Stezky slávy (1957)

Dlouho jsem neviděla válečnej film (asi týden :-)) a měla jsem nějakej absťák nebo co. A tak sem si vzpomněla, že už se mi delší dobu v kompu válí Stezky slávy. Navíc mě pak Kubrick naprosto odrovnal FMJ a tak volba padla přesně sem. Nic jsem si o tom nezjišťovala a čekala spíš nějakou válečnou vřavu. „Připraven zabít další Němce?“ Vojákovou nejlepší přítelkyní je puška, o tom žádná! „Buďte na ni hodný a ona bude hodná na vás!“ No, evidentně to nefunguje vždy. Předpokládat ztráty v celkové hodnotě 65%, tak to je na přesdržku, pane generále! Debata o tom, jak je v boji nejlepší padnou, je tak trochu děsivá…Já teda radši II.Světovou, Vietnam a novější válečný konflikty – to kvůli vymakanější technice a hlavně zbraním, ale jak se tady snažili dostat přes neutrální pole, v palebné linii – jak to tam bouchalo a svištěli kulky…tak to taky nebylo úplně marný! A ten generál byl fakt hajz! Teda oba! Ať si tam jdou sami…střílet do vlastních lidí! No, jenže pak nastal zlom v ději a došlo k procesu. Ta jeho nesmyslnost smrděla na sto honů – sem byla tak vzteklá! A při tom bubnování , bubnovalo srdce i mě. Ale ten závěr mě zklamal – ten zbytečnej sentiment si pan režisér mohl odpustit. Chtěla jsem právě za ten konec jednu hvězdu srazit, ale neudělám to, protože já mám ráda filmy, který na mě nějakým způsobem (jakýmkoli) zapůsobí – a tady na mě působila nasranost, jak dlouho ne! Na FMJ to sice nemá, ale i tak dám pět. A teď si jdu dát panáka, ať se trochu uklidním. :-) Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete

Sedm (1995)

