Jonah Hex (2010)

Drsňácké kecy a flashbacky, které na poslední chvíli zachrání situaci... Tak to mě už omrzelo v deseti letech. Josh Brolin tu dokonale předvedl největší suchara v historii filmu, gratuluji. Jinak western s nadpřirozenými schopnostmi a superzbraní sice zní hezky, ale rozhodně ne v tomhle podání.

Skandály ze života zvířat (2008)

To bylo něco opravdu nečekaného. Jsem moc rád, že jsem u Strange Wilderness neřídil hodnocením. Veškerá ta trapnost a totální demence mě prostě nenechaly se ani na okamžik nesmát. Jsem fakt rád, že patřím k té menšině, které tento druh humoru připadá nehorázně vtipný. Je mi docela líto většiny lidí, která to odmítne už jenom kvůli tomu, že to je nereálná zhovadilost a nemají nejmenší tušení, že je to tak myšleno schválně. Já se takhle už pořádnou dobu u komedie nebavil a na tohle nejspíš nikdy nezapomenu. Jasné místo v TOP 10, protože mě snad žádný film ještě nikdy takhle a tolikrát nedokázal smíchy rozbrečet.

Utajená operace (2010)

Dá se říct, že pár hlášek a dobrých scén tam bylo, ale to je tak asi všechno. Vůbec jsem netušil, co se to tam děje, nebylo tam nic, co bych ještě neviděl nebo co by mě nějakým způsobem dokázalo zabavit. Prostě další tuctová blbost. Asi tak jediné, co mě dokázalo zaujmout byl trailer, jinak naprostá ztráta času.

Sociální síť (2010)

Social Network má u mě jedno velké plus, že postrádá prakticky jakékoliv nadbytečné a vedlejší informace. Tím pádem je tu za hodinu a 50 minut snad všechno, co jsem potřeboval vědět a nic míň, nic víc. Jsem tedy naprosto spokojený, až na Justina Timberlakea, který se do filmu absolutně nehodil, tak jako se snad nehodí nikam, připomínal mi ještě navíc Barneyho Stinsona a při scénách s ním mě naprosto zbavil veškerého zaujetí. Nechápu, kde ho Fincher vyhrabal.

Na tuhle nemám (2010)

Těšil jsem se na něco jako Girl Next Door, místo toho jsem dostal šok, když Elishu Cuthbert vystřídala sice pořádně kozatá, ale za to nejspíš totálně bezcharakterní herečka. Nakonec z toho byla klasická romantická ohranost s méně než pěti dobrými hláškami a vtipnými scénami. Doufám, že už leda tak kromě porna nikdy v žádném filmu Alice Eve neuvidím.

Nezapomeň na mě (2010)

Díky bohu za tento film, myslím, že nejsem jediný, kdo po shlédnutí kompletně změnil na "někoho" názor. Jinak za poslední dobu zřejmě nejlepší romantické darma, které jsem viděl a učebnicový příklad toho, co všechno se zpočátku z tuctového romantického filmu může za průběhu stát. Nemluvě o konci, kde mi málem vylezly oči z důlku.

Čarodějův učeň (2010)

Zpočátku dost rozporuplné. Naštěstí akorát Walt Disney a dokonale pohádkový začátek byly jediné věci, které mě nechaly na pochybách a kvůli kterým jsem se obával, že by to nakonec nějakým způsobem mohlo špatně dopadnout. Ale díkybohu nestalo se. Cage se zase začíná s jeho novými filmy pomalu rozjíždět ( myšleno pozitivně ), Molina v záporáckých rolích též a i když jsem tomu nevěřil, tak nakonec i hlavní role byla skvělá. Příběh byl podle klasické osnovy, kterou už jsem mimochodem dlouho neviděl, což mě mile překvapilo. Kouzla byla perfektně zpracovaná, stejně tak jako atmosféra a všelijaké efekty a nakonec co na mě mělo snad nejvíce pozitivní dopad, bylo obrovské množství vtipných a trefných hlášek a narážek. Skvěle jsem se bavil a doufám, že těch posledních 10s nebylo jen tak ze srandy a už se dělá na pokračováním :-).

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Všechno perfektně zpracované, vizuální stránka naprosto bez chyby, stejně tak jako unikátnost většiny postav, ale i přes délku filmu mi stále připadalo, že tu bylo poměrně velké množství zbytečných věcí, které neměly na příběh snad vůbec žádný efekt. Kvůli tomu byl nejspíš scénář totálně prostý, kde spíše hlavní rolí bylo celkem originální zpracování dle old-school počítačových her. Příběhu je škoda, ale i přes tento nedostatek se jedná o něco s úžasným grafickým zpracováním a všudypřítomnou originalitou, která do konce filmu jistě každého zabaví. Je to něco jako koukat na film, hrát na gameboyi a vnímat současně oboje.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Nejvíc přeceňovaný seriál, co jsem kdy viděl, je mi až líto, kolik existuje lidí, co tohle považují za to nejlepší, co může televize nabídnout. Jestli chcete orpavdový zážitek ze světa Walking Dead, zahrajte si Walking Dead The Game a zapomeňte na tenhle paskvil plný retardace a dementního chování všech, co se tam někdy objevili.

Skrýš (2010)

Každou minutu jsem očekával, kdy to už konečně ztratí tu realistickou věrohodnost a kdy se tam konečně objeví ďábel nebo alespoň v nejhorším případě přilétnou mimozemšťani. S tím ďáblem jsem nebyl daleko od pravdy, avšak nápad, na kterém je film založen, je daleko více originální a zajímavý. Problém zde je v jeho podání. Hodinu se tu neděje téměř nic a probíhá pátrání po původu ojedinělé poruchy jednoho pacienta a najednou se začne dít tolik nadpřirozených věcí najednou, že mi to začínalo připadat, jako když už autora přestal jeho film zajímat a chtěl se ho zbavit jakýmkoli možným způsobem, hlavně ať to má rychle za sebou. A tak najednou veškerá pacientova brutální schíza se vzápětí rozlezla po celém filmu, že se mi dálo, jako by si ze mě někdo dělal prdel a chtěl mi zkazit snad úplně všechno z onoho filmu. Ihned začla typická linearita stupidních nedomyšlených hororů a více odfláknutý konec jsem snad v životě neviděl.