Biskupova žena (1947)

Andělé jsou naši neviditelní souputníci a přicházejí včas, když je potřebujeme. Jenže co když anděl, který přišel s původním záměrem pomoct je ten, který potřebuje pomoct nejvíc? Co se stane, když anděl potká anděla na Zemi a bude chtít zůstat !?

Život je krásný (1946)

Když je váš život na doraz, protože jste ten hodný George a vždy někomu pomůžete na úkor svých snů a ideálů. Najednou přijde den blbec a vše se vám sesype jako domeček z karet…a tak potkáte svého anděla a můžete si přát… Ale je skutečně to, co si přejete, to po čem opravdu toužíte? Za mě jeden z nejinspirativnějších filmů jaké jsem kdy viděla.

Cena medu (1986)

Nerozumím nízkému hodnocení tohoto výborného,  napětím vystavěného příběhu, na záchranu malého chlapce. Sled několika chyb, s kt je dej velice napínavý a závěr velice nejistý. Rozhodně pozoruhodné dílo.

Zimní prázdniny (2023)

Jedno velké nečekané dobrodružství svede do kupy několik nesourodých a osamělých duší. Vánoční čas, kdy i nejotrlejší zlobr zjihne a otevře své nitro, se všemi slabostmi a strastmi, ale i křehkostí, lidskostí a něhou. Vskutku nádherné dílo.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Tomu filmu nejde nic vytknout… až ný tu prokletou stopáž. V posledních letech jsem vnímala p. Scorseseho jako režiséra za zenitem, ale tímto atmosférickým, poutavým příběhem si získal mou pozornost, který ji udržel až do samého konce. Nejpůsobivější byl herecký projev Lily G - tak neokoukaná, přirozená a charismatická bytost se na plátně nevidí. De Niro jako zákeřný lstivý stařík je v nejlepší formě. Rozhodně nelituji těch 206 minut.

Zázrak v New Yorku (1947)

“Věřím v Santa Clause”…není to, v co všichni doufáme, aby se stalo malinké kouzlo!? V této uspěchané a konzumní době, kdy jsme zapomněli duchovně žít, mají být svátky dni klidu, duchovního zastavení a důvěry v to, že zázraky se dějí, i když zdravý rozum popírá.

Christmas in Connecticut (1945)

Roztomile naivní vánoční film s neokoukanou B Stanwyck. Celkem dobrá zápletka, vtipné dialogy, ale  nefungovalo na mě zde kouzlo Vánoc.

Nátlak (1959)

Hned po úvodních minutách filmu jsem poznala, co vykrádali filmoví tvůrci “Columbo jde na univerzitu”. Dobrý námět, ale celkově sleduji příběh ve skocích, také bych očekávala lepší vývoj postav (chlapci jakoby v druhé polovině zamrzli). Nepochybně  vítaným oživením je zde Orson a jeho velká závěrečná řeč, mířící do našich srdcí s dávkou empatie, lásky a humanismu.

Ben Hur (2016)

Toto je omyl…režisérova sebevražda! Nepochopím za živý svět, co vedlo Bekmambetova k myšlence vzkřísit tak báječný originál do strašlivé, nudné zívačky. Pryč s tím…

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

V dnešní uspěchané době je stopáž tohoto snímku zcela vítaným potěšením. Barevnost a kulisy už čímsi, pro Andresona obvyklým. Nemám však potřeba znovu shlédnout.