Samuraj (2003)

Rozděleno na čtvrtiny: poetické, krvavé, humorné, nudné. Příliš dlouhá stopáž snímku uškodila, když člověk přetrpí nudné pasáže, dostane se mu skvělého zážitku!!!

V Bruggách (2008)

Farrellova postava je tak lidsky otrávená samotným městem, že se do jeho pocitu dokážete vžít a chápete ho. S tím jeho trápením je to stejné a pochopitelné. Optimističtější postoj Gleesona mu zdatně sekunduje a s nástupem negativně rozporuplného Fiennese dostává snímek i nádech dramatu a akčního krváku. Skvělý zážitek pro každého!!!

Zombieland (2009)

Je to uklidňující mix, s výborným Harrelsonem, spoustou vtipných hlášek a scén, ale najde se prostor i pro akci a lásku. A i když jde o zombie vyvražďovačku, působí snímek spíše odpočinkově!!! Nejvtipnější hláška: Kdo je Bill Murray?

Collateral (2004)

Zabijákovi Cruiseovi aka Vincentovi věříte vše, zdatně mu sekunduje Fox. Skvělá kamera a hudba. Akorát konec... Ty Happyendy mě ubijí!!!!

Svět podle Prota (2001)

Je to oneman show Kevina Spacey v dokonale uklidňujícím filmu, s dobrou kamerou a chytlavým hudebním tématem, ve kterém se dozvíte to, co se v danou chvíli máte dozvědět. U chytrých dialogů mezi doktorem a Protem se potom i zasmějete.

Star Trek (2009)

Pro začátek, já nejsem fanouškem prvních sérií Star Treku. Ano, Nová generace, Hluboký vesmír9, nebo Voyager mě zasáhly v "mládí" a bavily, ale původní snímky v hl. rolích s Williamem Shatnerem a Leonardem Nimoyem jsou úplně někde jinde. Né že by byly špatné, ale zkrátka to není můj šálek kávy, ačkoli sem sci-fi fanoušek. Do kina sem tedy šel plný očekávání, protože fenomén Star Trek podvědomě uznávám. Snímek vás hned od začátku do konce drží v bdělosti, a obsahuje snad vše co moderní sci-fi má mít! Scény svižně odsýpají, je to chytré, efektní i vtipné a všechno do sebe perfektně zapadá, klobouk dolů před Abramsem! Také perfektní obsazení, hlavně bych chtěl vyzdvihnout herce: Zachary Quinto. Jako kdyby se pro roli mladého Spocka narodil! Simon Pegg, který bude vtipný snad vždycky! Karl Urban. Excelentní! Kostra McCoy je zatím nelépe sehraná role tohoto herce!!!

Magnolia (1999)

Důraz na osobnosti a vztahy hlavních hrdinů, realičnost a pravděpodobnost je super, stejně jako obsazení! Na druhou stranu ta pravděpodobnost je stoprocentní, takže je to jen film o životě ve kterém se může člověk v uzlíku propletenců ztratit...

Speed Racer (2008)

Dobré zpracování akčních scén a vůbec celého super barevného světa, ve kterém mi průměrné počítačové efekty nepřipadají kýčovitě, ale naopak v souladu se vším ostatním. Ale řekl bych, že to tak bylo záměrně natočeno což je geniální! Také dobré obsazení v čele se sexy nevinnou Christinou Ricci! A ten soundtrack je fakt libůstka!!!