Strážce pořádku (2010) (seriál)

Sympatická kriminálka, která neoplývá velkou akcí ani strhujícím tempem. Sází spíš na charismatického hrdinu a jeho odhodlání, průpovídky, neortodoxní způsoby vyšetřování a ochotu zastřelit každého, kdo poruší zákon. Po několika samostatných případech se objeví jednotná dějová linka, která celý příběh zvedá o notný kus výš. První série 80 %. Druhá série nastartovala ještě lépe než první. Jak jednotlivé případy, tak ústřední linie jsou výborné. A stejně jako před rokem, i tato série ve své druhé polovině téměř bez odbočky sleduje ústřední linii a zvyšuje tak kvalitu. Druhá série 100 %. Třetí série: Vítejte zpátky ve vidlákově, kde je atmosféra dusivá k zalknutí a uzavřené dohody se respektují až za hrob. Záporáků se vyloupne hned několik, což zbytečně tříští děj, ale vynahradí to Raylan přesně takový, jak ho máme rádi - pravidelně s rukou na pažbě pistole a k tomu naštvaný. Doplněno o tradiční hlášky a návrat některých starých známých. 100 %.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Pro mě velké zklamání. Film má skvělé obsazení a nadějný příběh, ale obojí vyšumí bez většího užitku do ztracena. Připadlo mi, že obě dějové linie by samy o sobě fungovaly výborně, ale spojené dohromady bohužel ztrácí dech.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Asi nejhorší film, co jsem zatím viděla v kině. Jednu hvězdičku dávám za pár humorných scén - byť v asi polovině případů nezamýšlených.

Stmívání (2008)

Proč se (teen) upíři chovají jako tlupa zfetovaných šimpanzů? A proč má Pattinson tak stupidní účes? 2 a 1/2*

JAG (1995) (seriál)

První série byly příjemná zábava (ano, vojenská agitka taky). Postupem času bohužel seriál hodně upadal.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál) odpad!

Hodnocení pilotu. Zatím jen samá recyklace a vykrádačka. Hodnocení: 2*. Doplnění: po 10 dílech je to ještě horší. Přidala se řada nelogičností a notná porce nezáživnosti. Ačkoliv se seriál tváří jako velké drama plné emocí, tak je to spíš nafouknutá bublina prázdnoty. Hodnocení snižuji o 1*.

Jjakpae (2006)

Slabší 4* za průměrný, lehce předvídatelný příběh, který ovšem o stupeň výš zvedá akce. Protože když konečně přijde na boj, je výborný - syrový, nekompromisní, krvavý, minimum parádiček na efekt. Nejvíc u mě zabodoval souboj na nože mezi posuvnými zástěnami.

Sayangkoldong yangkwajajeom aentikeu (2008)

Pohodový (lepší výraz mě teď nenapadá) film, na kterém se mi nejvíc líbily slovní výměny mezi majitelem a cukrářským mistrem (jména si nejsem schopná zapamatovat). Co se týče gay tématiky, s tím jsem problém neměla. Ani intimní scény mi nepřipadaly nijak přehnané, natož nějak pobuřující. Na rozdíl od některých komentujících mi ani nevadil afektovaný Francouz, spíše naopak jeho příjezd pomohl příběhu vykročit z lehce přeslazené, byť humorné, linie života v cukrárně. Dramatická linka o únosech dětí byla dobře zakomponovaná a nepůsobila rušivě, což bývá občas neduh flashbacků. Zpočátku mi tam trochu vadil ten čtvrtý do party - "blbec". Ale poměrně rychle se to srovnalo. Celkové hodnocení: 80%. P.S. Při prezentaci zákusků jsem doslova trpěla :o)

Mamma Mia! (2008)

Dlouho jsem tento film odkládala. A teď nevím co si o něm myslet. Během sledování jsem se chvílemi dobře bavila a chvílemi se svíjela v křečích a spílala si na jakou blbost se to dívám. A jak se moje hodnocení neustále pohybovalo od plného počtu k odpadu a zpátky, rozhodla jsem se pro zlatý střed. Velkou zásluhu na pozitivech mají písničky skupiny ABBA, ač často przněné (z Dancing Queen budu mít asi noční můry), protože to je přesně to co dodává filmu šťávu. Chybou pro mě byla délka filmu, chtělo by to trochu zkrátit, některé písničky vynechat. P.S. Meryl je hvězda! Klobouk dolů. P.S.S. Zamilovala jsem se (opět) do Pierce Brosnana.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Jestli se o Fénixově řádu říká, že předloha byla osekaná až na kost, tak Princ dvojí krve absolvoval pitvu. Nejsem fanatický zastánce dokonalých přepisů, ale u tohoto filmu mi to přišlo už moc přehnané - zvlášť při výsledné stopáži. Kupodivu dobře fungovala část zabývající se vztahy, u té jsem se ještě bavila. Ale jak přišlo na dramatickou, najednou se nedostávalo nápadů ani napětí. Během filmu jsem několikrát přemýšlela jak velká škoda je, že si Alfonso Cuarón režii HP nezopakoval. Tenhle díl by ho potřeboval jako sůl.