Cesta do ráje (1997)

Působivý film. Válečné zajatkyně, přežívající v tvrdých podmínkách v japonském táboře, které musí snášet nejen hrubé zacházení od svých věznitelů, ale nakonec bojovat o přežití kvůli nedostatku jídla a o samotnou důstojnost a víru přežít. O to se alespoň trochu snaží založením vokálního orchestru. Myslím, že by dnešní ženy měly tento film vidět, aby si uvědomily, že byly a jsou na světě horší věci než neoholené nohy, odložená návštěva kadeřníka, nenalakované nehty a starost o to, který zákusek si dát, který má méně kalorií... Snímek, ač končí happyendem, mě nerozbrečel, protože to ani moc veselý konec není - spousta žen věznění nepřežije. Nejdrsnější na celém filmu je ovšem samotný fakt, že je natočen podle skutečných událostí...

Hulk (2003)

Ne, to fakt ne! Já komiksy nečtu. A ani je nevyhledávám u filmu, ale chtěla jsem tomu dát šanci. Zvládám proměny lidí v silnější akční hrdiny, ale tohle bylo trochu moc. Přes hory a doly jako laň skákající zamilovaná zelená příšera, která vypadá, že se každou chvíli rozpláče, která roztáčí nad hlavou tanky...i ty efekty nebyly dobré. Asi už jsem na takový hrdiny stará. Vždyť já si teď uvědomuju, že ani pořádně nevím, o co tam šlo. Aha, o nějaký pokusy s DNA? Už si vzpomínám...celou dobu jsem čekala na to, až se tam ta zelená věc objeví a když už se konečně objevila, tak šel celej film do kopru. Jedna hvězda za to, že jsem to vydržela do konce (ale nejsem si jistá, jetli jsem u toho nezchrupla). Jedno vím jistě. Už nikdy více!

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Dlouho mi vrtalo hlavou, co může nést název Pyramida hrůzy a vysílat se jako dobrodružný film v sobotu odpoledne. Asi nějaká hrůza?! Ale opak byl pravdou. Byl to výborný film nejen pro děti (mládež). Připomínalo mi to - atmosférou, školou, nenechavostí hlavního hrdiny - Harryho Pottera. Jen chyběla kouzla. Kdyby to nebylo natočeno o tolik let dříve, řekla bych, že to někdo obšlahnul. A nebylo to potom naopak? Že by byla jen náhoda, že Chris Columbus, který napsal scénář, natočil o několik let později Harryho Pottera (jedničku a dvojku)? Jelikož za produkcí stál Steven Spielberg, asi se na efektech moc nešetřilo. A bylo to vidět. Halucinogení stavy byly udělány dokonale. A i když tento Mladý Sherlock Holmes nemá literárně s tím klasickým nic společného...ale kdo ví, mohlo to tak být (připouštějí i tvůrci snímku) :-)

Smrt přichází v bílém (2003)

Jak se tak dívám na ostatní komentáře, nejsem si jista, že jsem viděla stejnej film. Ani jsem se nějak nebála, a to jsem na to koukala v noci. Lekačky se daly předvídat, závěr taky nic překvapivého (mohli zařvat aspoň všichni, když už), málo morbidních scén a nejvíc mě srala celá rodinka, která byla celou dobu tak nějak v pohodě. No a ten českej název, to je fakt hrůza! (jako nějakej špatnej thriller o vraždícím doktorovi) Humor spojenej s hororem mi nějak nevadí a nejlepší byla nakonec vyšinutá matka. Trocha toho napětí to víc jak na tři hvězdy nevytáhne.

Volver (2006)

Můj první Almodóvar. A musím říct, že se mi to líbilo. Film, ve kterém prakticky hrají jen ženy a jeden muž (ovšem zavřený v mrazáku), je pro mě ukázkovým příkladem spojení drama a komedie. Krásná Penélope snažící se zbavit těla svého manžela, její pošahaná sestra, která pořád věří tomu, že matka, která u ní bydlí, je duch a ještě víc pošahaná matka, která ji to nevymlouvá, podaly opravdu skvělé herecké výkony.Výborně je doplňují Raimundina dcera, která zabila "svého" otce a blízká přítelkyně, která umírá na rakovinu a snaží se zjistit, zda její matka žije. Nejlepší na celém filmu byl ovšem závěr, který překvapil (narozdíl od jiných filmů, kde zneužívání je tak skvěle zakamuflováno, že o něm víte hned v prvních minutách). Jestli i ostatní filmy v režii Almodóvara jsou taky tak dobré, tak se na ně těším a klobouk dolů.