No a nebudu to zdržovat a máme tu dalšího Freemana! A navíc další film z mé topky! Pitta já teda osobně (jako ne, že bych ho osobně znala) nemám moc ráda, ale to jeho herectví je opravdu kvalitní (nejsem si docela jistá, že těmto dvěma někdo nebude muset uvolnit místo v mojí topce). Taky mám takovej zvláštní pocit, jestli tento film neodstartoval mojí zálibu v masových vrazích (jako těch filmových), ale jelikož už to je dávno, tak si fakt nejsem docela jistá, ale je to prostě jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. Spolu s Mlčením jehňátek jde o filmy, na které můžu koukat znova a znova. „Dámy a pánové, máme tu vraždičku.“ A hned sedm, jedna krásnější než druhá (dobrá byla smilstvo –zajímavá hračka - au, au – to muselo teda bolet! :-D) a sedm dní a sedm smrtelných hříchů – obžerství, lakomství, lenost, hněv, pýcha, smilstvo a závist. Kolik hříchů asi tak mám já! Za co by tak asi Kevin popravil mě? (asi za ty moje kecy) A že bych jich měla litovat – tak snad jen některých (třeba při znásilněním bych nekřičela ani pomoc, ani hoří, ale…no, nechám to na vaši fantazii! :-D) „Dlouhá a trnitá je cesta z pekla ke světlu“ Ta moje bude asi opravdu mooooc dlouhá, radši zůstat v pekle! ;-) Celej tento film je naprosto úžasnej, ale nejlepší je prostě závěr! Geniální, šokojící (na poprvé), prostě luxus! A já si toho Danteho asi budu muset vážně přečíst…Ano, smrtelný hřích tolerujeme právě proto, že je tak běžný! Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dlouho jsem odolávala se na tuto perlu podívat znova…chtěla jsem napřed přečíst knihu (Čtyři roční doby). Jenže knížku jsem prostě zatím nesehnala. :-( A včera mě tak navnadil film Million Dollar Baby, že sem prostě chtěla vidět opět úžasného Freemana (i tady v roli vypravěče). Navíc jde o jeden z mých oblíbených filmů a ještě sem k němu neměla koment. A taky je to film na 1.místě, a je nutno dodat, že naprosto zaslouženě. „Dlouhán se stříbrnou lžičkou v prdeli“ je odsouzen na doživotí…“Oni zhřešili…byl ale jejich hřích tak velký, že si zasloužil trest smrti…“ Každý má na tohle jiný názor. Můj je, že ne! :-D A opravdu to tak bylo? Kdo viděl, ví, kdo ne, ať na to urychleně mrkne! 1. pravidlo je – nerouhat se! No, tak to je pravidlo, který já teda zásadně nedodržuju! „Znám pár přihřátých bejků, co se na tebe třesou – hlavně na tu tvou velkou bílou voplácanou prdel!“ Fakt jo!? Tak mě by ani nevadilo, kdyby byli přihřátí! :-D Sem s nima! :-D Jako chápu, že ve vězení to musí být asi hodně tvrdý ;-)…a bez sexu to prostě nejde! Co si budeme nalhávat, že! Akorát teda nechápu, proč si to vždycky nerozdávají mezi sebou ti, kteří o to májí zájem a furt otravuju někoho, kdo o to evidentně nestojí! To aby se jeden bál, sehnout se pro mýdlo. Taky mi ta hudba (na začátku) trochu připomínala hudbu z Mafie (hra), nebo se zasejc pletu!? Taky je asi pro člověka, kterej to nezažil, těžký pochopit, proč někdo chce v base prostě zůstat!? Teda kromě bezdomovců, kteří se potřebujou na zimu někam zašít. Ale když člověk vlastně ani nic jinýho nezná…No, a taky není nad pěknou kočku z plakátu (třeba Ritu). :-) A teď už vážně! Ano, naděje je opravdu to jediné, co nám nemůže nikdo vzít! Nebudu psát nic o konci, nechci pokazit dojem z filmu někomu, kdo ho ještě neviděl (jestli takovej někdo vůbec existuje). Ale nevím, jestli to tak geniálně napsal už pan King nebo je to jen tak krásně filmově zpracováno, ale snad to někdy zjistím! Taky je zajímavý vidět, že zfilmovaní kingových děl „tak jaksi mimo jeho obor“ dopadne vždy líp (Vykoupení, Zelená míle, Stůj při mně, Nadaný žák, Dolores Claiborneová, Srdce v Atlantidě,…), než ta díla hororová (až na nějaký vyjímky, že! :-)) Ale tohle je prostě majstrštyk! Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete

Pianista (2002)

Mám ráda válečný filmy, i dramata a tento byl jeden z těch lepších. Já poslední dobou sleduju jenom samý dobrý filmy. A Pianista nám ukazuje hrůzy války opravdu zodpovědně – mrtvoly na ulici a kolem nich chodí už prostě v klidu smíření jiní lidé resp. Židé, kulku do hlavy dostane jen tak… první půlka filmu na mě opravdu působila a nějak mě i opustila nálada psát „humorný“ komentář. Prostě z těhle filmů mi nikdy není příliš do smíchu a dopadá na mě zoufalství, smutek, beznaděj, ale i čistá nasranost – z lidské blbosti, nedůstojnosti, nezájmu a utrpení. Druhá půlka už mi tak nepřipadala. Už to nebylo tak „strašný“. A dokonce jsem tam objevila i dva veselé momenty – oni teda nejsou veselý, ale mně to připadlo tak paradoxní, že sem se musela pousmát. První, jak tam furt chudák chodil s tou plechovkou okurků a druhá s kabátem! To je blbec! ;-) No, a když v tom filmu vidíte, jak to bylo právě s tím jídlem…připadala sem si jako blbec já! Protože sem na večeři smažila řízky. Tak se asi zítra postím…ono mi to neuškodí. :-)

Million Dollar Baby (2004)

