem lépe.

Hlava 22 (2019) (seriál)

Už film z roku 1970 ukázal, jak těžké je zfilmovat pro mnohé kultovní román Josepha Hellera. Vynikající černěhumorná satira o absurdnosti války je napsána útržkovitě, na přeskáčku a prakticky bez nosného děje. Je to jen řada humorných, často však dramatických i tragických scén, ve kterých hrají hlavní roli američtí vojáci na ostrově Pianosa, kteří bombardují blízké italské území. Tvůrci této minisérie si vedli velmi dobře. Nevynechali žádnou z klíčových scén, včetně té se Snowdenem. Výborné byly letecké záběry a ani herci nic nezkazili. Téměř 50 let starý film se mi líbil, ale tohle asi víc.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Romantika naruby. Od počátku je sice jasné, že Frank a Lindsay se do sebe zamilují jenže tomu brání až do poslední chvíle Frankův specifický pohled na život. Je to směs skepse, cynismu a negativismu. Ten chlap prostě lituje, že se vůbec narodil a na něco tak směšného, jako je láska nevěří. Škoda některých nudných a trapných pasáží, protože v tom nepřetržitém dialogu (a nic jiného se tu neděje) je ukryto hodně dobrých hlášek. P.S. Nicméně po zjištění, čím se Lindsay živí, chěl jsem to okamžitě hodit do odpadu! Žaluje společnosti a zařízení za kulturně necitlivé jednání a projevy!!! FUCK!!!

Katie se loučí (2016)

Vypadá to, že americký sen se nemusí vždy splnit. Přitom Katie toho nechtěla až tak moc. Našetřit peníze, odstěhovat se od promiskuitní matky do San Franciska a založit si kosmetický salón. Problém byl v tom, že plat servírky nebyl nejvyšší a tak si milá Katie přivydělává jako placená sexuální pracovnice (abych byl korektní). Když už se zdá, že by to všechno mohlo vyjít a že by mohla odjet i se svým milovaným Brunem, její pověst ji dohání a stane se jí osudnou. Každý druhý by po tom, co se této dívce přihodilo na samém konci filmu propadl depresi, Kejt to hází za hlavu a jde svému dalšímu osudu vstříc. Trochu mě to překvapilo.