Nebožtíci na bále (1979) (TV film)

Tahle humoreska od Ladislava Fukse je nejlepší jako audiokniha/četba na pokračování v podání Viktora Preisse.

...a jitra jsou zde tichá (1972)

Tohle byl Fedotu Jevgrafovičovi čert dlužen. Žádal velení o vojáky, kteří nebudou chlastat vodku a neotočí se za každou sukní a oni mu poslali - ženské! Oddíl dělostřelkyň na doplnění stavu posádky protiletecké obrany. Z toho pochopitelně vznikne spousta komických situací. Veškerá legrace a kočkování mezi vojandami a velitelem ale náhle skončí, když jsou v noci napadeni německými messerschmitty. Scéna, která mi utkvěla v paměti: jedno letadlo je sestřeleno, katapultují se z něj letci a na padácích letí dolů, voják Osjanina je drží na mušce, stále má protiletadlový kulomet natočený jejich směrem a sleduje je skrz zaměřovací kříž s takovým zadumaným výrazem ve tváři, za ní ostatní ženy debatují o tom, jestli letci spadnou spíš do lesa nebo do vody a najednou Osjanina sešlápne kulometný pedál a rozstřílí oba německé parašutisty na sračky. Nedlouho po této události jsou v lese nedaleko posádky objeveni Němci a velitel v čele oddílu žen je jde zadržet nebo zlikvidovat. Dál nebudu prozrazovat. Film ...a jitra jsou zde tichá je dost smutný, je nespočet možností, jak filmovými prostředky ukázat na nesmyslnost války, tady jsou divákovi představeny ženy a jejich osudy, sny, rodiny, muži, milenci, některé vojandy jsou dokonce tak mladé, že ještě ani žádné muže neměly a tyto ženy jsou pak odvedeny na válečná jatka. http://www.youtube.com/watch?v=XE-7KA3nwZo

Hoří, má panenko (1967)

Spolek připitých hasičů se pod vlivem okamžité inspirace z časopisu rozhodne na svém plese zvolit Královnu krásy, nominované slečny si to ale rozmyslí, a tak je hasiči musí nahánět a na pódium dovléct násilím. Tahle scéna je NESKUTEČNĚ trapná, TAK neuvěřitelně vtipná!, tohle je přímo kulervoucí humor. Miloši Formane díky za ten úsměv, lépe řečeno díky za tu od nekontrolovatelného záchvatu smíchu namoženou bránici :-D

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Pokud bych měl tento film stylově okomentovat, tak asi komiksovou bublinou s textem: *BOMBA!* nebo *SUPER!* nebo *ŠPICA!*. Originální oldschoolová komedie, my chlapi si navíc můžeme zaslintat nad dokonalou krásou ženy-Bohyně Olgy Schoberové.

Silvestr 1979 - Hrajeme si jako děti (1979) (pořad)

Estrádní zábava z husákovského normalizačního Československa, vytvořená nahnáním tehdejších celebrit do jednoho televizního studia, kde si navzájem předvádějí trapné dětinské scénky, zpívají na play back, vyprávějí nevtipné vtipy a sledují vystoupení přiteplalých tanečníků… Mám z toho stísněný pocit, že se všichni museli povinně bavit a kdo se neřehtal a netleskal, ten si koledoval o pěkný škraloup v posudku. Jiří Štěpnička několikrát stěží potlačil zívnutí, což mu myslím zachránilo život. Přesto jsem to dokoukal celé a ještě uložil na flešku. Takže co? Guilty pleasure? Nejspíš ano.

Opičí maska (2000)

Toto je thriller podle mého gusta, vše se točí kolem zavražděné mladé básnířky, starých pervertů, lesbické soukromé detektivky a její nové přítelkyně.

Nemocnice na pokraji zkázy (1999) (seriál)

Konečně se našel důstojný pokračovatel Nemocnice a Sovovské pracovní dynastie chirurgů, třeskutá sranda, po zjevení E.T. a Baselidesa jsem to přestal sledovat, loučím se pozdravem "Má něha" ;-D

Naruto (2002) (seriál)

skvělý soundtrack