• Pohádka

Velká sýrová loupež (1986)

Tohle jsem baštil jako malý, už jsem to dlouho neviděl a asi to ani dohledávat nebudu, nechci si zkazit skvělý dojem ..

Okresní přebor (2010) (seriál)

Takhle nějak to vypadá i v tom našem vesnickém mančaftu.Parádní sonda do duše fotbalových srdcařů.:)

Nám se to stát nemůže (1986) (TV film)

Nemohu začít jinak než poklonou panu Nárožnému, svou roli zde zahrál naprosto fantasticky, proti němu byli ostatní prostý kompars ...Major Zeman pronesl asi 3 repliky, neboť úžasem nemohl ani pořádně mluvit.Vránová se snažila vyrovnávat Nárožnému ale přes veškerou snahu působila křečovitě.To už se mi víc líbil celkový projev Lucie Juřičkové, proti "sestře" Gajerové, která mi nebyla moc sympatická ..Dobré cameo Vladimíra Dlouhého ale prim hrál už výše zmíněný..Kvůli němu, za mně 80%.

Španělská paradentóza (1986) (TV film)

Nárožný jako náčelník kriminálky v bílém plášti ano, Bohdalová coby svačinářka také ale Kopecký už lehce přehrával a vyzněl trošku lacině..Veškrnová to zvládla obstojně ale už mně dokázala pobavit i lépe ..Nejlepší byly epizodní výstupy dalších známých osobností našeho filmu, zejména pak žlučníkář Kopřiva, řezník Lábus či policista Skopeček..nejprotivnější byl ten malý kluk, mohli vybrat někoho sympatičtějšího ..

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Lze si jen domýšlet, co by zvládl natočit, kdyby měl k ruce současnou filmařskou techniku a zda by ji vůbec přijal, když dokázal ohromit tehdejší svět ručně kreslenými dekoracemi a výrobou triků ve velmi skromných podmínkách.Byl to génius své doby a má stále vliv na dnešní mistry stříbrného plátna, kteří z jeho odkazu čerpají ..

Creed (2015)

Pro mě to je jasný "Rocky 7", sice se děj točí kolem Donnieho Johnsona ale divák a fanda Rockyho stejně čeká na to, co udělá Stallone, jakou hlášku nebo moudré poselství ze sebe vypraví atd..Creed je velmi emotivní, místy i velmi vtipný, což se táhne celou sérií a je dobře že se od toho ani tenhle film neoprostil..Představitel mladého Creeda opravdu jako by z oka vypadl Apollovi a to doslova, naprosto stejné oči, casting se povedl dokonale..Ve filmu se mi líbily vizitky boxerů, je to zpestření.Hltal jsem to se zatajeným dechem a užíval si každou chviličku, i když souboje byly opět velmi absurdní a nereálné, děj místy kýčovitý až běda ale já na postavu Rockyho Balboy zkrátka nedám nikdy dopustit, je to můj idol už od dětství, takže jsem vůči němu zaujatý, tak proto plné hodnocení ..!!!

Saturnin (1994)

Velmi vtipná podívaná, je velmi zábavné sledovat Saturnina při svérázném plnění rozkazů, které mu ukládá jeho velmi umírněný pán ..perfektní výkon Ondřeje Havelky a Oldřicha Víznera, neméně působivé jsou i vedlejší role, zejména Jana Synková, Lubomír Lipský, Lucie Zedníčková a Milan Lasica, v neposlední řadě pobaví i kratičké výstupy Oty Jiráka, Ladislava Gerendáše či Jitky Molavcové ..

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Silný příběh obyčejných lidí v okupovaném Československu.Skvěle natočené dílo obsazené celou plejádou osobností, kteří předvedli co v nich je, především hlavní role v podání Růžičkové, Zindulky ale i Fuchsové a mnoha dalších .Tenhle seriál by měl každý vidět, aby se lidem tolik nekrátila paměť a viděli, čím se vykupovala tehdejší svoboda ..

Cesta do Ameriky (1988)

Pecková komedie plná gagů a vtipných hlášek, Murphy v nejlepší formě, srovnatelné s mimořádným výkonem v Policajtovi v Beverly hills, to je doplněno skvělými parťáky v podání Halla, Jonese a v neposlední řadě Jackson v roli gangstera v McDowellu ..úžasná podívaná..

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Je to trochu mongoloidní ale místy to u člověka vyloudí úsměv, třeba když Ivan Mládek vysvětluje delegaci gynekologů jak to chodí v pivovaru a nebo Pinďour mluví s Vitouškem, jinak to stojí za bačkoru, viz. Sloup jako ruský mafián, Kraus jako Bossův poskok Gold, souložící Přeučil a mnoho dalších ...bída s nouzí ..