Další koment na přání…O boxu přece jenom něco málo vím (máme to v rodině). Herecký koncert dvou bardů Eastwooda a Freemana netřeba vychvalovat, ale Hilary je třeba chválit a chválit! Tahle kráska mě zaujala už ve filmu Kluci nepláčou. Mám prostě ráda drsný holky, mám ráda herečky, který umí zahrát naprosto bravurně „zvláštní“ role a nemusí se furt producírovat v lodičkách a minišatech (nebo jak se tomu nadává!). „Pocházela z díry, ve které už ani lišky nedávají dobrou noc.“ No, tak já taky v takové díře bydlím a věkově mám nejvyšší čas začít boxovat! :-D Tak jsem se do toho filmu zažrala, že sem začala trénovat s Maggie, až sem si málem sejmula noťas! ;-) No, jenže já bych musela boxovat v supertěžké váze a ne ve velterové! :-D Taky srovnat její „kozičky“ s mojema…asi by mi malilinko překážely. :-D Tak vidím, že box budu muset přenechat někomu jinýmu, protože já bych asi dostala K.O. v prvním kole i od takovýho Bouchače. Natož se ještě utkat s nějakou východoněmeckou medvědicí! Taková svině to je! To bylo nečestné a nesportovní takhle zaútočit! To by Mirek Dušín nikdy neudělal. Zaujaly mě taky rozhovory s knězem…“Žádní polobozi nejsou, do prdele!“ „Neměl byste pár minut na neposkvrněné početí?“ Taky by mě teda zajímalo, jak se dostane ten led do plastovky, když to hrdlo je tak úzký! :-D A takovou rodinu jakou Mo Cuishle měla, tu je radost pohledat. Pořád jsem nevěděla, jestli dám čtyři nebo plnej počet, ale konec mi to jasně ukázal! Jelikož sem si o tom filmu nic nezjišťovala, myslela sem si, že půjde o Rockyho v dámském provedení. A ejhle, sem se trochu sekla. Konec opravdu výbornej!!! Ale opět u mě žádné slzy! Já sem fakt hrozná, já vím. Asi se budu muset podívat na nějakou romantickou kravinu s tím blbem Hughem Grantem nebo co? Ale to bych se spíš nasrala! Tak budu muset na slzavý údolí ještě chvilku počkat. :-)

Veřejní nepřátelé (2009)

Tak kdo jinej by měl hrát Johnnyho D. než samotný Johnny D., že! :-) On prostě umí zahrát úplně všechno! Navíc jde o gansterskej film a ty já moooc ráda! Zbraně, mafie, gangy – to je moje. A vidět Džoníka střílet z Thompsonu a BARu je taky pohádka. A jak mu to v tom klobouku sluší!!! Jo, jo Johnny v klobouku - to mám ráda ;-). Trochu mi teda občas vadil ten jeho maskovací knírek, ale naštěstí ho nenosil tak často. Trochu té romantiky tady taky odpouštím (tak je to přece jen životopisný), ale přece sem jen čekala o malinko víc akce…taky jsem to měla v jakési blbé kvalitě nebo co a tak mi někdy připadala trochu roztřesená kamera a taky se mi zdálo, že mi chybí kus spodního obrazu…ale za to si můžu sama, že. Hudba se mi celkem líbila. A takhle zacházet se ženskou u výslechu!!!?? To byl teda frajer! Taky už konečně vím, jak Johnny říká svému „nástroji“…je to princ Albert! :-D Zvláštní jméno. ;-) Tak furt lepší než třeba Franta nebo jak si to ti chlapi vždycky pojmenují! :-D Takže „Budete mrtvý hrdina nebo živý zbabělec?“

Forrest Gump (1994)

