Mechanik (2004)

Naprosto úžasný Christian "somálec" Bale. Jinak nuda...

Dějiny násilí (2005)

Tatík od rodiny Mortensen dokáže vyřešit jakýkoliv problém, matka Bello je zase sexy a to nejen jako roztleskávačka!!! Vynikající s(i)urově natočené "sebeobrany"!

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Sakra, vůbec nechápu, jak může mít tento seriál tak malé hodnocení?! Samo že není lepší jak jeho filmový bratři, ale bavil sem se u něj stejně!!! Je to ale momentální, stejně jako jak sem se ke sledování TTSCC vůbec dostal. Za vše může Summer Glau, která mě okouzlila v seriálu Firefly a okouzluje i zde. Nic proti Arniemu, ale chránit bych se nechal raději od ní! :) Dále jsou zde dobré herecké výkony a napsané charaktery, např. skvělý Brian Austin Green aka Derek "David z Beverly Hills 90210" Rees, nebo výborný neznámý Garret Dillahunt aka Cromartie. V první sérii bylo napětí a spoustu nezodpovězených otázek, že mě to nutilo se dívat na další a další epizodu, ale po přelomu sérií, jako by seriál ztrácel dech a scénáristé se začaly topit ve svých či vykradených nápadech. A v tomto duchu se nese celá, na mě až příliš dlouhá, druhá sezóna. Finále bylo po tom šokující, rozporuplné a nerad to říkám, uspokojivé!!!

Firefly (2002) (seriál)

Bezvadná směsice charakterů, v čele s kapitánem Reynoldsem. Na lodi tipu Firefly jménem Serenity není život nikdy fádní. Něco se točí okolo tzv. "práce" a nedostatečné finanční situace, něco je o vykreslení jednotlivých postav a vztahů mezi nimi, s občasnými drsnými hláškami, kanadskými žerty a skvělou westernovou muzikou! Jediná škoda je, že už nám tihle vesmírní cowboyové nikdy žádné nové country nezahrají! A Summer Glau je prostě dokonalá!

Kobra (1986)

Je to béčko, ale v lepším slova smyslu. Sly je docela v poho a nenudí. Ale nejlepší charakter hraje Brian Thompson, kterému to sluší s punčochou na hlavě a chirurgickými rukavicemi víc než normálně. Když mu přidáme ještě dvoubřitou sekeru a ostnatý boxer/nůž, máme na skladě dalšího psychopata zralého pro Jedličku. Škoda že Cobretti jenom zabijí a v podstatě žádného záporáka nezatkne, prostě B!

Repo Men (2010)

Výborný Whitaker, Law i Schreiber, těžko uvěřitelná budoucnost, neetika a spoustu krve, podivný soundtrack: dohromady to vše tak nějak funguje a baví.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Zlatej starej trpajzlik. Že sem to dokoukal, bylo jen z nostalgie. Chybělo mi více vtipnosti, ne že bych se občas nezasmál, ale do původního seriálu to má daleko... A proč tam sakra všude cpaly Blade Runnera? Už ani nemůžu říct, že sem se koukal na sit-com, to je smutný... Do kosmu Kryťáku, Listy, Kocoure, Jidáši... ...hoši z Trpaslíka, PROČ??? Proč jste mi to udělaly??? Sem nas*anej, musim si jít hned pustit všechny epizody od Konce do konce abych měl v životě klidné spaní!!!

Hrdina (2002)

Jet Li není Yun-Fat Chow, steně tak jako Hrdina není Tygr a Drak... na vysokou laťku nastavenou tímto snímkem se však minimálně Hrdina dostává, ale v žádném případě ho nepředčí! Hodně silný poetický příběh s trochu upravenou zemskou přitažlivostí (na to jsme u podobných filmů zvyklí) a skvělou choreografií!!!

Star Wars: Klonové války (2008)

Rychlý a akční videoklipový nářez je určený vesměs mladšímu publiku. Lucas se snaží rozšířit jak mytologii, tak zástup fanoušků fenoménu SW. Já, jakožto fanoušek původní sérky jsem se snažil mít vůči Clone Wars střízlivý pohled (3*), ale nejde to... Za Sílu, světelné meče, Yodu, Obi-Wana, Anakina, Sithy a mladou Padawanku Asoku (její slovní přestřelky se Skywalkerem jsou příjemným a vtipným oživením) plus1*!!!