Láska až za hrob (2002)

Nečekala sem od toho nic světobornýho a dívala se na to vlastně jen kvůli Walkenovi. Je to docela průměrný snímeček, ale místy sem se bavila. Myslím, že Walken s Evansem by mi mohli vystrojit docela slušnej a zábavnej pohřeb. Asi si tu jejich pohřební službu budu muset nějak předem vyhledat a domluvit se s nima. Právě přítomnost Evanse mě docela potěšila, protože tady hraje zase podobnýho prdlouše jako v Honu na myš. Přiznávám, že jméno Brenda Blethyn mi neříká teda vůbec nic, ale zde se svého úkolu zhostila výborně a hlavně se mi líbil její kostým, když si šla pohrát se svým manželem a jeho milenkou. A vlastně tak nějak vystoupila z hrobu. Nebo že by to bylo trochu jinak? ;-)

Z pekla (2001)

Z pekla je prostě film, který naprosto odpovídá požadavkům na moje zvrácené choutky. :-) Hraje tam Džoník, je tam pár dobrých vražd (škoda jen, že nebyly detailněji znázorněny), nějakej ten sex se tam taky objeví (prostitutky a zapadlé uličky) a ještě to má skutečný základ (teda jednu z verzí skutečného základu), kdo že byl vlastně ten proslulý Jack Rozparovač. Na Deppa je zase krásnej pohled – nejen kvůli jeho herectví, ale jak se zhulí anebo usíná ve vaně opojen absintem s opiem. A taky vidím, že to šlápoty koncem 19. století neměly zrovna jednoduché. Nechat se ukecat na trs vína. Na co by se asi nechaly ukecat dnes, holky za padesát… ;-)

Van Helsing (2004)

I když je to taková spletenina všeho možnýho dohromady (Dracula, Frankenstein, vlkodlaci a kdo ví, co ještě), mě se to vždycky celkem líbilo, ani vlastně nevím proč, když tento druh filmu nepatří mezi mé nejoblíbenější. Jestli to bylo humorem, grafikou, akčními scénami, ponurostí…Opravdu sama nevím. Ale co vím, že mě naprosto dostával Dracula v podání Richarda Roxburgha. A tak tajně sem mu fandila. :-) Kam se na něj hrabe Jackman! Taky tady nechybí přehlídka krásných kočiček – ať už jde o Kate nebo Draculovy nevěsty. A jak to, že když se někdo změní z vlkodlaka zpět v člověka, zůstanou mu jakýsi „trenky“, když vlkodlak evidentně žádné nemá!? To mi trochu vadilo. ;-) No, když pominu všechny ty šílenosti, který se tady vyskytují (včetně Draculova podivného, snad ruského jména), musím říct, že já si ten film příště zase nenechám ujít.

Noční můra v Elm Street (2010) odpad!

Tak tohle se zase naopak nepovedlo! Tím mám na mysli na rozdíl od Freddy vs. Jason. Proč radši nenatočili pokračování souboje dvou největších hororových ikon a někdo měl tu potřebu natočit remake jedničky! Navíc, když někdo točí remake, tak by se měl alespoň trochu držet dějové linie, ne? Taky akorát zůstal upálenej Freddy (s naprosto otřesnou maskou a navíc upálenej tak trochu z jinýho důvodu), devče, s kterou Freddy cestuje po stěnách a stropě a břitva ve vaně. Jinak je podstata příběhu naprosto zprzněna (stejně tak jako hlavní hrdinové) – teda to, proč si Freddy vybírá zrovna „tyto“ děti. Taky to dost dlouhou dobu vypadá, že je Freddy vlastně úplně nevinnej. Freddy mi navíc připomíná spíš Voldemorta v pruhovaným svetru. Puberťáci působí strašně dramaticky, dospěle a uvědoměle. Dean má noční můry, tak se podřeže. Já bych nejradši podřezala toho, kdo to natočil. Nechápu, proč má někdo potřebu točit remaky klasických, úspěšných filmů. Já asi nesnáším remaky nebo co. Jako tušila sem, že to bude stát za hovno, jako většina remaků, jen sem chtěla vědět, jak si s tím dotyční poradí (jestli budou dokonalejší triky, vtipy…) A verdikt? Fakt to stálo za hovno! Je to hrozná sračka. Kdyby si raději vymysleli nějakýho jinýho zabijáckýho hrdinu a tak trochu Noční můru vobšlahli, možná to tak nemuselo dopadnout. Jen nás Freddy chraň, ať nikoho nenapadne točit remaky dalších pokračování.

