Cherrybomb (2009)

Můj oblíbenec seriálu Misfits konečně ve filmu. Cherrybomb je lehce nadprůměrné drama o dvou problematických týpcích, kteří potkají problematickou holku o kterou mají oba zájem. Takže originality to moc nepobralo a příběh je odhadnutelný. Pomalé tempo a nevýrazný konec. Přesto ale je britský film něco úplně jiného než vším prolezlý Hollywood a na jedno shlédnutí se mi to dostatečně líbilo.

Tron (1982)

Ve své době revoluční film sci-fi žánru a nepostradatelná inspirace pro obrovské množství novějších sci-fi. Na tehdejší možnosti počítačů má Tron dokonalé zpracování a úžasná atmosféra 8bitového světa na mě působila skvěle i v dnešní době. Bohužel hloubka příběhu moc nesplnila má očekávání a na první už šlo poznat, že jí patří až vedlejší role po originalitě počítačového světa a efektů. Ale i přesto se jedná o skvělou podívanou i pro mladou generaci. Jinak jediné co mi chybělo, byl nepopsatelný pocit, který se dostavil divákům, kteří měli možnost sledovat premiéru. Naštěstí tu ale ještě zanedlouho bude pokračování, které mi doufám alespoň trochu tento pocit přiblíží :-).

Flákači (1995)

Kevin Smith a jeho dokonalé gagy, nápady a celkový průběh jeho komedií je něco, co naprosté většině komedií chybí a něco, co z jeho komedií činí nezapomenutelné unikáty. Takže nechápu, jak jsem o Mallrats nikdy nemohl nic slyšet. Docela mě to překvapilo, jelikož se jedná o jednu z nejlepších komedií své doby. Nejspíš nikdy nezapomenu scénu ve studiu a hlášky Jasona Lee, dokonalé :-).

Spalovač mrtvol (1968)

Spalovače mrtvol jsem měl jako povinnost vidět a konečně jsem se k tomu dostal. Když ale vidím všechna ta hodnocení, připadá mi to jako až moc přeceněný film. Uznávám, že je to skvělé zahrané, hudba Zdeňka Lišky snad až zdvojnásobuje všechnu tu gigantickou psycho atmosféru, Rudolf Hrušínský roli ztvárnil dokonale, až z toho schizofrenního psychopata naprosto vyzařuje aura černého humoru a zasměje se tomu téměř každý. Na druhou stranu ale je to něco nepředstavitelně zdlouhalého a po čase, kdy už ty hororové záběry kamery se dostaly do stereotypu, jsem se málem unudil k smrti, než přišla nějaká pořádná hláška. Ke konci už mi málem duše nudou vyletěla do éteru, než jsem se dočkal nějakého oběšence nebo záběru s tyčí ( bylo mi od začátku hned jasné, že tam ta tyč neni jen tak pro srandu :-) ). Knižní předlohu ještě za sebou nemám, takže mě celkem překvapilo, že se to celou dobu tváří jako běžný film ''ze života'' a i v polovině bych dal ruku do ohně za to, že to tak zůstane a kromě hororové kamery se tu vůbec nic nestane. Mám z toho dost rozporuplné pocity, jednu dobu jsem se nesmírně bavil díky černému humoru a za chvíli jsem už málem usínal. Uvidím ještě, co to se mnou udělá podruhé a klidně i potřetí.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Zatím mám za sebou první díl a už teď mohu s jistotou říci, že se jedná o nejlépe zpracovaný dokument s naprosto neuvěřitelnými záběry a neustále musím myslet na to, jak je vůbec možné, že někdo dokázal něco takového natočit. Doufám, že někde najdu dokument o tom, jak se natáčejí tyto dokumenty, jinak mi to nejspíš nikdy nedá pokoj :-) 5 dílů je za mnou a nikdy by mě nenapadlo, že dokument bude mít lepší atmosféru a větší napětí než většina seriálů, které jsem dosud viděl. Už plně chápu, proč si to zaslouží tak vysokou příčku

(J)elita ze střídačky (2006)

Nemohu říct, že mě to vůbec nebavilo a že jsem se ani jednou nezasmál, ale chyběly mi tam nejspíš všechny základy, které od jakéhokilv filmu požaduji. Až na pár scének to byla nepředstavitelná nuda a stereotyp. Divil bych se, kdyby mi Benchwarmers jakýmkoliv způsobem uvízli v pamět na delší dobu než týden.

