Pelíšky (1999)

Legrace a dojemné okamžiky jsou zde perfektně vybalancovány, tenhle film je hodně povedený. Oceňuju taky herecké výkony - skvělý cholerik/antikomunista Kodet, retardovaný major Šebek v podání Miroslava Donutila, erotické jiskření na ose Holubová-Dušek, sympatická Vášáryová, Kristýna Nováková a další. Tento film je též hodně hláškoidní, věta "Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu." už zřejmě zlidověla :-)

Sin City - město hříchu (2005) odpad!

Otrocky převést komiksy geniálního výtvarníka Franka Millera, to mi nepřipadá jako ten nejlepší nápad. Film nepřináší nic nového, je to jen duchaprázdná kopie, spotřební zboží.

Super Size Me (2004)

Zajímavý dokument, který je však lehce manipulativní. Pravda bude někde uprostřed.

Tajnosti (2007)

Klasická ženská masturbační fantazie - hlavní hrdinka je sexuálně frustrovaná, manžela musí k sexu přemlouvat a takový sex pochopitelně za mnoho nestojí, což jí dává morální právo prožít romantické dobrodružství s tajuplným prodavačem vonícím po heřmánku, který s ní sdílí lásku k hudbě a od kterého se pak vrátí k rodině, kde se dá zase všechno do pořádku, dojde k vyjasnění, odpuštění, usmíření, obnovení Lásky a celkovému happyendu. Haj hou.

Apokalypsa (1979)

Ústředním tématem filmu, inspirovaným novelou Josepha Conrada Srdce temnoty, je ŠÍLENSTVÍ. "S hrůzou se musíme spřátelit. Hrůza a morální teror musí být naši přátelé. Jinak jsou to obávaní nepřátelé." Je šílenější plukovník Kurtz, který se kdesi v džungli na pomezí Vietnamu a Kambodže stal pro sebe a pro domorodce Bohem, nebo generálové, kteří vedou tuhle absurdní válku a kteří chtějí Kurtze odstranit? "Uvažoval jste někdy o skutečné svobodě? O svobodě od názorů ostatních? Dokonce i od svých vlastních názorů?"

U pokladny stál... (1939)

Tady se Burian vyřádil :D Kdybych měl filmu něco vytknout, tak to, že zatímco první půlka je plná vtipů, gagů a třeskuté srandy, tak druhá část už se tak nějak vleče a trochu nudí, má to takzvaně 'těžkej zadek'.