Dogani (2011)

Učitel který přijíždí do města učit sluchově postižené děti, které jsou zneužívané místními pracovníky školy, nevyjímaje ředitelem školy, vás musí nejen dojmout, ale i pořádně chytit za srdce. Velice zřejmé, jak je to reálné. Skvěle zpracované a tak dále a tak dále.

Odvlečen (2007)

100% a proč? Tenhle film se skládá z malých a velkých skládaček. Ta velká a jediná která by nás měla zajímat je Jake Gyllenhaal. Proč? Protože jeho emocionálně vyrovnaný výkon s komplikovanou americkou politikou a teroristickými výbuchy vám přinese jeden velký výbuch, který je právě americká politická situace, tady v podobě CIA v čele s Meryl Streep.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Po shlédnutí všech dosavadních 22. dílů, musím přiznat jak jsem se v celé první sérii vžil do role právníků, obhájců nebo státních zástupců. Harvey Specter je pro mě novou oblíbenou seriálovou postavou. Spolu s Mikem Rossem se do toho pořádně obuli. Ve druhé, desetidílné sérii už jsem neměl tak jiskřivý pocit. Každopádně jsem shlédl 21.dílů během 4.dnů. Nepočítám pilotní díl, ten jsem viděl již dříve. Velké plus. Už se těším na 3.sérii. 1.1.2013 !

Mistrův syn (1978)

Jackie Chan je opravdovým mistrem svého oboru. Tenhle film je hoden nosit druh akční komedie! Naprostá fantazie jak se střídaly bojové scény s vtipnými momenty a poté dohromady. Tenhle film si budu dlouho pamatovat a po nějakých čtyřiatřiceti letech patří k opravdové špičce mezi svým žánrem! Málo co mě tak nadchlo a zvedlo náladu. 10/10

Zlo mezi námi (2003)

Nevím, zda-li je to nejlepší Švédský film, jelikož jsem neviděl všechny. Ale určitě můžu říct, že je to jeden z filmů, který řadím na špici z dosavadního vidění. Klacky hozené pod nohy a stále se dá něco dělat, aby jste nebyli za slabocha. Možná je to tady maličko přibarvené, ale stejně se mi dostal pod kůži svou výjimečností z jiného prostředí internátní školy. 9,5/10

Nedotknutelní (2011)

Napadlo mě jen, že Omar je vážně neskutečný borec. Další myšlenka byla mířena na François Cluzeta, který mně připomíná Dustina Hoffmana. Což o to jak to oba dva zahráli. Jenže člověk musí pochopit ten vynikající důvtip, který zde byl přenesen. Dost často jsem se smál kvůli Omarovi a jeho širokým úsměvům. Neříkám, že je to něco převratného, ale je to o dost lepší, než většina zbytečně natočených filmů o ničem. 9/10

Hra (1997)

Hra mě donutila hodnotit pěti hvězdami kvůli precizně promyšlenému Fincherovskému plánu. Michael Douglas se při natáčení asi zapotil.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Ten film dělají především dvě věci. Ta první je můj oblíbenec Guy Ritchie, který to vše natočil velice dobře. Tou druhou věcí je obrovská vyrovnanost hereckých výkonů. Musejí vás zaujmout všechny, protože tak to je. Takže filmový debut Jasona Stathama a Vinnieho Jonese byl vydařený. Zásadní plus vidím v tom vtipu. Je snad skoro bezchybný. Nechybí tomu skoro nic, včetně humoru. 9,5/10

Velká ryba (2003)

Kroutil jsem hlavou. Ani jsem nedutal a hltal zároveň tohle sousto. Tim Burton je pro mě nejlepším režisérem! Dokázal skloubit fantasy s realitou. Donutil mě k absolutnímu soustředění na film. Donutil mě si říct " Ano, ten Tim je opravdový mistr." Nechápu to, já to prostě nechápu jak to udělal. Prostě jen vím, že je nejlepší. 10/10