Zatykač na královnu (1973)

Promiskuitní laborantka – vykozená Regina Rázlová, jurodivý Lábusek, ilegální výrobna alkoholu, spousta krysiček a proti nim parta sympatických vyšetřovatelů. Zatykač na královnu je u mě za 100%. Za prvé oceňuju styl, na tohle se prostě dobře kouká. Za druhé je to krimi s dobrým příběhem. A za třetí tady hrají samé výrazné herecké osobnosti.

Muž na drátě (1985)

Vůbec né špatný. Zajímavá zápletka, dobrá atmosféra, dalším kladem je hudba Dezidera Ursinyho.

Ca$h (2010)

Sean Bean má charizma.

Vysoká modrá zeď (1973) odpad!

Soudruhu kapitáne, staršina Hanák při ošetřování houslí.___Čeho?!___Houslí, soudruhu kapitáne.___A proč jich tady máme tolik?___Přišel rozkaz převzít dva vagony kulturně osvětového materiálu. Tedy dva vagony houslí. Tak je tedy ošetřuji já.___A proč jste je nerozdělil útvarům?___Útvary je odmítají. Vojáků houslistů je málo, soudruhu kapitáne. Podle dosavadní průměrné roční spotřeby jsem si zcela soukromě vypočítal, že je tady zásoba houslí na sedmapadesát let.

Stopy zločinu: Velká rána (1983) (TV film)

Detektivka z normalizačního Brnéčka, ta provinční ospalost je docela příjemná.

Hroch (1973)

Podle toho, co jsem o Hrochovi dopředu věděl, jsem se těšil na nějakou kvalitní supertrapnou megasračku, ale místo toho to byl jen nudný normalizační film, občas okořeněný pikantními nevkusnými plytkostmi. Humor je tu primárně vytvořen tím, že hroch v ZOO spolkne člověka jménem Hroch. Pak tu vystupuje zpěvačka Soňa s neoholeným podpažním bobrovím, což má být Naďa Urbánková (ale není) a té když někdo sebere brýle, tak ohluchne a nemůže zpívat. Jsou tu scény s Helgou Čočkovou v plavkách! Dotěrný novinář je zlikvidován nastříkáním tužidla na vlasy na vlasy. V naprosto stupidním scénáři hrají ty největší herecké nuly (rád bych vyzdvihl zejména výkon Eduarda Dubského a Svatopluka Matyáše), přesto Hroch ještě není to úplné dno, musím hledat dál. Ale namlsal jsem se, režisér Karel Steklý vypadá jako kvalitní pizdič vkusu, rozhodně si od něj ještě něco stáhnu.

Studená ryba (2010)

Bizarní film, ale ta ulítlost mi přijde taková tuctová a normální, prostě klasickej japonskej film.

Škola otců (1957)

Högra jsem nikdy neměl moc rád, připadá mi (jak jen to říci slušně?) jako bezkoulej sr*č, ten jeho kultivovanej projev mi leze krkem. Negramotný pionýři byli správně drsný, byli jak ňáký Kukuřičný děti, skoro to vypadalo, že si ho po dalším nevydařeném diktátu někde na školní chodbě podají, rozsápou... Jedna hvězda navíc za mlaďoulililinkou Blaženku Holišovou.

Království hříchů (2003)

Kus poctivé filmařiny, Lloyd A. Simandl na Hrad! Lucii Vondracek (tak je uvedena v titulcích) bych neodsuzoval, hraje to co vždycky, takovou tu romantickou naivku, kozy ani frndu neukázala, tak co. Nejvíc se mi líbilo dobývání polystyrenové stříbrné rudy a její přenášení polonahými dívkami. Princezna Briana (Daniela Krhutová) mi byla vyloženě sympatická, v něčem připomínala zlou těžařskou královnu z Princezny Mononoke.

Tak se ptám - Kvůli mně přestane (1982) (epizoda)

Mladý Roden a mladá Cibulková jsou docela srandovní. Celkově se mi to líbilo, včetně těch kamarádíčků z Mokrý čtvrti, Pavla Vítka a spol. Otec-notorik v podání herce Jana Teplého byl velmi uvěřitelný.