Sem to neviděla asi deset let! Si nemůžu pomoct, ale vždycky když vidím sedět Hankse na lavičce, tak se mi vybaví Pre-Concert Spoof Video od Ozzyho! :-D Já bych ho asi taky „vyfakovala“, kdyby mi tam vykládal takový kraviny! :-D Chtěla jsem na to kouknout jen, protože jsem to právě tak dlouho neviděla. A ani jsem si nepamatovala, že to byla taková sranda! Tady se prostě musíte smát, i jakože fakt smutným věcem: „Maminka měla rakovinu. Umřela v úterý.“, i těm strašným: „Tatínek je měl rád…pořád je líbal…“ No jo, když je manžel na „dovolené“ ;-) …mamince opravdu na vzdělání záleží! :-D (napodobit to, jak Forrest reagoval, se v textu jaksi nedá! (jinak bych to samože udělala) :-D Já ani nevěděla, že ten vlasatej, zarostlej týpek (poručík) na vozíku byl Sinise (sem ho asi v té době ještě neznala). Prostě Gump je borec! To, co zažil by stačilo na několik životů! :-D Naučit Elvise tančit, vystudovat univerzitu (jako nejlepší hráč americkýho fotbalu), narukovat do armády a pak jít do Vietnamu – sem nevěděla, že to tam byl samej “výlet“ a maximálně vás tam může něco kousnout do zadku, taky se tam naučíte hrát pinec na světové úrovni – pak taky můžete odhalit aféru Watergate, no a až se otrkáte a bude mistr v lovu krevet, můžete za ušetřenej peníz (bacha se „z“ a „í“ :-D) investovat do „firmy přes ovoce“ a pak přes tři roky utíkat, jen tak.... a jiný podobný věci… Já teda nevím, kdo je váš „nejvíc nejlepší kamarád“ „nebo tak něco“, ale tenhle film je prostě něco jako život! :-) „Život je jako bonboniéra - nikdy nevíš, co ochutnáš!“ A já bych ochutnávala! ;-D Ano, tento film je nádhera sama…ale zase se u mě nedostavilo dojetí a slzičky (na závěr). Nejsem já třeba cynik?! :-) Tak asi si budu muset ještě chvíli počkat… Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete

Sirotčinec (2007)

