Rok Draka (1985)

Dobré krimi drama. Polský veterán z Vietnamu se ve funkci policejního náčelníka snaží udělat pořádek v Čínské čtvrti. Nadřízenými je sice varován, že to nejde řešit silou, že mezi policií a čínskou komunitou jsou velmi specifické vztahy, že je tam i určitá odlišnost kulturní, ale Mickey Rourke si prostě nedá říct a jde do toho naplno. Zčásti má pravdu, v Čínské čtvrti jsou gangy vybírající výpalné, organizující hazard a obchodující s drogama. Na druhou stranu on není moc objektivní a nad věcí, z vietnamské války si přivezl averzi ke všem asiatům, takže je to jakási jeho soukromá vendeta. A proč, když tak nesnáší číňany, vyměnil svou bílou polsko-americkou manželku za čínskou milenku? Netušim. Ale film je to parádní http://www.youtube.com/watch?v=HRGBV5eSbyQ

Události (1993) (pořad)

Augustová, není to ta komunistická svazačka, co při vypuknutí sametové revoluce v TV lidi varovala před tím, aby chodili na protistátní demonstrace?

Pat a Mat (1979) (seriál)

Na Patovi a Matovi obdivuji jejich destrukční potenciál.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Kurvašteluňg, todle je western podle mýho gusta. A hudba Ennia Morriconeho tomu dodává tu správnou šťávu.

Tři králové (1998) (seriál)

My Češi jsme přeborníci v dojímání se nad tím, jací že jsme to byli za války pašáci a hrdinové - sabotáže, vysílačky, konspirační schůzky, uličnické pokřikování na nácky, vybuchující brikety, motáky, každej správnej Čech měl ve špajzu pušku a náboje; ilegální tiskoviny, odbojové skupiny, vlaky vyhazované do povětří atd.. Přitom pravda je taková, že si nacistická okupační správa nemohla vynachválit, jak Češi spolupracují a jak vzorně plní plán výroby zbraní pro německou armádu. Záznamy Gestapa hovoří jasnou řečí – od českých občanů chodilo tolik udání, že se to ani nestačilo zpracovávat. A další věc - za socialismu se natáčelo jen o tom, že protiněmecký odboj byl vedený hlavně komunistickými skupinami a řízený z Moskvy, teď zas bude nebohý divák masírován filmy, kde bude znázorněn NEKOMUNISTICKÝ odboj, aby se ty dějinné interpretace vyvážily. Jo a ještě mně vadí, když český herec hraje Němce, mluví špatnou němčinou s českým přízvukem a do toho běží české titulky, je to takové křečovité. Zlatý Oto Ševčík nebo Jindřich Narenta, kteří role nacistů stvárnili vždy přirozeně a uvěřitelně.

Pýcha a předsudek (2005) odpad!

Tak, jako by mi po čase začal silně vadit člověk, který by mlel jen o penězích, tak se mi po chvíli začal zajídat tento film, kde se nemluví o ničem jiném než o vdávání. Otec má na krku sedm nebo kolik dcer a ty se snaží co nejrychleji provdat, aby je hmotně zajistil. Ovšem hlavním zásnubním supervizorem je zde matka, která u vyhlídnutých obětí zjišťuje majetkové poměry a která vdavekchtivé dcery koučuje. A to je pořád: zítra je ples v domě pana X.!; nesmíš se provdat pod svůj stav - nebo naopak – ON je z vyšších kruhů, na svatbu s ním zapomeň; musíme se nechat pozvat na výroční bál; měli bychom k nám pozvat paní P. se synem; do sousedství se přistěhoval bohatý pan B.!; na středu jsme pozváni k Ypsilonovým; musíme oplatit návštěvu/pozvání na návštěvu blablabla… A ty dcery pořád => dcera číslo 3 k dceři číslo 6: „Jak se ti tančilo s panem Zet?“ do toho se připlete dcera číslo sedm: „Já myslím, že měla celý večer oči jen pro plukovníka W.“, přičemž dcera číslo čtyři je momentálně na projížďce s hrabětem T., jednička šije u okna svatební šaty a pětka s dvojkou pomáhají matce s přípravami na zásnubní hostinu. Musím říct, že po chvíli už mi z těch keců a z toho imbecilního chichotání začlo hučet v makovici, Austenová never more!

Život je krásný (1946) odpad!

Tenhle film ve mně probouzí pocity hnusu, všechno je tu nepřirozené, afektované, vylhané, hovnózně patetické. A Jamese Stewarta bych za tu jeho gejskou gestikulaci poslal na Gulag.

Sráči (2011) (TV film)

Na české poměry nadprůměr.

Na houby (2011) (pořad)

Popudlivý tata Goldflam a jeho věčně držkující synek Polášek, ze začátku trochu vtipné, ale ke konci už ty jejich hašteřenice omrzí. Ale dobře, že se toto natočilo, mushroom hunting je český národní sport, bylo potřeba vnést trochu informací mezi laickou houbařskou veřejnost.

Jan Hus (1954)

Na konci Jan Hus respawnuje do podoby Jana Žižky a já si nejsem tak úplně jist, jestli je dobře, aby všechny klíčové role v této trilogii hrál Zdeněk Štěpánek, primitivnějšího diváka by to mohlo poplést.