Buď, anebo (1954)

Opět mě překvapilo, jak dlouho může trvat, než se k nám dostanou dobré komedie (dabing 2009). Maggie, dcera obuvníka a alkoholika, který ji považuje za starou pannu (ve 30) a který je smířen s tím, že se už nikdy neprovdá a zůstane mu na krku, je opravdu žena činu. Rozhodne se, že se provdá za ševce svého otce a společně se trhnou. A nezabrání ji v tom nic. Ani, že dotyčný švec o ni nemá zájem a že má snoubenku. V jednom dni stačí odejít od otce, vypůjčit si peníze, pronajmout si obchod, uklidit ho, zařídit ho a večer spokojeně sedět u stolu a štupovat. Během následujících dní dotlačí chudáka ševce k oltáři, sestrám zařídí věno a vdavky. A tahle její ráznost vede k tomu, že se do ní švec zamiluje, obchod jim prosperuje a nakonec se oba vrátí k otci a rozjedou spoječný obchod. A Meggie (Brenda de Banzie) skvěle sekunduje poslušný nevzdělaný a tak trochu trdlo, John Mills: "Já jsem teda přišel" (na rande). "Já vím, nařídila jsem vám to!" :-)

Strach nad městem (1975)

Akčí hrdina Belmondo a jeho kasdadérské umění: Belmondo na vlaku metra v jeho plné rychlosti (ten dopad vždy před tunelem...), Belmondo na střeše (neuvěřitelně dlouho) záhadně uskakující všem kulkám, Belmondo v autě honící motorku, která mu neuniká ani v centru Paříže, Belmondo na laně visící z vrtulníku a proskakující oknem (celá zásahová jednotka jde až za ním), Belmondo mlátící vrahouna hlava nehlava....prostě Belmondo. Celkem dobrá kriminální zápletka a na rok 1975 určitě i dobrá kriminálka jako celek. Dnes už jen průměr.

Šťastné míle (2007)

Putování nesourodé trojice australskou pouští se povedlo. Irácký stavební inženýr, který je se svojí připravenou formulkou schopen požádat o azyl jakoukoli lidskou bytost, mladík z Kambodže, který má na papírku napsané jméno a adresu svého otce a je odhodlán ho najít za každou cenu, neustále opakující "I´m going to Perth" a rybář, který je tady vlastně omylem, protože podpálil svému šéfovi, který uprchlíky do země dopravil, loď. A ti tři se hádají, schází a rozchází a putují pouští a hledají civilizaci. V pátách mají tři "šikovné" vojáky, kteří si myslí, že pronásledují snad nějaké tajné agenty. A tohle vše je doplněno vtipnými hláškami, situacemi a výbornými střihy... Opravdu dobré!

Bakaláři - Romance do růžova (1987) (epizoda)

Tak jistě, že to žádné kvality nemělo, se stupidní zápletkou (napřed nudného "dědka" nechce a když ji málem přiotráví houbami, tak se do něho zamiluje nebo co). Vždyť je to televizní třicetiminutovka o dvou hercích. Dokonce i prostor chaty byl natáčen ve studiu... Ale některé hlášky se mi líbily: "Vy se na mě asi zlobíte...ale já za to fakt nemůžu." Myslím, že televizní filmečky mohou být horší i lepší. Tento je něco mezi. A_FISH: :-)

Na každého jednou dojde (1960)

Kdybych si nepřečetla, že tam hraje Peter Sellers, asi bych ho ani nepoznala! Jo, jo, jsem ten typ, kterej ho zná jen jako potrhlého komisaře Clouseaua. Zde tedy o něco mladší, mužnější a značně chytřejší :-) I po padesáti letech jde o povedenou komedii, ve které je vidět, jak to může ve vězení vypadat, když tam jsou dobří bachaři, jak z něho jde utéct a pak se nepozorovaně vrátit a jak ukrást diamanty a pak zase o ně přijít a spoustu jiných povedených taškařic. Fakt mě to bavilo. Je škoda, že se k nám takové filmy dostávají z takovým zpožděním (dabing 2009).