Právě jsem se na to dodívala, takže jde opravdu o momentální pocit! Já do toho šla natěšená, jak nikdy. Čekala jsem nějakej pořádnej horor, u kterýho se budu bát. Zachumlaná do deky. No, a to sem neměla dělat! Neměla jsem se na to těšit jako na horor! Šlo spíš fakt jen o nějaký to mysteriózní drama, nebo kam to zařadit. Pěkně mě sral zvuk. Byť originální divko, tak při mluvení bylo slyšet prd a když jsem to zesílila, tak sem se fakt dvakrát lekla! U hudby. :-) Prvních 20-30 minut jsem se dost nudila. Pak hledání pokladu…to mě docela baví (i když kdyby mi někdo, byť v zápalu „hry“ vlezl do baráku v zapísčených botech, tak ho asi zabiju! :-) Ta maska nebo kápě byla fakt trochu děsivá, ale „nejhorší“ záběr celýho filmu bylo trhání nehtu! To mi fakt dělá zle, tím by mě mohli mučit! :-) Po „sanitce“ jsem se trochu probrala. Taky to byla první a poslední akce hororu. Fáze hypnózy a nahlédnutí do „onoho“ světa…to mám ráda, to mě zajímá a baví…ale pak zas stagnace. Asi bych dala jen tři, ale za ten závěr…dobře jednu přidám (i když se něco podobnýho dalo čekat). No, třeba si to do rána ještě rozmyslím…a teď se jdu ještě podívat, jestli se mi někde neválí nějaká indicie od dětí, který si chtěj hrát…tak třeba už tu zítra nebudu a zůstanou čtyři! ;-) A co o tomhle filmu (slovo horor záměrně vynechávám) říká „moudrá“ kniha? „Sirotčinec je na první pohled rovněž (odkaz na Prince bez království – to se mi mimochodem líbilo víc) politicky laděný (fakt jo???), lze mu rozumět jako potlačované vzpomínce, přičemž předobrazem psychologického potlačení jsou reálné represe frankovského režimu.“ Bože! Proč tak šroubovaně!!! Sem asi blbá, ale frankovský režim!? Tak to sem to asi teda vůbec nepochopila! :-) Sem asi studovala špatnou školu nebo co?! No nic, tyhle „kecy“ jdou mimo mě…nechám je odborníkům…Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Tohle bylo teda žrádlo! Naprosto geniální akce! Na začátku jsem se trocha vyděsila, co mě čeká – myslím tím záběry na chudáky Somálce – to mi nedělá moc dobře – si pak vždycky člověk uvědomí, ať je rád za to, že má co jíst! A že by Bloom tady vypadal na 12?! :-) To snad ani ne, bylo mu jednou tolik (i když hrál osmnáctiletýho). Taky si tady moc nezahrál :-) No, mu stejně nejvíc sluší ty blond vlasy v PP. A za trest čistit latrínu jazykem?! Tak to se snad nemůže dít ani v americké armádě! Nebo jo? :-) A jako některý záběry byly fakt dost jedlý! Paráda! Si nejsem jako úplně jistá, že rozkaz zachránit ty čtyři nebo kolik jich v tom Black Hawku bylo, byl úplně ten nejlepší nápad! Pan generál je tam sice nechtěl nechat, to je jistě krásné gesto, ale nevím, jak by velel a tohle řešil ve II. Světové! Nakonec tam „nechal“ chlapů 19. Já bych ho za trest hodila mezi ty povstalce i s tou jeho žvýkačkou v hubě! Tak ještěže za to aspoň převzal plnou zodpovědnost. Bych se ani nedivila, kdyby za to doslat nějakej ten metál. A by mě zajímalo, jak se asi cítili páni nahoře, kteří odmítli do akce poslat Lockheedy. Zase šetřej! :-) Ne, teď jako fakt. Sem si hryzala nehty až do konce! :-D Tak nějak by měl válečnej film vypadat! Jo! A ani se u mě na konci nedostavil žádnej smutek. Sem si myslela, že si popláču a vono nic! :-D Tak třeba příště. A já teď jdu sestřil pán nepřátelských gangů ve Scarface (ať i já užiju nějaké té akce)! ;-)

Zjizvená tvář (1983)

A jedem. Další mafiánskej film je tu. Pacino je prostě borec! Se mi zdá, že až moc velkej frajer z něho je, pořád s doutníkem. :-) A jistěže se zamiluje do buchty svýho šéfa, Elviry. A to byla první chyba. A další porušení lekcí…Lekce číslo1: Nikdy nepodceňuj chamtivost toho druhýho. Lekce číslo2: Nešňupej vlastní zboží. Tak vidíš Tony, kdybys to byl býval dodržel… Scéna s motorovkou…super! „Budeš to muset hodně cvičit, musíš se učit, protože ženský milujou lízání.“ Manny to evidentně s jazykem umí a taky ví, o čem mluví ;-)…já bych mu teda facku za nevhodné chování nedala! I když to není můj typ. Ale on by asi s takovou nabídkou nepřišel zrovna za mnou! Takže zasejc nic. :-D A o krásně perverzním skoro závěru radši pomlčím. :-) A já se budu muset asi podívat na nějakou normální pohádku, ve které se nemluví o sexu, jinak se z těch sexuálních komentů nevyhrabu! :-D Evidentně prachy, fet, chlast a děvky (nebo to je spíš manželství!) můžou člověka dost změnit! Ale já bych se třeba mafiánem stát chtěla…jen si dávat větší pozor na propírání peněz a ty předchozí věci. A kdyby to Al tak nepřeháněl s koksem (jako ty poslední lajny a kopce, který dával!?), tak to mohlo dopadnout jinak. A já se teď tak krásně navnadila, že jdu do Playstationu hned strčit hru Scarface. Ještě sem ji nehrála a myslím, že by to nemuselo být špatný. A už se těším na závěrečnou scénu…a aspoň se na chvilku tím mafiósem stanu ;-) Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete