Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Dobrodružný
  • Akční

Recenze (229)

plakát

Naprostí cizinci (2016) 

Souhlasím s uživatelem "Superpero", tolik sms a telefonátů a ještě k tomu kompromitujících za jeden večer působí příliš nereálně. Ale pro příběh a film samotný asi nutné. Komediální scény parádní, vážnější rovina už trochu slabší. Líbil se mi závěr filmu, který celý příběh posunul do takové "filozofičtější" roviny. Kdo ví, zda Genovese nenašel inspiraci zde: https://www.csfd.cz/film/114583-rodina/.

plakát

Svědek (1985) 

Weira příliš nemusím, ale tohle mi muselo sednout, jinak si to nedokážu vysvětlit. S výjimkou Forda neokoukané herecké obsazení (plné neamričanů!), působivá výprava a k tomu nádherný poetický příběh doplňuje vlastně docela originální závěr. Pro mě nejlepší Weirův počin, co jsem zatím viděl.

plakát

Štěstí (2005) 

Bohdan Sláma neřeší proč se věci postavám dějí, pokud to divák přijme, přijde si na své. A na závěr ten kontrast bezmocného Tondy mezi kozami a moderní koupelnou byl parádní a výmluvný zároveň.__________ "Co je, co se tváříš jak pochcanej hrnec!" :-)

plakát

Birdman (2014) 

Bez debat nejlepší a nejzábavnější "Batman"! :)

plakát

Hacker (2015) 

Obyčejný akční příběh rádoby naroubovaný na "cybercrime" s příliš násilně vytvořenou vendetou. Hemsworth se do hlavní role nehodí. Vůbec postava Hathawaye coby Hackera mi ani za mák nepřijde realistická. Že by počítačový expert mimo hodiny strávené za počítačem navštěvoval kurzy bojových umění?! Kategoricky ne! _____Začátek vypadal slibně a akční scény jsou vskutku originálně zpracované, ale to už od Manna dobře známe... Nesrovnatelné s "Heat".

plakát

La ciudad y los perros (1985) 

Zdařilá adaptace stejnojmenné Llosovy knihy. Básník a Jaguár jsou stejně skvělí jako jejich knižní protějšci. A ten antimilitaristický a antisystémový osten je zde, myslím si, ještě vyostřenější.

plakát

Pravidla lži (2006) 

Na české poměry film z "jiného světa": především díky zvolenému tématu, způsobu zpracování a hereckým výkonům (Langmajer se opravdu našel!). Kriminální zápletka mi sice přišla poněkud zkratkovitá, ale na celkovém dojmu to nic nemění. Překvapil mě pěkně gradující závěr. Odvážný počin!

plakát

Povídka o policajtovi (1975) 

Pěkně od podlahy tvrdá francouzská kriminálka s neuvěřitelně chladným výkonem Jeana-Louis Trintignanata. Pro mě jeden z nejlepších filmových padouchů vůbec.

plakát

Volba zbraní (1981) 

Možná poněkud zdlouhavá, ale jinak stará dobrá francouzská kriminálka příběhově založená na "prvku osudovosti" se zuřivě impulzivním Depardieurem ve vedlejší roli. Upoutal mě kontrast průměrnosti až chudoby v podobě šedivých a neosobních paneláků s venkovským sídlem monsieura Montanda. Krásná ústřední skladba Philippa Sarda.

plakát

Gravitace (2013) 

Dokonalé vítězství úchvatné formy nad nijak "objevným" obsahem. A to patetické postavení se na nohy doktorky Stoneové si mohl Cuarón odpustit.