Zevlovat a prudit (2009)

Seth Rogen, typická komedie si nejspíš každý řekne, ale není tomu tak. Po celou dobu mi vrtalo hlavou, jestli to mám brát opravdu jako komedii, nebo drama, protože prvků těchto žánrů to tu obsahuje tak 50/50. Nakonec jsem došel k závěru, že je to naprosto nepředvítelné ( a proto ta komedie ) drama. Pokud je typ člověka, který totálně nesnáším, je to přesně hlavní role Observe and Report, neboli vypatlaný debílek s nad všechno převažujícím sebevědomím, takže vzhledem k tomu vůbec nechápu, jak jsem se u toho mohl tak moc bavit. Poklona za to, že někdo může z filmu o securiťákovi z obchoďáku udělat něco tak nečekaně dobrého.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Jeden z mála případů, kdy je pokračování lepší než film původní. A to o dost. Jednička byla zaměřená spíše na jednotlivé části jako takové, sitcomově pojaté, které měly mezi sebou minimální souvislost, zatímco dvojka je celek, který by rozkouskovaný bez návaznosti nejspíš ztratil veškeré kouzlo, které obsahuje. Je z toho tedy zřejmě pochopitelné, že se tu dost zapracovalo na příběhu, který je prostě vynikající a stejně takové jsou zde i veškeré nápady. Odnesl jsem si z toho spoustu ponaučení, hlavně o LOTRu, Star Wars a Transormers, která se dají nečekaně použít i v běžném životě a stejně tak se mi dostalo i ponaučení rasistických urážách, o kterých jsem neměl ani ponětí a které nemají moc pozitivní efekt. Ve shrnutí jsou Clerks 2 vynikající komedíí, která je prostá, z běžného života ( až na jednu událost ), na nic si víc nehraje a možná proto je také jedna z nejlepších, které může film nabídnout. Jinak ke konci si v Quick Stopu všímejte detailů a souvislostí z jedničky :-)

Honba za lesním mužem (2006) odpad!

A já si myslel, že to bude něco jako Strange Wilderness... Nebylo. trapnější demenci jsem snad v životě neviděl. Po 20 minutách jsem musel přeskakovat, takže mi celý film zabral tak 25 minut a ačkoliv jsem se porádně snažil, déle jsem na to už koukat nemohl, jelikož mě to začínalo nehorázně srát.

Černá smrt (2010)

Středověk, britský přízvuk a křesťanství aneb jedno zlo větší než druhé. Alespoň to byly mé první pocity při sledování, které následně začli polevovat, neboť ta britská středověká atmosféra byla pro Black Death jako stvořená a snad poprvé mi ve filmu ani trochu nevadila. Náboženství je sice také demence, ale na druhou stranu ani bez něj by tohoto filmu nebylo a britský přízvuk už jenom tu neuvěřitelnou a tíživou atmosféru jenom doladil, takže podívaná to byla v kladném slova smyslu neskutečná. Mít to přes 2 hodiny, tak možná ani neváhám s maximálním hodnocením, jelikož příběh, i když předvídatelný, byl stále povedený a nemohl jsem od toho odtrhnout oči. Problém je právě v tom, že to ty 2 hodiny nemá a o postavách, kromě základních informací nebylo řečeno nic, takže vidím to tak, že z velice pozitivních pocitů, které mám teď, za rok už nebudu mít absolutně nic a nejsem jediný, kdo na to pod vlivem novějších a novějších filmů zapomene. 3,49*... Jinak bych to musel zaokrouhlit nahoru :-)