Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární

Poslední recenze (23)

plakát

TBH (2022) (seriál) 

"Já jen že jsem viděla ty memíčka, a... musíš to mít teď těžký. Kdyby sis chtěla třeba promluvit, tak jsem tady. Vím jak ti je." "Zničils mojí rodinu, můj vztah i moji reputaci! Opovaž se mi ještě zasahovat do života!" Takhle se podle Lucie Kajánkové spolu baví současná mládež. Pravda, natočit uvěřitelný teenage drama, který nešustí papírem a troufne si i něco sdělit, je těžký. Opravdu hodně těžký. TBH jenom dokazuje, jak náročnej úkol to je. Ten cringefest jsem vydržel asi do půlky druhýho dílu. Jediný, co si zaslouží pochvalu, je Martina Jindrová v hlavní roli, ale pro všechno ostatní se na to opravdu těžko kouká.

plakát

Pět let (2022) (seriál) 

Vůbec nechápu to srovnávání s TBH. To je jak srovnávat belgickej svrchně kvašenej pšeničnej witbier se zteplalým braníčkem z petky. Chápu, že to druhý má svoje konzumenty (jinak by to nevzniklo) a jestli jim to chutná, nemám s tim problém, ale belgickej witbier je zkrátka o několik levelů jinde a je na úplně světový úrovni - scénářem, kamerou, střihem, hereckejma výkonama - všim. Zpočátku jsem teda byl na rozpacích z trochu odtažitýho herectví, ale rychle jsem pochopil, že Damián Vondrášek i hlavní herci ví co dělaj a že tu nic (a nikdo) neni omylem. Herci jsou fantasticky vybraný, jenom si nemůžu odpustit poznámku, že Dana Marková tu má vzhled i vystupování, co bych čekal spíš od zastupitelky Prahy 2 za ODS než od ředitelky "woke" levicovýho nakladatelství, ale i tady chápu, že ji Damián musel posunout opačným směrem, než všechny Tereziny kamarádky. A hlavně je to moje jediná, docela banální výhrada. Jinak všechno funguje úplně skvěle. Díky za důkaz, že u nás můžou i za vlády Jana Žižky vznikat dobrý věci!

plakát

Věčný bojovník (2006) 

Finskej řemeslník, co má dílnu na předměstí Helsinek a trpí depresí, jednoho dne zjistí, že je převtělenej hrdina z čínskejch mýtů a bájí. Přijde za nim divnej týpek, začne ho učit kung-fu a chce po něm, aby dokončil svoje poslání a vyrobil mu "sampo" (ale na to, co to vlastně je, si musí přijít sám). Příběh je na první pohled totální bizár a úlet, co by neměl dávat smysl, ale je to celý nějak podivně geniální a hrozně mě mrzí hodnocení, se kterým tu tenhle film visí. Vyprávění střídá dvě časový linie - jednak reálnou ze současnýho Finska, jednak mýtickou z pravěký Číny - který se na konci filmu propojí nečekaným rozuzlením, který tomu celýmu dá smysl. Možná o něco takovýho se pokoušeli sourozenci Wachowský při natáčení Atlasu mraků, ale tady to na rozdíl od Atlasu funguje a sděluje něco podstatnýho o lidský smrtelnosti: Jadesoturi je epos o touze po věčným životu a o naději, kterou si lze zachovat i s vidinou vlastní smrti. Dlužno podotknout, že by tenhle epos nebyl ani zdaleka tak epickej, kdyby nebylo geniálního akordeonovýho soundtracku Kimma Pohjonena: za zhlídnutí ten film stojí už jenom kvůli němu.

Poslední hodnocení (1 045)

Bullet Train (2022)

03.10.2022

Zabriskie Point (1970)

02.10.2022

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

02.10.2022

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

30.09.2022

Noc s agamou (2018) (studentský film)

29.09.2022

Pět let (2022) (seriál)

29.09.2022

12 opic (1995)

27.09.2022

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

25.09.2022

Con spiro (2022) (studentský film)

13.09.2022

Reklama

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama