Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Smetanna by snad radši měla vést povstání nacistických robotů. Dařbuján Warhola nevím, jestli sem přiletěl z minulosti, či z Brna, nebo z tureckých hvězdných válek, ale jak nemá umně zastřižený vous a na hlavě divnou řepu, tak vypadá spíš jako somrák.

František Kriegel: Sám proti Moskvě (2023) (TV film)

Soudruh Obadiáš Kriegel byl roku 1968 ve vysoké stranické funkci, takže stejně jako Saša Dubček to nemohla být malá svině. Nadšený levičák, odjel bojovat do španělské války za republikány. V roce 1948 nabádal, aby milicionáři nebyli jen tichou dělnickou hrozbou, aby se nebáli střílet do lidí. On i jeho družka Plavalaguna Kriegel byli židé; toto etnikum má k bolševismu blízko, chtějí přeměnit svět v jeden vzkvétající kibuc. Soudruh byl silná, trochu obtížná osobnost, potížista, na Kubě byl zpočátku nadšený, po pár letech už je tam začal kritizovat. Do historie vstoupil tím, že se při sovětské okupaci jako jediný z vlády neposral a nepodepsal dokumenty pro Československo nevýhodné.

Komu patří město? - Brno (2023) (epizoda)

Cejl je tradičně cikánský distrikt. Developeři by chtěli nastavět luxusní byty pro zahraniční studenty a expaty, ono je to dost blízko Svoboďáku, tedy centra. Romáci by zase rádi zůstali, když by to šlo. Zhodou okolností jsme nedávno s přítelkyní prošli Bratislavskou ulici a nikdo nás nepodřízl ani nejevil známky nepřátelství, takže to jsem spokojený. Mají tam i pěkné divadlo a krytý bazén Ponávka. Budu držet palce cikánům, těm našim milým negrům, aby mohli zůstat, když se jim tam dobře bydlí. Například v pražských Nuslích po sametu se s romákama nikdo nemazal, došlo tam k nemovitostnímu holokaustu, noví majitelé domů je rychle vypoklonkovali. Teď už Nuslemi vládne white power, tedy bílej ksindl a jeho peníze, což nebývalo vždy.

Komu patří město? - Krakov (2023) (epizoda)

Před časem dostala radnice nápad zpropagovat Krakov jako turistickou destinaci. Město doslova zaplavila ožralá omladina a starousedlíci se stěhují pryč, páč se tam nedá žít. Slovo civilizace by se snad mělo vyslovovat jako syfilizace.

Příběhy civilizací (2023) (seriál)

Funguje Lidstvo na Zemi jako parazit? Jednoduchá otázka, stačí upřímně zodpovědět, jestli jsme s přírodou v symbióze. Jedná se o situaci win - win? Nebo jenom kořistíme? Jsme báječní těžaři, tisíce děkovných dopisů za skvělé dálnice, ropovody, oceány poseté petlahvemi a ropnými skvrnami, radioaktivitu, světelný smog a všechno nádherné, co produkujeme. A jestli se skutečně blíží pád civilizace, což už by planeta potřebovala jak prase drbání, tak se musíme ujednotit na ideologii, která nás všechny spojí, a tou je v současné době JÁSTVÍ, to úžasné sebedojímání nad jedinečností a důležitostí každého subjekta. Kdo třeba byl na Macoše a viděl všechny ty blbečkovce, jak se marně snaží udělat selfí s propastí, ví, o čem mluvím.___Moje zvláštní specifická úvaha - tento systém věcí se zhroutí z toho důvodu, že už sám sebe nebaví, je neinvenční, znuděný, rigidní a mimoevoluční.

Příběhy civilizací - Palivo civilizace, palivo pokroku (2023) (epizoda)

Proč několikadenní výpadek energie může způsobit kolaps civilizace? Protože by byl přerušen propagandistický PROUD, který nepřetržitě plyne z internetu, TV a rozhlasu do skořápek nebohých prolétú a ti by začli plnit své, nikoli cizí cíle; úl by se zastavil.

Příběhy civilizací - Stavitelé pyramid (2023) (epizoda)

Civilizace funguje, pokud platí tak zvaná společenská smlouva, to jest všeobecné konsensuální sdílení pravidel a vizí. Faraóni kdysi bývali charismatičtí vůdci, božská ztělesnění, ale pak začli husákovatět, stali se z nich technokrati moci, proto egyptská říše upadla. Naše demokratická říše upadá, protože naši lídři jsou polokreténi, snad komunikačně zdatní, kteří si někde sehnali papír k tomu, že mohou být frontmeny. Veřejnost to vnímá a postupně odmítá nad touto vládnoucí chátrou držet ochrannou ruku, svým vyznáním víry "věřím v demokracii" už je nepodpoří. Například náš premiér se sice vyjadřuje velmi kultivovaně, zároveň však má mentalitu skořápkáře. A pokud je společnost držena pohromadě příliš velkou námahou, křečovitě a neférově, tak dříve či později, samospádem, dospěje k zániku a k situaci "poslední zhasíná". Od egyptologů, těch neškodných vykradačů hrobů, bych se nenadál tak antisystémového, podvratného, podnětného dokumentu. Soudruh prokurátor Urválek by si na ně měl posvítit, jestli náhodou nešíří dezinformace.

Půlnoční zpověď (2023) (seriál)

Pohodová oddechovka, nemám žádné výhrady. Jsem rád, že Marek Taclík byl vytrestán za ohavné srkání kávy.