Noe (2014)

Po delším uvážení, jsem se rozhodl udělit 4*. Ne za to jak by herci hráli, nebo jaká byla režie, ale z toho důvodu, že myšlenka, zabývající tento film je vlastně dokonalá. Svět, jako zkažené místo vystřídá místo, plné čistoty a krásy. Není to možná ani nadprůměrný film, spíše spadá do šedi, nýbrž já jsem si našel to své v té myšlence. Pár plusových bodů ode mě získali i The Watchers, jako kameny nabalené ztvrdlou hlínou a blátem, s duší světla.

Grandhotel Budapešť (2014)

Film, natočený úplně jiným stylem, než jste zvyklí. Zvykl jsem si hned a musím říct, jak parádně, ať už Fiennes, Dafoe nebo Revolori své úlohy naplnily. K tomu ani není co moc dodat. Snad jen, že to byla skvělá myšlenka od autora, něco takového vymyslet, něčím se inspirovat a uskutečnit to.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Celkově, když Dead Snow 2 srovnám s prvním dílem, je to jako nebe a dudy. Potenciálem, vtipnými scénami, je to nesrovnatelné. Tady alespoň už o něco jde, ne jako v prvním díle, kde to bylo takové "mrtvé." Smál jsem se, bavilo mě to a nelitoval bych na to jít do kina. Předčilo to i Zombieland. Je to snad nejvtipnější film, co se týče zombies. Pět let od jedničky a jak se to vydařilo. Všichni co máte rádi zombíky, nenechte si tenhle díl ujít. Je to nenasytná porce, která Vás nasytí.

Kapitán Phillips (2013)

Více jak dvouhodinové drama o skutečném příběhu. Se závěrem vynikající Tom Hanks a musíme pochválit kamery, protože si představte ty různé akční situace, jak těžce se to muselo točit. Jsem nadmíru spokojený, i když v mém podání to není na plný počet hvězdičkového hodnocení. Jistých 80% si tento film udrží, jako nic. Člověka to vede k zamyšlení, jestli piráti přepadávají nákladní lodě kvůli vlastnímu prospěchu, nebo protože oni a jejich rodiny nemají co jíst? Podle mě obojí. V tomto filmu bylo nabízeno 30 000 amerických dolarů, ovšem nenasytní Somálští piráti nabídku odmítli a požadovali 10 milionů dolarů. SEAL Team situaci vyřešil asi nejlépe, jak to šlo. Vše je risk, ale bez riskování, bůh ví, jak by to všechno dopadlo. Odvaha kapitána Phillipse, když skočil do moře a snažil se plavat k záchranné lodi, je až srdcervoucí. Bavil jsem se filmovým zpracováním, ovšem, byl jsem smutný z toho, že se taková věc stala, stává a nejpravděpodobněji i bude stávat a ne každý bude mít takové "štěstí."

Noční jízda (2013)

Ledový herecký výkon, který jemně narušily slzy. Vynikající nápad uskutečnit film v jednom prostředí (auto), s řešením nastávajících i současných problémů za jízdy. Tom Hardy je jeden z mých nejoblíbenějších herců, jeden z důvodů proč jsem se díval. Určitě nic, co by Vás zklamalo ať už svým pojetím, nebo výkonem hlavního (jediného) herce. Super, skvělé, krásné.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Když jsem na to šel do kina, těšil jsem se. Ovšem v kině nám řekli, že jim neposlali aktivační kód ke spuštění filmu, takže jsem odcházel se sklopenou hlavou a menší frustrací pryč. Těšil jsem se ale oprávněně. Velice netradiční, dokonce vtipná komedie, na kterou se vyplatí podívat. Jsem rád, že někdo takový film natočil, je to netypická komedie, u které nebudete litovat 114.minut strávených u tohoto filmu. 4* Oprávněně.

Hannibal (2013) (seriál)

Série 1 - Má vzestupnou tendenci. Na začátku, si říkáte, že nic moc. Ovšem díl od dílu je lepší až úplně nakonec 1.série. Série 2 - Více psychopatická než 1. Není to špatné, jen bude těžší první překonat. Uvidíme, co nám přinesou díly ve trojce a jestli dovedou autoři navázat nijak špatně.

Divoký Stomp (2007)

Konečně aspoň malý příběh, kde to není jenon o tančení. Sice je pointa velmi tenká avšak hned na začátku, i tak tenhle film vyzdvihnu výš. Je to takové to, že se na to dá v pohodě dívat. Viděl bych to okolo 70% za úspornou, ale zřetelnou kreaci.

Crazy Joe (2013)

Plačícímu Stathamovi? Za 4.