Freddy versus Jason (2003)

Parchanti v Elm Street zase začali zlobit a tak má Freddy opět práci. Jenže se o něm nějak přestalo mluvit a proto je trochu slabý, aby začal kydlit sám. No a tak tedy povolá dalšího vrahouna, kterým není nikdo jiný, než samotný Jason. A jelikož pubertální hoši sou nadržení a chtějí zasunout, Jason toho hned využije a prvního zasunovače pěkně zastele do polohy, která není pro člověka zrovna příjemná. A to má za to, blbeček jeden namachrovanej. :-) Freddy ještě moc síly nezískal, tak Jason veme mačetu a ztrestá dalšího nadržence i s jeho tatíkem. Freddy se mezitím zjeví ve snu Lori, aby všichni věděli, že je zpět a že zase bude sranda. Jason se s ničím nesere a zajde na kukuřičnou párty a udělá si z toho svoji vlastní. Pošle na věčný spánek pár dalších pubošů (asi za tu hroznou hudbu, co poslouchají). A Freddy začíná bejt celkem nasranej, že je Jason furt při chuti, protože děti a puberťáci v Elm Street patřili vždycky zásadně jen Freddymu! Tak si Jasona vtáhne do snu a dá mu za uši. Puboši ale dostanou nápad Jasona vzít k „jeho“ jezeru – Crystal Lake. A tam to celý pokračuje, graduje a vrcholí. Je to vlastně jízda od začátku až dokonce. Je z toho cítit rok výroby a tím pádem i triky a vraždy. A těch tady není zrovna málo. A to je dobře. Navíc u toho hraje výborná muzika (např. Machine Head). Tohle se povedlo. „Vítej v mém světě, děvko!“

Nová noční můra (1994)

Na režisérské křeslo se nám vrátil Wes. A já se mu ani nedivím. Asi chtěl po zmršené šestce dát Freddymu možnost důstojnějšího odchodu. A pojal si to zase po svém. Ono to nejprve působí tak trochu zmateně, než vám dojde, o co vlastně jde. Totiž všichni, kdo se tu objeví a zároveň hráli i v díle prvním, hrají vlastně sami sebe. Ona je to vlastně tak trochu jiná Noční můra. Freddy byl po několik let uvězněn ve filmech a jelikož se filmy už netočí, tak je Freddy volný a rozhodne se, že přejde z filmu do skutečnosti. A k tomu mu má pomoct Heather a její syn Dylan. I když tu Freddy dostane prostor prakticky až ke konci filmu, musím říct, že Wes dal Freddymu možnost lepšího odchodu než režisérka šestého dílu. Freddy tu působí opravdu trochu děsivěji než obvykle a navíc má nádherný boty! :-) A taky je tu klasická scéna, ve které si Freddy pohraje s Dylanovou chůvou a tak trochu ji povozí po zdech a po stropě. Trochu mě ovšem mrzí, že se Wes neobrátil i na Deppa. Hned by to bylo hezčí pokoukání…

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

„Welcome to Prime Time, bitch.“ Z tohoto dílu jsem dost rozpačitá. A taky hodně zklamaná. Původně myšlenka nadobro s Freddym skoncovat si teda zasloužila důstojnější provedení než je tady ta natahovaná kravina. Fakt. Tady se všechno táhne jak sopel. Ať už jde o samotný děj (borec furt někam padá, nekonečná zamotaná cesta v dodávce), kterej mi připadá, že místy nemá hlavu ani patu, ať už jde o jednotlivé vraždy, kterých tu taky není bůhví kolik. Freddy je starostlivej tatík, protože rád čistí ouška a upravuje naslouchátka, z čehož borcovi exploduje hlava. Freddy taky rád hraje videohry a tak si pohraje s dalším borcem - zas je to ovšem nekonečný. Navíc se mi zdá, že tady Freddy zbytečně moc žvaní. Taky můžeme nakouknout do další části Freddyho života a to pomocí jeho vzpomínek. Dozvíme se, že měl manželku a dokonce dceru. Freddy tu taky lítá na koštěti – bacha na to! Nejlepší pro mě nakonec zůstává scéna s Džoníkem. Ten si zahraje v reklamě, ovšem jen na chvíli, protože ho Freddy uzemní pánví. Taky se tu mihne Alice Cooper. Jinak to ovšem působí rozpačitě a trapně než zábavně a strašidelně. Ani nedokážu pořádně říct, jestli to bylo horší než dvojka, ale bylo to prostě strašný.

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

Vrací se nám Alice. A s ní se vracejí i její noční můry. Ale jak je možné, že se vracejí když je evidentně vzhůru? No to proto, že je těhotná! Proto se to asi taky jmenuje Dítě snu, že! A toto její dítko nás provází prakticky celým dějem. Tenhle díl působí tak trochu víc tajemně a psychedelicky. Taky nahlédneme do Freddyho minulosti – jak přišel na svět – to je ale opravdu ohavný mimino! Taky se zas můžeme setkat s Freddyho maminou Amandou a je nám naznačeno (bohužel ne ukázáno), jak byl Freddy vlastně zplozen – jeptiška znásilněná asi stovkou vyšinutých chlapů. Taky už vím, co to znamená být svázán s motorkou (to má Dan za to, že chrápe v autě – Freddy řidičem). Taky vím, jak si Freddy dokáže pohrát s jídlem a dá konečně pořádně nažrat jedné modelce – Freddy číšníkem. Freddy má taky rád komiksy – Freddy Superfreddym. Celý to vlastně působí tak trochu komiksově. Ale jsou tady vlastně jenom tři vraždy (i když povedený) a to je na takovýho klasika, jakým Freddy Krueger je, trochu málo.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

„Sejdeme se v pekle.“ „Řekni, že tě poslal Freddy.“ Ano, Freddy ve 4.díle vstává na vrakovišti z hrobu a je zpět v plné síle připraven poslat pár dalších dítek do pekla. Kluci, Kincaid a Joey, kteří přežili díl třetí, se ve čtverce moc dlouho neohřejou. A vlastně ani samotná Kristen tam nevydrží o moc déle. A jelikož je poslední z dětí, jejichž rodiče si z Freddyho udělali topinku, musí Kristen někomu předat svou schopnost vtáhnout někoho do snu. No a vodsere to Alice. A jelikož Freddík nehodlá s kydlením jen tak přestat (asi ho to baví), tak to zase pár puberťáku odnese, z čehož Alice není zrovna dvakrát vodvázaná. Ale rockerka, která sleduje Dynastii (mě poser!) si stejně nic jinýho nezaslouží! Freddy se tady taky objevuje jako pěkně hnusná ošetřovatelka. A jestli zvítězí „duch nad hmotou“, tak to se nechte překvapit. No a já si z tohoto dílu pamatovala akorát scénu s pizzou. A nevím, jestli to byla náhoda nebo znamení, ale já u toho taky zrovna baštila pizzu – naštěstí teda bez hlaviček. :-) Tehle díl už teda tak zábavnej není, ale některý vraždičky jsou celkem povedený. Obejdou se ale skoro bez krve. Což je celkem škoda.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Sláva! Po naprosto otřesné dvojce - návrat ke starému dobrému Freddymu, kterej zase kydlí ve spánku a nahání hrůzu! Taky se nám vrací Nancy, která bude pomáhat dalším pubošům, který Freddy děsí ve spánku. Za což sou dítka taky zavřená v sanatoriu. A není to zrovna náhodou, že v tomtéž ústavu byl zplozen sám veliký Freddy Krueger. Taky se nám tady naskytne možnost poznat Freddyho zprzněnou matinku. Vraždičky sou tu vyvedenější než v jedničce a s Freddym je ještě větší legrace než kdy předtím. Freddy si taky evidentně rád hraje s loutkama a tak si jednu živou vyrobí a na místo vodících provázků použije cévy nebohýho hocha. To bylo fakt krásný. Freddy je prostě Mistr loutkář. Taky není vlastně vůbec zlej, protože splní Jennifer její velké přání – být jednou v televizi. Což bylo naprosto geniální a asi nejlepší, co Freddy vymyslel! Taky je fakt, že Freddy má moc pěkný kozy! :-) A Taryn má zase pěkný číro a Freddy přesně ví, co taková mladá punkerka potřebuje – mega dávku. A jelikož Freddy rozhodně nevěří na pohádky, nezastaví ho ani nadějný mladý kouzelník. A kdo že ho teda zastaví (pro tentokrát)? No kdo asi! :-)